Hirdetés
-
PROHARDVER!
A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
maj-viktor
#18299
üzenetére
Várjál már. Csak érdeklődik. Sajnos nincs PayPal fiókom
Inkább most kérdezzen, ne akkor már amikor a problémák jönnek elő, mert nem nézett utána. -
maj-viktor
őstag

https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outsideHa ezen nem tudsz kiigazodni, ott már bajok vannak...
Röviden:
- ingyenes a regisztráció
- ingyenes a vásárlás
- ingyenes a kp kivétel (korlátig) - withdraw
- ingyenes a kp feltöltés - top up
- ingyenes a pénz küldés PayPal egyenlegről - PayPal egyenlegre- rendelés esetén, hogy megkapd a pénzt 1,9-3,4% + 90 Ft
- "személyes pénzküldés" esetén, ha kapcsolt bankkártyáról, akkor 3,4% + 90Ft
(kiválasztható kit terheljen a tranzakciós költség)szerintem elég egyértelmű!
-
válasz
dragunov1
#18297
üzenetére
Ott nem tudom. Mondtam nem ismerem ezeket a dolgokat, ahol fegyver és bitcoin együtt megjelenik.
Egy általános eladás esetén ha Paypal-en keresztül történik, a Paypal egyenlegen azonnal megjelenik a fizetett összeg. Onnan a bankszámlára küldés után 2-4 banki munkanap, mire jóváírja a bankja.Ha az eBay-n ad el valaki, akkor ha még kezdő eladó, akkor ott is azonnal az egyenlegen látszik a pénz, viszont 21 napig nem fér hozzá, nem költheti el, nem küldheti saját számlára, ez az eBay és a Paypal közös vásárlói védelme miatt van így. Ha már nem vonatkoznak rá a kezdők szabályai, akkor azonnal hozzáfér.
Összefoglalva: A Paypalról a saját bankszámlán általában 2-4 banki munkanap alatt írják jóvá a pénzt. -
válasz
dragunov1
#18291
üzenetére
Most szívatsz vagy tényleg nem tudsz olvasni?
nincs jutalék, költség ha a saját Ezt írtam. 2 szó, ( jutalék, költség) felsorolás, vesszővel elválasztva.Utoljára írom le:
Ha a Paypal-ről withdraw menü pont-al küld valaki pénzt a Paypal egyenlegről a saját regisztrált bank számlájára, és ha a fiók státusza = Verified, évente 773529 Ft-ig nincs jutalék és költség a Paypal felé.Megjegyzés:
Ha a saját bankja számol tranzakciós illetéket vagy bármi egyéb költséget, vagy jutalékot az érkezett pénz jóváírásáért, arra nem terjed ki a válaszom.Erre is próbáltam válaszolni a jutalék szöveggel:
#18278) dragunov1 Van ez az oldal és elszeretném adni az egyik tárgyamat. Itt dolláról van szó.
Sajnos nincs PayPal fiókom, így nem vagyok premiumos vagy hasonló. Mennyi lenne a költsége?Egy cégnél az opskins.com állja a költséget ha a paypalra teszi?
Passz, de nem értem. Nem vagyok otthon a dark netes témában. -
válasz
dragunov1
#18289
üzenetére
Nem!!!!
3-szor leírtam hogy 1 éven belül 773529 Ft-ig nincs jutalék, költség ha a saját bankszámládra küldöd (withdraw) az egyenlegen lévő pénzt.
Az egyenlegre 2 féle módon kerülhet pénz. ( A 3. hogy feltöltöd a saját számládról, nem tartozik ide)
1. Küld neked valaki (Send money), akkor ő fizeti a küldési jutalékot. Az egyenlegre kerül, küldheted magadnak 1 éven belül 773529 Ft-ig. Ha több pénzt kaptál, akkor a következő évben újra indul a limit.
2. Azt írtad, hogy van valamid amit el akarsz adni.
Az esetben valaki fizet neked, -tehát eladó vagy- nem a vásárló, hanem te fizeted a jutalékot. A vásárló 100$-t fizet te kézhez kapsz úgy 96.2 $-t (- 90 Ft+3,5%, a jutalék)A vásárlás a Paypal-el szintén nem kerül pénzbe.( Az eladó fedezi a költségeket.)
ami (6$), akkor azért mennyit kell fizetni? Hát 6 $-át.
-
válasz
nattila72
#18286
üzenetére
Most valamiért nem engedi a tranzakciót. Hol és mit? Milyen üzenet van? Így ez kevés infó a válaszhoz.
