Hirdetés
- Milyen széket vegyek?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Házimozi belépő szinten
- Apple szerviz topic: iPhone, iPod, iPad, MacBook, iMac
- HDD probléma (nem adatmentés)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Apple MacBook
- CPU léghűtés kibeszélő
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
turho
addikt
válasz
#15779328 #16894 üzenetére
Újradefiniálja az "oldalról is lőnek rám" fogalmát 😁
Amúgy baró, valamikor, amikor még jobban játszottam, tatárjárás környékén, lehet hogy elfogadtam volna (de akkor még nem vót).
Azt a heti 2-4-6 órámat most 65" Qleden játszom, ez se rossz. Csak már kicsi néha.
Sok örömöt benneMicrolag: vannak a szervereken érdekes dolgok, a microlag is, illetve szuper pingnél is csodás csúszások. De ezt a COD-nál pl. én betudom szándékosságnak.
-
nutella1
őstag
válasz
#15779328 #16888 üzenetére
Nálunk sem az FPS-sel van a probléma, abból számtalan van. Hanem bizonyos pályákon microlaggol a multi. Még 4090-el is, 4080-al meg még inkább. Viszont, mivel ez a jelenség gyakorlatilag és szinte kizárólag esténként, éjjel fordul elő, én szerver túlterheltségre gondolok.
-
Elmör
őstag
válasz
- = Zk = - #16844 üzenetére
i7-13700K-val azért azt hittem kicsit erősebb lesz a 4080Super. Nálam a sima 4080 ennyit tud alapon 7800X3D-vel 23 fokos szobában,bár nem számottevő a különbség, de most direkt lefuttattam, mert én 22K-ra emlékeztem. Az látszik, hogy a max fps-em nem jobb, nem tudom a G-sync bekapcsolva maradt, az mennyit számít.
-
Exodion
senior tag
Elutasitja a Giga minden esetleges garancialis igenyed ha nem a kartyahoz kapott adaptert hasznalod. Rakerdeztem par honapja. Mondjuk, ezzel gondod nem lehet, mert azt is leirtak hogy egyebkent se hozzajuk kell menjek, hanem a kereskedohoz akitol vettem a kartyat, mert nem foglalkoznak vegfelhasznalokkal. Kulserelmi nyommal meg ugyis elhajt rogton a kisker
.
Az orom az uromben, hogy a CableMod se foglalkozik veled addig amig meg nem probalsz a gyartoval boxolni, es kapsz egy levelet az elutasitasrol amit csatolni kell nekik. Na ezt meg toluk kerdeztem... Szoval ez olyan 22-es csapdaja. -
-
nexwo
őstag
válasz
Laraxior #16886 üzenetére
úgy terveztem, bontatlan marad (főleg hogy van eredeti Corsair pót kábel), egyébként mezei kábel és pinek, nincs nyák/elektronika mint a 180 fokos adapterben, mit tudnak elrontani?!
viszont az jó bennuük, hogy ha miattuk megy tönkre a kártya akkor megcsinálják vagy kifizetik, az a kérdés corsair vagy gigabyte hogyan kezelné az esetet ha rma kell miattuk
-
tom81042
tag
válasz
SoulReaver #16881 üzenetére
Amúgy a felbontás Windows-ban 4k?
-
nexwo
őstag
Kézhez vettem a a kábelt ami végül nem kell
Slussz poén hogy a Corsair-tól is rendeltem egyet Gigabyte 4090-el együtt:
Még ezt sem használom
csak beparáztatott a média, akárhogy nézem a kis pin-ek nem különböznek egymástól.
-
válasz
Dave567 #16880 üzenetére
Pont hogy az fps a lényeg amit cpu+ram kitol a vga-nak, cpu számol, gpu kirajzol, felbontás és grafika függő is, fullhd-ban sosem lesz 99% a gpu, 1440p és 4K-ban fog számolni 99%-on
Nem teljesen követem mi a helyzet nálad, intelen lévő problémát sem értem, nálam vajsima minden játék (13900K+4090)#16881 SoulReaver
Szuper, akkor most nézzünk játékokban 1% és 0.1% fps-t -
SoulReaver
veterán
A monitorom 240Hz-ez tud, belőttem 237 -re a frameratet.
