Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    veterán

    1. Ezt megfelelő programokkal gyönyörűen lehet automatizálni. Pl. Ccleaner. Sokan nem szeretik (való igaz, sok szeméttel tömték tele az évek alatt), de ha egyszer be van állítva, hogy mit csinálhat és mit nem, nagyon hasznos tud lenni. Már csak azzal, hogy rengeteg időt megspórol neked ezen feladatok automatikus elvégzésével.
    2. Erre is vannak olyan megoldások, ha mindenképpen szükséges bizonyos alkalmazásoknak futni, érdemes késleltetni azok indítását, 0,5-1-2 perccel akár, így rendszerindításkor nem minden "egyszerre" akar indulni. Főleg kisebb teljesítményű gépeken hasznos lehet.
    3. Laptopok esetén kifejezetten ajánlott a gyártó által biztosított drivereknél maradni. Épített gépnél meg az elérhető legfrissebbet célszerű telepíteni, kivéve, ha köztudott, hogy problémás lehet az aktuális verzió. Érdemes informálódni frissítés előtt. Aki meg a Windows-t nem frissíti, az nem tudom hol él, lehet, hogy még 7-et használ? Alap, hogy mindig legyen fent minden W. update.
    4. HWInfo, FanControl. Ennél többre a legtöbb embernek nincs szüksége. Ha van rá affinitása a delikvensnek, érdemes a paszta helyett vagy sheet-et (bár ha egyenetlen a proci felülete, akkor még ront is rajta), vagy folyékony fémet használni. Mondjuk mindkettő alapfeltétele a zárójeles megjegyzés. A proci kupakját és a hűtő (csak réz anyagú jöhet szóba a folyékony fém esetén) talpát érdemes megcsiszolni. Sokan meglepődnének, hogy valójában mennyire egyenetlen, amit síknak gondolnak. Majd vagy ráfektetni a sheet-et, vagy egy vékony rétegben felhordani mindkét oldalra a folyékony fémet (a kevesebb itt több!), és míg a konfig működőképes, a pasztázást ahogy van, el lehet felejteni. Sokkal jobban vezeti a hőt, és nem szárad ki.
    5. Erre is célszerű valami alkalmazást tartani, ami automatizálja a folyamatot. Jómagam a rendszerről nem, de több mappám tartalmáról készítek biztonsági mentést heti rendszerességgel. Az oprendszernél már ugye van W11 alatt egy olyan fícsör, hogy képes arra, hogy újratelepíti a Windows magát úgy, hogy közben az alkalmazások és a fájlok megmaradnak, így ha ott valami nagyon nem jól sikerülne, ezzel még teljesen menthető lesz az egész.
    +1 pro tipp. Minden Windowsban a Windows mappában van egy Installer nevű mappa. Ez az évek alatt hatalmas méretűre tud duzzadni, és a Windows-nak nincs rá karbantartó eszköze. Egy Ausztrál srác viszont írt rá egy programot, amit teljes biztonsággal lehet használni az ebben a mappában található elárvult telepítőkészletek törlésére. A program teljesen ingyenes. Patch Cleaner. Vállalati környezetben is használható.

Új hozzászólás Aktív témák