Az jó kártya, nincs vele alapvetően gond, főleg ha a bankod azt mondja, hogy korlátlanul vásárolhatsz bel- és külföldön vele, nem kell már rég dombornyomott.
A visszaminősítést lehet kérni:
You can call PayPal Customer Service and we will help you change your account from a Business to a Premier account. Here's how:
Log in to your account.
Click Contact Us at the bottom of the page.
Click Email us.
Az email-be írd be az azonosítóidat és hogy kéred a visszaállítást Premierre.De nézd meg előtte, hogy belépés után a Profile- ra kattintva, a My Profile, My Settings, Account type-nál nincs e upgrade lehetőség, ha csak a Close account van, akkor az e-mail a megoldás.
-
nattila72
csendes tag
Sziasztok. Valaki tudna nekem segíteni abban h hogyan tudnám a PP business accountomat vissza állítani normál accountra. Mindezt csak azért csináltam mert valamiért nem sikerült az ebayen megnyert terméket kifizetni. Eddig semmi gondom nem volt egy kifizetéssel sem tény h egyik sem volt ekkora összegű. az eddigi legnagyobb 99.99euró volt. Néztem nem ütközök limit korlátba. Az lehet a probléma forrása h csak egy otp mastercard paypassom van? kellene a dombornyomott kártya? Spotify, wargaming, blizzard, ebay, egyikkel sem volt gondom. Most valamiért nem engedi a tranzakciót. De első körben az account vissza állítást szeretném megejteni. Előre is köszi minden választ.
-
-
dragunov1
újonc
Van ez az oldal és elszeretném adni az egyik tárgyamat. Itt dolláról van szó.
Sajnos nincs PayPal fiókom, így nem vagyok premiumos vagy hasonló. Mennyi lenne a költsége? -
b-max
senior tag
Emberek, ha van egy Raiffeisen-es bankszámlám. és tartozik hozzá egy EURO-s devizaszámla, azt érdemes összekötnöm a Paypal fiókommal ? Jobban megéri abban az esetben, ha van rajta EURO, és el akarom költeni ? Van valami plusz költség?
-
dragunov1
újonc
Sziasztok!
Szeretnék kivenni 0-500.000Ft értékben pénzt Paypalon keresztül. Ennek mennyi a költsége?
-
Bogyi007
veterán
Frankó....
Állítanám át a Bankszámlaszámot de nem találom hogy hol lehetne módosítani azt.
Rámentem a Profile - My money - Bank Accounts részre ahol látom is hogy van egy OTP Bank Nyrt. Primary jelzővel (gondolom ez a rossz adatokkal rendelkező) de ezt nem módosítható s törölhető.
Hozzáadtam a megfelelő adatokkal most a főszámlámat s azt tettem át Primarynak, de a régit így sem engedi törölni....
Szerk.: Sikerült kitörölni...
-
válasz
Bogyi007
#18269
üzenetére
A téves utalás díja az 1100 Ft. De ez valójában 1500 Ft és a 400 Ft-ot le tudták venni.
Elvileg a visszaküldéshez jól van beállítva minden - az baj hogy a webkártya számlaszámát adtam ott meg s nem a főszámláét?
Pontosan ez a gond.
Úgy emlékszem hogy neked írtam - de ha nem akkor pár napja történt és lehet olvasni a hsz-t-, hogy kártyára nem lehet pénzt küldeni.
A kártyaszámla = kártya.
A regisztráció esetén egyértelmű, hogy a bank hozzárendelés a főszámlára vonatkozik. Az tud pénzt fogadni withdraw esetén. -
Bogyi007
veterán
Ezt az emailt kaptam ma:
ACH Withdrawal Denied
"Hello Zoltán Krisztin,
An electronic funds transfer from your PayPal account to your bank account was rejected today for this reason:
Invalid Bank Account Information
Our system was not able to process the transaction with the bank information listed on your account. You should contact your bank regarding the bank account information required for electronic funds transfers. If you still need assistance, you may email us through our secure server at https://www.paypal.com/hu/wf/f=act_verifyba
Thanks,
PayPal"Elvileg a visszaküldéshez jól van beállítva minden - az baj hogy a webkártya számlaszámát adtam ott meg s nem a főszámláét?

