Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz azbest #15356 üzenetére

    "Mivel nincs a pi-re építve egy atomerőmű, így nem csoda, ha csak abból tud adni, amit ő is kap. "

    Sorry, félreérthetően fogalmaztam. Én arra gondoltam, hogy a PI kapja az áramot és abból enged át az USB portoknak. A rajzon ezzel ellenben azt találtam, hogy ami a pi mikro-USB csatlakozóján bejön, az megy tovább az USB aljzatoknak is. Semmiféle áramkorlát nem tűnt fel, a vezérlőre meg értelemszerűen csak a data plusz-minusz lábak voltak bekötve. Ergo, a rajz szerint az USB-k úgy terhelhetők, ahogy a tápegység engedi.

    "Ha valaki nagy fogyasztókat használ, akkor továbbra is érdemes külső tápos / aktív usb hubos megoldást alkalmaznia, hiszen a pi portjai korlátozottan terhelhetőek."

    Igen. Csak most olvastam Celtic olvtárs linkjét (itt is köszönöm neki). Ott, abban az áll, hogy az összes (4) port osztozik 600 avagy 1200 mA-en.
    Hát így már nincs semmi rendkívüli a szivárvány felbukkanásában, ha single HDD is van az USB porton.
    A Pi-nek egyébként be kell(ene) érnie akár 4 volttal is, hiszen az SD-nek, gpio-nak kell 3.3 Volt (utóbbinak eshetőlegesen), a SOC-nak 2.8 a procinak meg 1.8.

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Új hozzászólás Aktív témák