Hirdetés
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- 3D nyomtatás
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Notebook hibák
- Dell notebook topic
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Stratégiai biztonsággal védekeznek a dráguló memóriák ellen a gyártók
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
s3toraph
#26983
üzenetére
Szerintem felesleges külön szervert fenntartani a grafikus interfésznek, pláne bérelni, amikor rengeteg kihasználatlan számítási teljesítmény van a pi-ben. Mondjuk az erőforrások 0,0001%-át használja az érzékelők olvasására, a maradék időben meg unatkozik.
Igazából egy ESP12 is elég lenne a mérésekhez és a webes megjelenítéshez együtt. 
-
apezka
aktív tag
válasz
s3toraph
#26983
üzenetére
Szia!
Kb. én is itt tartok a projektel (bár én még falra nem szereltem fel...). Én csak simán MySql-be írom be python kóddal az értékeket (insert). Web felületen még nem jelenítem meg, mert odáig még nem értem el, de csináltam egy android app-ot a telefonra ami megjeleníti az utolsó mért értéket valamint az elmúlt egy napot grafikonon akár szenzoronként is az érzékelőket.
Nekem (egyenlőre) 2 érzékelővel, 1 hét folyamatos üzem, 10 percenkénti méréssel nem terhelte meg a pi-t (bár ez az élethosszig tartó működéshez nem mérvadó
).
Annyit követtem még el, hogy NAT-oltam egy portot a routeren a pi-re, hogy ne csak otthonról tudjak ránézni a hőmérsékletekre, hanem "menőzni" is lehessen. De későbbiekben, terv szerint kiteszem valami külső adatbázisba, hogy ne keljen nyitva hagyni portot az otthoni hálózaton, de előbb legyen kiépítve a rendszerem. -
r0by
addikt
válasz
s3toraph
#26983
üzenetére
Én pythonnal teszem el mysql-be az adatokat. Óránként. És mivel nekem csak egy szenzorom van, az is szobában, így elteszem mellé a kinti hőmérsékletet is az owm api segítségével. A cél az volt, hogy ha a két értéket egymás mellé rakom grafikonon, akkor mi látszik, mit lehet belőle leszűrni.
De a grafikonig még nem jutottam el, az időjiány és a lustaság nagy úr
De nem generálnám le előre, többféle szempont szerint lehetne értéket lekérni. Így egy php-s oldalra gondoltam, ahol a szűrők szerinti adatlekérdezés ajax-al történne. A grafikon pedig js-el lenne generálva a visszatérő adatokból. -
válasz
s3toraph
#26983
üzenetére
Szép, igenyes munka

Én rrd-t használok, nem annyira bonyolult mint elsőnek tűnik.
Illetetve mysql-be is feltöltöm az adatokat (update, nem insert) hogy a webalpon is meg tudjam jeleniteni az aktuális adatokat.
A biztonságosságot, ugy oldottam meg hogy a webszerver csak local network-ről érhető el, ezért vpn szerver is van a pi-n. És ez mind mind együtt sem megterhelő a pi-nek, szóval nem kell ezért szervert bérelni vagy ilyesmi
Ha érdekel, küldök pár képet privátban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Linux haladóknak
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- 3D nyomtatás
- Tényleg nem változik semmit a Samsung Galaxy S26+?
- Vicces képek
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- Google Pixel Buds 2a és Pixel Buds Pro 2 összehasonlító gyorsteszt
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- Ryzen5 5600X/ RTX 3060Ti/ 32GB DDR4 alapú konfig/ garancia/ ingyen foxpost
- Lenovo ThinkCentre M700 SFF PC, I5-6500, 8GB DDR4, 256GB SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd végi
- Lenovo ThinkCentre M910S SFF PC, I5-7500, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Win 11, Számla, garancia
- Dell Optiplex 3040 SFF PC, I5-6500, 8GB DDR3, 256GB SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd végig)
- Dell Optiplex 3050 SFF PC, I5-7500, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, Win 11, Számla, garancia ( olvasd vég
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3965, 100% Akkumulátor
- Logitech G29 SE Driving Force PC/PS4/PS5
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 10400 / RTX 3060 12GB / 32GB DDR4 / 512GB SSD
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Igazából egy ESP12 is elég lenne a mérésekhez és a webes megjelenítéshez együtt.
).

wassermann