De ami még furcsább hogy ezt mutatja az egyenlegem...

Semmit nem vásároltam Paypal fiókkal csak ki és beléptem eddig a profilt kezelni, akkor mire fel ez az 1100 forintot amit számonkérnek rajtam?!
-
Másik megoldás a Paypal-n lerendeztetni a dolgot.
Az adott vásárlás Details
Alul a Resolution Centre link
Item dispute kiválasztása, majd Continue
A többit értelemszerűen kitölteni.

Ha nem érkezett meg akkor az elsőt kell választani. Utána Continue
Kiválasztani, hogy milyen típusú volt a termék, leírni, hogy kéred vissza a pénzt.
Végén elküldeni. -
válasz
Víz Elek
#18266
üzenetére
hogy nem érkezett meg ebay-ről
Mi volt az utolsó várható érkezési dátum?Röviden. Jól elkavartátok a dolgokat.
Ha az eBay -n keresztül intézed, nem kell küldözgetni semmit, a refund megy vissza a Paypal-re, onnan azonnal a bankhoz, pár nap után ahonnan fizetve lett ott jóváíródik.
Soha nem jelenik meg azonnal a számlán!
Ha nem így történik eltűnik a pénz, a lüke eladó fizetheti az eladási jutalékot, mert nem tudja igazolni, hogy lerendezte a dolgot.Végül nézelődtem a paypal-nál, és láttam, hogy hozzálehet rendelni +mail címet, így arra gondoltam, hogy mi lenne ha Hülyeség, egyrészt nem így működik, meg ha már elküldte és nem létezik ilyen Paypal e-mail, az azonnal visszafordul.
Utólag nem lehet fel vinni, hogy majd egyszer megtalálja.Ha a Paypal utalásoknál elkavartok valamit, ha egyértelmű a helyzet akkor is 7-10 nap mire orvosolni tudják, egyébként 30 napot vállaltak hivatalosan.
Egy megoldási lehetőség -bár a kavarás miatt nem garantált, de normális esetben működik-, hogy az eladó a Paypal historyban megkeresi a fizetésedet, ott arra az e-mail címre ahonnan jött pénz Refund-ot kezdeményez, ha jól csinálta te kapsz egy értesítőt a Paypal-től hogy kaptál pénzt, majd 3-4 banki munkanap után látni fogod a bankszámládon.
Legközelebb meg használd az eBay védelmet, úgy ahogy kell. -
Víz Elek
senior tag
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy nem érkezett meg ebay-ről a csomag, és reklamáltam az eladónak, kérte, hogy várjak még 1 hetet, de 1 hét múlva sem érkezett meg.
Így azt írta, hogy minden további nélkül visszaadja a összeg teljes részét, írt is egy tranzakciós ID-t is, amivel ellenőrizni tudom paypalon a tranzakciót...eltelt néhány nap, de nem kaptam az OTP-től sms-t, hogy áru visszatérítés történt volna.
Ezért írtam is az eladónak, mire írta, hogy pedig elutalta, stb, ellenőrizzem még egyszer a tranzakciós ID-t... eltelt megint néhány nap, majd írja, hogy milyen e-mail címre küldte el a pénz..... arra az e-mail címre küldte el, amivel regisztrálva vagyok az ebay-en, viszont az a mail cím nem egyezik meg a paypal számla címével... írtam is neki, hogy melyik címre küldje el a pénzt, válaszolt is, hogy intézkedik a paypal-nál... no ez volt kb. másfél hete, de most már egy levelemre sem válaszol az eladó.
Végül nézelődtem a paypal-nál, és láttam, hogy hozzálehet rendelni +mail címet, így arra gondoltam, hogy mi lenne ha egy oreot adnék a vámpírnak
hozzárendelném azt a mail címet, amivel regelve vagyok ebay-en, mivel arra küldte el elvileg a pénzt... ez működő dolog lenne, megkapnám az összeget?Válaszaitokat előre is köszönöm!

