Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    válasz Marcsello31 #38281 üzenetére

    Szerintem jobban jársz bármi mással (tv box, intel comute Stick, htpc...) mint a PIvel...
    A PI-t nem PC ként kel felfogni, hanem inkább fejlesztő és célhardverként.
    -Kodival mediaplayernek jó, max full hdig.
    -Játékra alkalmatlan, max retro 8-16 max egy-két 32 bites régi játék élvezhető rajta.
    Szervernek ( mail, ftp, média, vpn, apache, sql...)szintén jó.
    -Irodai desktopnak még éppen elmegy.
    -Fejleszteni, tesztelni, sandboxban debugolni, programozni dockerral kiváló.
    De ezek mind külön, olyan rendszert nem hozol össze, hogy ezeket mind egyszerre a megfelelő teljesítménnyel hozza.
    Ha programozó vagy , vagy saját eszközöket építesz, jó választás a Pi, de "átlag user" feladatokra kb alkalmatlan.
    A 8 gigás verzió kizárólag célhardverként ,valamilyen nagy memóriaigényű script vagy célprogram futtatása esetén használható ki, a hétköznapi feladatok esetén nem a memória a legszűkebb keresztmetszet, ahogy írták a legtöbb esetben elég lenne az 512MB is, pl én a 4 Gigát sem tudtam soha teljesen kihasználni, mert elöbb laggol be egy chromium a proci miatt, minthogy a lapok megennék a teljes memóriát.
    Vannak x86 alapú lapok is (latte panda akár cherry trail-el, N-es, sőt akár Y vagy U-s procival) ha nagyon windowsban gondolkodsz, esetleg ezeket javasolnám, de jóval drágábbak, mint a pi.

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Új hozzászólás Aktív témák