Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    Üdv!
    Segítségeteket kérném, olyan programot keresek, ami (címmagyarázatként) biztonsági másolatot csinál egy adott file-ról, mappáról, ha módosítva lesz, vagy akár adott időközönként (akár percenként). Elég ha egy másik mappába, vagy pendrive-ra, esetleg másik partícióra csinálja, nem kell nekem dvd-re.

    FIZETŐS IS LEHET! (inkább fizetek, mint hogy 3 óráig itt üljek, és zokogás közeli állapotban keressem a megoldást, én, akit néha szobornak lehetne nézni csuklótól felfele)

    Miért?
    Mert sikerült tegnap egy (TRAGIKUS, és nem direkt) mozdulattal törölnöm 500kb-nyi jegyzetet, ami esetemben 2 napi jegyzetelés volt, és 12 undelete programmal való próbálkozás (direkt leállítottam mindent ezen a gépen, és másikról hoztam pendrive-on a programokat, nehogy felülírja) után is csak "cluster felülírási" hibára hivatkozott, és semmi nem jött vissza...két nappal azelőtti utolsó dvds mentésem másoltam vissza, de mondanom se kell, ez semmi. Gyakorlatilag lusta vagyok percenként menteni manuálisan, automatizálás érdekelne. Akár ütemezett feladat is lehet, vagy egy aprócska program, amire kattintva backuppol nekem, csak háttérben tegye, és ne nekem kelljen másolgatni 10-20 file-t esetenként...lusta és hülye vagyok.
    Egy vicces helyzet miatt XP-m van és fat32-m, de ha valaki azt mondja nekem, hogy az ntfs jobb (tudom), akkor se tudok most gyorsan arra váltani:) (egyébként jobb ilyen ügyekben? mármint a sima egyszerű undelete terén...). Ha lenne rá időm, megtenném. Egyébként Linux alatt könnyebben megúszhattam volna a recovery-t? Ext3 mennyire jó ilyen ügyekben?
    Másik amin gondolkodtam: RAID. Anno tanultam-használtam, viszont jó rég volt, emlékeim szerint itt a törlés szintén teljesen tükrözve lenne, mivel nem erre való a raid, hanem hardware hibák szűrésére, tárhelyek összekötésére, stb...bár ebben is kiigazíthatna valaki, ha ez megoldás tudna lenni.

    Előre is kösz a megoldási javaslatokat! Fentiektől teljesen eltérő ötleteket is szívesen fogadok, csak a problémára megoldást jelentsenek:)...

Új hozzászólás Aktív témák