-
Bogyi007
veterán
válasz
Bogyi007
#18258
üzenetére
Meglepő módon mégis a Microsoft adta vissza pénzt már. Az OtpDirekt oldalán a zárolások alatt 677 forint van írva az meg a Paypal általi 1 dollár + 4000 forint lesz....
Akkor viszont a PP nem egy gyors rendszer ezek szerint.

De legalább kiderült hogy a Microsoft nem egyenlő a Micro$oft-tal.

-
válasz
Bogyi007
#18258
üzenetére
Írtam, hogy csak zárolják. Ez azért történt, hogy le tudják ellenőrizni hogy létező kártyaszámot írtál be, mielőtt elküldenék a terhelést.
Már megcsináltad, de ha ezt elolvasod akkor megviláglik a dolog.
Senki sem sáros, csak van egy technológiai folyamat a biztonság érdekében. -
Bogyi007
veterán
Úgy tűnik valaki (Otp?) sáros a dolgok alakulásában. Mint írtam az Otp-s webkártyámat hozzárendeltem a Paypal fiókomhoz, ami után egyszer 277 forintot azaz 1 dollárt zárolt valamint ugye a 400 forint is átment a PP accra. Ezt visszaküldtem.
A webkártyán 103 forint maradt. Most meg 333 van rajta az OtpDirekt és az Sms értesítés szerint is. Remélem a dolcsi jött vissza 200 forint értékben (volt egy másik zárolás is a Microsoft felé az Xbox miatt 230 forinttal, de azt egy hónapig zárolják) bár durva kicsit hogy az összeghez képest arányosan mennyi százalék másnal landolt egy elvileg ingyenes műveletért - pláne hogy nekem azt mondták hogy a csomagom a PP rendszerrel ingyenes működik... -
-
Jessus81
tag
válaszolt a paypal tök korrekten:
I have reviewed your account and can confirm that,your account is in good standing and there is no problem with your account .
I have made contact with gearbox and asked them to contact us to see if there is a problem on their side
úgyhogy a gearbest a ludas a történetben...

-
Sanyi.mTs
addikt
köszi, csak felb@szott a paypal. emlékeim szerint évekkel ezelőtt be lett állítva, h deviza terhelődjön a számlámra, most meg nézem, h a bankomnál kicsit többet zároltak mint számítottam. megnéztem paypalon és ott volt a konverzió.
így most majdnem 5k-val többe kerül a termék, mint vártam. -
Sanyi.mTs
addikt
van egy olyan beállítás, h ha paypal-lal vásárolok, akkor az adott devizát terheli a számlámra, és nem a paypal vált deviza-forintot. ez hol is van a menüben?
-
válasz
aleister
#18245
üzenetére
Ha a Details-ra kattintasz, ott lehet hogy van valami, de ha megnézed az előbb belinkelt képet, nem mindegy hogy melyik opcióval küldte a pénzt, az első esetben tőled vonják le az 50-ből, ha ő 50-et küld a másik esetben, akkor te nem kapsz annyit, ha kerek 50 kell, akkor neki 52,05-t kell beírnia az amount helyre.
Illetve van konverziós költség ha nem forintról forintra megy.(#18246) Bogyi007
Pont ezért szeretjük a Paypal-t.
-
Bogyi007
veterán
Csakis szigorúan lemezes játékokat szoktam venni - eddig haver oldotta meg Paypalon keresztül amikor még Ps3-am volt, mostanra változott a szitu, van saját kártyám és már Xbox Onera fogok majd vásárolgatni onnan.

Értem, tehát elég ha megadom neki a Paypalon használt mailcímem és hogy mennyit küldjön nekem? Ilyen egyszerű a dolog?!
-
aleister
veterán
Köszi a választ!
Az esetemben nincs jutalék oszlop. Ha lenne, akkor megérteném, mert így kijönne a teljes összeg. Az emailben, amiben értesítettek az utalásról 50 euro szerepelt. Pár hétre rá, amikor le akartam venni, már csak ennyi volt.
Egyébként nem Paypal fizetés volt, hanem simán PP számlák közötti átutalás. Ahogy írtam a korábbi forintos tranzakció esetén nem volt ilyen.
-
válasz
Bogyi007
#18240
üzenetére
Igen.
(#18241) Gaborz1
Itt röviden leírtam, hasonló akkor is ha másik bank van kiválasztva (amelynél a küldő számla van), csak ott az adott banki számlára kell menni az összegnek. Arra oda kell figyelni, hogy a közlemény, leírás rovatba csak a számsor legyen beírva hiánytalanul és pontosan. -
Bogyi007
veterán
Köszönöm szépen a segítséget! Most egyenlőre visszadobattam a 400 forintot is a webkarira (majd onnan átemelem a főszámlámra)
Egy gyors összegzés: Most hogy a Paypal fiókomhoz hozzárendeltem a Mastercardos webkártyámat és az Otp-s (webkártyás) számlaszámot így ha valami megtetszik a neten nekem - esetemben az Angliai Game videojáték hálózat oldalán akkor annyi a teendőm csak hogy miután a webkosaramba pakoltam a kiszemelt játékokat rákattintok (persze előtte a webkártyás egyenlegemre ráteszem az összeget az OtpDirekten keresztül) a Paypal ikonra és onnantól minden megy majd automatikusan?
-
aleister
veterán
Sziasztok!
Annak mi lehet az oka, hogy utaltak 50 eurót a PP számlámra, ám 2-3 héttel később -amikor levettem- már csak 47.5 volt belőle?
Néztem a számlatörténetet, és semmiféle tranzakció nem volt időközben. Régebben forintot utaltak már nekem, ott nem volt változás. Esetleg az árfolyamváltozás lehet az oka? -
Gaborz1
senior tag
Sziasztok. Előre is bocsánat azért, hogy nem olvasom végig a topikot. Valószínű olyat fogok kérdezni, amire többször is volt válasz, de nem követem az itteni történéseket.
Na a lényeg. Rendelnék telefont innen: [link] Aug. 27-ig él ez az ár.
Csak PayPal-os fizetés van. Mivel nekem nincs PayPal-om (tudom-tudom, ma már kb. alap), egyik barátomat kérdeztem, hogy meg tudná-e nekem venni. Ő azt mondta, hogy 2-3 nap mire a PayPal-ra a pénz és lehet, hogy kicsúsznánk az időből. (Gondolom nem tart ekkora összeget a PayPal számláján). Van-e valami olyan lehetőség 27-éig PayPal-on ki tudjuk fizetni a telefont? -
válasz
Laca1212
#18228
üzenetére
Nem, a különbség 0,44622 Ft akkor amikor néztem.. A Paypal egész nap a 282-vel számol, az Unicredit +/- változhat.
Ha folyamatosan figyeled akkor látni fogod, arról nem is beszélve, hogy attól függően, hogy milyen Unicredites kártyát használsz (Visa vagy Mastercard) még az alap is változik.
Pl: A Visa itt $ elszámolású, így az árfolyam amivel számolhatsz, amivel terhelik a számládat az 270.37 Ft lenne. Az üzletszabályzat szerint.
Összefoglalva, mindenképp jobban jársz, ha kártyát rendelsz hozzá.
Az biztos, hogy emiatt nekem az Ersténél kedvezőbb a vásárlás amióta Visa kártyát adtak, de amíg ezt nem tudtam -Oliverda segített rájönni- rosszul számoltam. -
Ilyennel még nem találkoztam, a Paypal tájékoztat az áfa-vám szabályokról e-mailben!
-
Úgy általánosságban kérdem az új tagoktól.
Miért kell azonnal visszautalnia az egyenlegről a 400 Ft-ot?
El is lehet költeni. -
válasz
Laca1212
#18223
üzenetére
Hát nem az Unicredites árfolyamot használják a Paypal-n.

Unicredit USD 2015-08-25 07:50:00
Deviza 268.13378000 282.44622000
Valuta 260.83000000 279.83000000
Paypal
1 $ 278 Ft, vásárlásnál 282 Ft.
A különbség az, -egyszerűen- a vásárlás eladási árfolyam, az egyenleg átszámítás vételi árfolyam.A kártya elszámolás meg kedvezőbb is lehet, de ahhoz meg kell nézni, hogy az Unicredit miként számolja el a kártyás deviza tranzakciókat.
-
válasz
Bogyi007
#18222
üzenetére
Az egyenlegről pénz saját bankszámlára küldhető.
Előfeltétel: a Paypal fiókhoz legyen hozzárendelve a bankszámla.
Link ittHa fiókod állapota Status: Verified akkor működni fog a Withdraw funds to your bank account
Itt egy leírás, hogyan kell csinálni. -
Laca1212
őstag
Ohh...Én kérek elnézést, hogy kérdeztem.

Közben rájöttem... Nincs hátrányom árfolyam esetén azzal, hogy csak PP balance-t használok kártya társítás helyett, mivel PP és én is Unicredites vagyok.
Nem tudom meg merjem.-e kérdezni, de bátor vagyok!

PP-n belül Balance és a Payment váltás közt mi az árfolyam különbség oka? Valuta-Deviza? -
válasz
Laca1212
#18220
üzenetére
Hagyjál már ezzel a k...a középárfolyammal!
Kérek mindenkit olvassa el a saját bankjának az elszámolásra vonatkozó szabályait. Aki talál középárfolyamot, jelezze, melyik bank az. Mellékelek 2 bank információját.OTP Betéti Kártya Üzletszabályzat I. Általános rendelkezések 2015.07.03-tól
(71) A terhelési tranzakciók elszámolásakor használt árfolyamok
a) Maestro, MasterCard és VISA típusú kártyákkal a külföldön és a belföldön nem forintban végzett tranzakciók (kivéve: OTP által üzemeltetett euró töltésű ATM-ekben végzett készpénzfelvételi tranzakciók, valamint az OTP belföldi hálózatában, euróban és amerikai dollárban végzett tranzakciók) eredeti pénznemét a Nemzetközi Kártyaszervezet átszámítja az általa alkalmazott árfolyamon euróra. A Bank a Nemzetközi Kártyaszervezet által elszámolt összeget a Kártyaszervezet általi elszámolás napján a Banknál érvényben lévő, aznapi első deviza eladási árfolyamon számítja át forintra. -
válasz
Bogyi007
#18217
üzenetére
Ha visszaolvastál volna, rákerestél volna, nem kellett volna ennyit gépelned.
Az 1 Ft zárolás vagy eltűnt már, vagy 1-2 nap és eltűnik, nem vonták le.
A 400 Ft mihelyst beírod a 4 jegyű kódot a kártya érvényesítéshez, meg fog jelenni a Paypal egyenlegeden. A szerződés amit elfogadtál így szól.
De ezt írtad: A Paypal oldalon 400 forintot mutat az egyenlegem. Akkor mit akarsz még visszakapni?
Egyébként a Withdraw menüponttal ezt a 400 Ft-ot elküldheted a bankszámládra.Türelem.
Azért egy kari regisztrálás ne kerüljön màr pénzbe. Miért is? Igénybe veszel egy ingyenes szolgáltatást, hogy bárhol a világon biztonságosan, vásárlói védelemmel tudj vásárolni. Ha pénzbe kerülne a kártya hozzárendelés -de nem-, akkor is megéri.
-
Bogyi007
veterán
Sziasztok!
Friss Otp Mastercard tulajdonos és új Paypal használó vagyok.
Lakossági Net folyószámlám van egy Mastercard valós és egy virtuális kártyával. Tegnap rendeltem hozzá Paypal fiókomhoz a Webkártyát és valami nagyon nem kerek számomra...
