Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz Goldmen75 #864 üzenetére

    6950-es biossal a ram 1250-en megy! 6970-essel pedig 1375-ön ami lényeges különbség. Ki kell tesztelni, hogy a ram magas órajele miatt szemetel, vagy a feloldott shader procik nem 100%-osak.

    Én még a mod előtt teszteltem 880/1375-ön és szépen ment, aztán toltam csak rá a 6970-es biost. Úgyhogy aki moddolni akar először tesztelje ki az órajeleket! Ha minden rendben van, akkor tegye fel a 6970 biost, és azt is tesztelje ki alapon. Ha szemetel, akkor el kell kezdeni csökkenteni az órajeleket. Ha továbbra sem jó, akkor meg kell próbálni adni a GPU-nak egy kis feszt. Ha így sem jó, akkor mehet vissza a régi bios.

    Nekem pl. a 890/1375-ös órajelet 1,08V-al is viszi, legalábbis eddig úgy néz ki. 1,1V-on teljesen stabil(ami ugye a 6950 800-as órajeléhez tartozó alapfesz.)

    Picit próbáltam tesztelni a GPU-t, hogy az 1ghz-hez mennyi fesz kell. Nos arra jutottam, hogy 1,27V-al stabil, ami szerintem egy átlagos eredmény. A ram viszont nagyon beteg, mert 1000/1600@1,27V-on simán lement 10 loop warhead teszt, minden max 8x aa, illetve vantage +dmar11 is simán lefutott. :)

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák