Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Reiko #844 üzenetére

    template-ből kétfajta van - egyszerű php-s vagy valamilyen template rendszerrel működő. alapjaiban véve mindkettő ugyanaz.

    igazából arról van szó, hogy a program logikai részét és a megjelenítést különválasszuk. a logikai részben található a post/get/request feldolgozása, az adatbázis műveletek, stb., a megjelenítés részben pedig az, amit kirakunk a képernyőre.

    például egy html oldal fejléce lehet egy template. itt található a doctype, a head, stb. ez egy php file, amiben sima html található. ha pl. az oldal címe (title) változó, akkor ott nyilván van egy kis php betét a template file-ban, ami azt kiírja. a template-et úgy tudod kirakni a képernyőre, hogy egyszerűen inclue-olod (vagy require, ízlés szerint).

    lehet használni template rendszereket, pl. smarty, amik valójában ugyanezt tudják csak pepitában.

    (#848) Tele von Zsinór - ezzel két baj van
    - baromi lassú lesz az oldalad a sok fölösleges regexp miatt. egyébként sem értem, hogy a {{{valtozo}}} forma miért különb bármiben is, mint a <?= $valtozo ?> .
    - ha mindenképp akarsz még 1 layert a php fölé a sablonodba, akkor használhatsz valamilyen előre gyártott sablonrendszert.

  • Tele von Zsinór

    őstag

    válasz Reiko #844 üzenetére

    Templatek alatt szerintem azt értette, hogy nem közvetlen, php-be égetett (x)htmlt írsz ki, hanem valami külső fileban vannak a kinézetet meghatározó dolgok (ezek a template fileok), és azokat íratod ki megfelelő módosítgatások után.

Új hozzászólás Aktív témák