Amikor a számlát nyitottam akkor az ügyintéző azt mondta Paypalos utalásnál nem lesz tranzakciós díj, aztán tegnap OtpDirekt Chatablakban is azt mondták hogy 400 forintot zárol a Paypal de majd az vissza is kerül.
Így hát 780 forintot átraktam a Webkártyára (erről meg is van az értesítés) majd beléptem a Paypal oldalára ahol megadtam a Webkártya adatait. Ezután a banktól azt az értesítést kaptam hogy 1 dollárt levett onnan ami után maradt 503 forintom (tehát 277 forint lehetett az 1 dolcsi) majd még 400 forintot is lekapott róla s maradt 103 forint.
A Paypal oldalon 400 forintot mutat az egyenlegem.
Most ilyenkor mi van? Visszajár az 1 dolcsi + 400 forint vagy mifene?
Azért egy kari regisztrálás ne kerüljön màr pénzbe.
Egyáltalán automatice visszajárnak az osszegek vagy nekem kell visszairányítanom az összeg(ek)et? -
válasz
hermanyi
#18214
üzenetére
Valójában jobban jársz vele.
Több okból sem jó, ha csak a bankszámláról fizetné, mivel forintos a számla, ezért ha működne nálunk, akkor csak konverzió nélkül, tehát csak forint vételárat tudnál fizetni, a külföld kilőve.
A könyvelése lassú, 2-3 nap mire az eladó megkapja.
Az eladó lényegében azonnal "megkapja", kifizetettnek tekintheti az árút, így már "rögtön" csomagolhatja, küldheti, nem kell várni a jóváírásra.
Ha nincs kártya, akkor a Paypal váltja a devizát, ami most pl: 1 $ 282 Ft, míg -banktól és kártyától függ- de mondjuk az OTP 273,47 Ft-ért számolja el. 9-10 Ft különbség dolláronként.
Ha van kártya és a konvertálást a bankod végzi kedvezőbben tudsz vásárolni.
Tényleg biztonságosabb. -
Bencus88
nagyúr
sziasztok, ide is írok, mert sehol nem kaptam választ. Van valakinek skrill kártyája aki ért is hozzá?
-
válasz
hermanyi
#18209
üzenetére
Itt említettem (#18183), hogy elméletben működik a direkt számla, de ezek szerint csak EU-ban nem.
Megoldás:
1. Top Up Account (instantly)-val Az OTP-t kiválasztva az egyenlegre tegyél pénzt át a netszámládról (utalj)
2. OTP netkártya igénylés és hozzárendelés.
3. A Paypal-re belépés nélkül, alul válaszd a kártyás fizetést. -
Jessus81
tag
most megvárom míg a 2 refundom visszajön, azt utána próbálkozok... amúgy megnéztem a 2 korábbi vásárlást, és mindkettőnél unconfirmed zöld volt a cím, ami max az ékezetes cím, és a +36os mobilszám miatt lehet olyan... de nem tudom ez mi bajt okozna, mikor máshol meg nem... de kíváncsi vagyok a paypal mit ír, mert írtam nekik is, hogy nagyon erőlteti a gearbest a western uniont, mikor az oldalukon nem is említi...
-
Nordik
őstag
Csak érdekességként kérdezem. Ha törlöm a bankkártyám, sőt az egész fiókot akkor később tudok ugyan azzal az e-mail címmel, ugyan azzal a kártyával újra regisztrálni?
-
hermanyi
addikt
PayPalhoz hozzá rendeltem az OTP-s Net számlát amihez ugye nem tartozik kártya .
Ma szerettem volna vásárolni Banggoodon és amint átdob a PayPal oldalra a fizetéshez Kártyaszám nélkül nem akar tovább engedni

