Hirdetés
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
hunspikey
őstag
válasz
szkutyi
#102000
üzenetére
a DV-t azért elég nehéz elengedni amikor pl egy Netflixen minden de értsd minden DV-ben van ma már. Csak a régi release-ek újra kínálatba helyezésekor találni esetleg hagyományos SDR 4k-t netán old-school FHD-t, de minden ami most készül DV-vel megy fel. Szóval ez szerintem egy igen is hétköznapi probléma, ráadásul igaz a Disney+, Apple TV és kicsit a Prime esetén is. Egyedül a Skyshowtime, meg a Max az ahol nem minden release DV, de azért ott is szaporodik, Max-on inkább.
A C9-ről meg szerintem azért érdemes egyáltalán szót ejteni, mert kb reprezentál minden OLED TV-t B7-C2 tengelyen, ugyanis a G széria kivételével ezek kvázi kotta ugyan azon TV-k voltak. Egymás mellé teszel egy B7-et egy CX-el és nincs különbség. Egy az egyben azt történt a G3-ig bezárólag mint ami a mobiltelefonoknál történik. Haverom Samsun S23-a kotta ugyan azt tudja mint az én S21-em. Még talán picit szarabb a fotója. Nincs olyan magas MTF görbéje az optikájának, bár ez lehet egyéni telefon probléma.
Na, visszatérve a TV-kre:
Másik érvem meg szimplán az, hogy nem csak most frissen az OLED táborba lépőkkel kell számolni. Rengeteg korábbi OLED TV tulaj nézi minden évben, hogy na, történt-e végre már valami?
Reálisan a G3 akkorát szólt, hogy minden ilyen 7-8-9-X-1-2 szériás tulaj ezt leste és amint látta hogy az MLA panel igen is brutál javulást hozott egyből váltott. Én is ezért váltottam. C3-ra sosem váltottam volna C9-ről!
Fotó küldözgetésnek sajnos nem sok értelme van. Ha csak nem ugyan azon telefonok ugyan azon rögzített pro expozíciós módjával fotóznánk de erre kicsi esélyt látok.
-
Vhiktor
Topikgazda
válasz
szkutyi
#102000
üzenetére
Ha be van kalibrálva egy C és egy G szériás oled, akkor a sötét részleteknél nincs különbség, zajosodás és egyéb nem kívánatos dolgok lehetnek, de más nem, mint pl fénysűrűségbeli különbség nem.
A C3 és G3 között 2 különbség van
1.: maximális fehér fényerő
2.: színek fényereje, de ez is csak bizonyos tartalmaknál látszik, sötét jeleneteknél nem, mert ott ugyanaz.Nem feltétlenül az a jó, ha minden látszik.
Pár hónappal ezelőtt, ha emlékszel pont ebből a témából kifolyólag hasonlítottunk össze képeket a Te tv-den, az éppen akkor nálam lévő tv-n, és tőkéletesen egyforma volt, talán pont @huspikey tett be egy képet amin nagyon nagyon emelkedett volt a feketeszint, aminek hatására jobban látszódtak a rélszletek, csak éppen a szabványhoz nem volt köze (persze képek alapján ezt nehéz megítélni).
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 55" C5 OLED evo 4K AI Smart 144Hz Gaming TV
- LG 83B4 - 83" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Philips 55OLED909/12 4K OLED+, Ambilight, 144Hz, B&W hang PRÉMIUM TV!
- LG OLED EVO 55 G1 GALERY design
- ÚJ Samsung OLED 4K 65S90F Vision AI Smart TV (2025) 55S90F 77S90F 83S90F 3év
- Karácsonyi Akció! Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy S21 FE 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AZONNAL KÉSZLETRŐL! Intel Core i5 14600K 32GB 6000MHz RAM 1TB Gen4 SSD RTX 5060 8GB FSP 750W
- Dell Precision 7560 Workstation i7-11850H 32GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Vhiktor