Ez fogad :
Aki tudja mit kellene csinálnom az légyszíves segítsen .
Net számlán még pénz is van .
-
csabi0805
senior tag
Sziasztok!
Ezt a 400 forint terhelést mikor fogom visszakapni? -
válasz
Jessus81
#18204
üzenetére
gearbestnek májusban, és júniusban nem volt semmi baja a paypalommal
Ezért valószínűbb a böngésző dolog, a mobil app is szokott vacakolni.
Próbáld meg másik böngészőn keresztül. Pár hete nálam is volt valami gond, töröltem a Paypal összes beállítását, sütik, tárolt oldal, könyvjelző, azóta nincs gond.
A gearbest-nek nincs valami spec. regisztrációs szabálya, ami új? -
Jessus81
tag
tudtommal confirmed cím, csak amcsiban lehetséges meg UKban, legalábbis a paypal ezt mondja. amúgy évek óta ugyanez a címem, és érdekes, hogy a gearbestnek májusban, és júniusban nem volt semmi baja a paypalommal. az accountom is verified, az emailom is ugyanaz. kukikat is töröltem. hagyományos felület a paypal oldalára gondolsz? ott is minden jól van megadva évek óta.
amúgy paypallal akartam fizetni, a pénzt is megkapták (kártyáról levonódott) és még aznap jött a bolttól a refund a fent leírt okok miatt, amire nem tudok rájönni. -
válasz
Jessus81
#18202
üzenetére
unconfirmed = nem megerősített, a confirmed a jó. Ha a hagyományos felületen nézed minden stimmel? Az email is confirmed?
A lakcím és a kártya összerendelés is jó? Bár ez ritkán szokott gond lenni.
Pontosabban mivel akarsz fizetni?
Közben beugrott, hogy böngésző móka is lehet, célszerű lenne a Paypal és a Gearbest sütiket törölni, a könyvjelzőt frissíteni. -
Jessus81
tag
szerintetek hol lehet a gebasz a következő történetben??:
sokadjára rendelek/rendelnék gearbestről, és már másodszor kapok rögtön fél napon belül refundot. a supportjuk azt nyafogja hogy:
After reviewing your order, it appears that your account is not verified in Paypal.
Therefore we cannot process your order with this payment method.
majd másodjára rákérdezve:
Recently, we received notification from the payment provider that the transaction has been stopped as they need to conduct an additional review.
If you wish to proceed with your order and resubmit payment, please try again with either Western Union or Bank Transfer.
a paypal accountom kb 5-6 éve verified...
mi nem tetszhet nekik??
a címem is zöld unconfirmed, ami más szinte itthon nem is lehet ....
-
XP NINJA
őstag
már semmi

Új hozzászólás Aktív témák
● Tekintsd át a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (Jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, a PayPal szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- iPhone topik
- CES 2026: Bluetooth hangszóróvá összetekerhető fejhallgató a TDM-től
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gaming notebook topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Éjszakai műszak
- Vicces képek
- Autós topik
- Fizetős szoftverek ingyen vagy kedvezményesen
- További aktív témák...
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i5-1135G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 370 - i5-G7 I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W11 I Cam I Gari!
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Tartós Laptop 15,6" -65% i7-1165G7 16/512 Iris Xe FHD
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X390: i5-G8 I 16GB I 256-1TSSD I 13,3" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- Lenovo ThinkPad X1 Active Noise Cancellation fejhallgató
- Új kijelzős! HP ZBook Studio G8 WorkStation i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1200
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3074
- Felsőkategóriás Gamer PC! Csere-Beszámítás! R9 9800X3D / RTX 5080 16GB / 32GB DDR5 / 2TB SSD!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Nem a forint a legfontosabb fizető deviza az EU-ban.


hozzárendelném azt a mail címet, amivel regelve vagyok ebay-en, mivel arra küldte el elvileg a pénzt... ez működő dolog lenne, megkapnám az összeget?

értem én, hogy zuhan náluk a tőzsde, de ne 29$on spóroljanak