-
-
Sokszor kitárgyaltuk az fps és a microlag dolgot, hova nektek 400fps? Tud a monitor 400 Hz-t? Egy idő után megtelik és akadni fog, állítsátok a monitor képfrissítés alá "-3"-al rivaturnerben (Framerate limit, nálam 117 az Oled 120Hz panel miatt) az fps-t és nem lesz microlag, stabil lesz az 1% és 0.1% is, illetve ahogy Csavez is írta a cpu és a ram páros rajzolja a képkockát a gpu-nak, az a lényeg
-
tom81042
tag
válasz
SoulReaver #16874 üzenetére
150 FPS korul kene lenni stabilan, a 324 nem jo. Valami nem jo. Anti aliasing-al off-al is probald meg, akkor 180 fps korul megall. De ha 70 alatt marad a hofok akkor tenyleg nagyon jo a kartya hutese!
-
Raymond
titán
válasz
SoulReaver #16859 üzenetére
Egy Stable Diffusion latent upscale fel tudja melegiteni a kartyat rendesen es nagyon gyorsan. Maga a generals nem, de egy 1024x1024 -> 2048x2048 upscale igen. Ott mire felporognek a ventik addigra mar boven meleg a GPU.
-
RM007
addikt
válasz
tom81042 #16854 üzenetére
Az AB most ezzel a kártyámmal a jelen környezetben más mint amit eddig megszoktam.
Több éve használom már egy csomó kártyával, és tudom laposítani kellene a grafikon végét stb. főleg ahogy nézem a monitorozást. Várok újabb verzát és meglátom. Illetve ha lesz rá időm, mert most nem sok van, akkor újból nekifutok. -
tom81042
tag
válasz
SoulReaver #16846 üzenetére
Az ilyen 60 fokok nem mondanak semmit, ha valos hutest akartok tesztelni akkor rá kell ezt nyomni egy 30 percig és minden kiderul:
Furmark, 4k, max 2x anti-aliasing, GPU stress teszt:
ITT kiderul milyen a hutes, igazabol ventillator fordulattol szinte fuggetlenul be fog allni egy 70-80 fok korulre attol fuggoen hany wattos a bios es valojaban milyen jo a hutes!
-
tom81042
tag
Ha nem akarsz szarozni vele akkor memoriara +1000 Mhz és használod életed hátralévő részében. Ha bármi lefagy, kilép akkor vissza +800 Mhz-re, de ahhoz mar nagyon balszerencsesnek kell lenni. Ez ingyen performance, risk-je nincs, élettartamot nem csökkenti, FPS-t (foleg min fps) pedig lathatoan noveli, szoval nincs értelme nem huzni a DDR6X memoriat!
Az Afterburner Curve beallitas is nagyon ajanlott, azt mondjuk en is ugy goggle-ztam mert nem egyszeru itt is kuldott valaki egy linket hogy melyik billentyukombinacioval lehet egyszeruen. -
RM007
addikt
válasz
tom81042 #16845 üzenetére
Kipróbáltam a memóriát is legyen abból is valami, viszont elmegyek a végletekig, megnézzük hol a vége azt nem szeretném. Nincs azért ennyire szükségem erre. Egy olyan beállítást kerestem ami maradna is, nem csak tesztidőre.
A ramokra ment + 400. Aztán a korábbi módon nyomtam még egy tesztet.Itt inkább megállok. Egyébként is nem tudom használni az AB-t, valami miatt csak bajt csinál. Az alapfesz mező üres stb...pedig be van jelölve. Maradt a gyári emelő progi. Aztán majd később meglátom mi hogyan alakul. Ez is mi akar már lenni. Kicsit felboostol.
A progira azért holnap ránézek. Köszi! -
- = Zk = -
félisten
válasz
SoulReaver #16846 üzenetére
nemtudom, mert UV-zom.. a fenti eredmény a kitolt, alap alap.... G Sincs OFF, MSI AB OFF stb stb.... 2560-80ra boostolt asszem....
2565/900.... ez az UV, ez játékok alatt nem megy fel 45 fölé... a fenti alapot nem próbáltam még játékokban...
de a nyár nekem is kérdéses, bár én a héten kiheréltem a gépházat, jobb lett a szellőzés nem kicsivel -
Rexcor
őstag
4090-nél ez az eredmény mennyire "normális"? Csak azért kérdezem mert a GPU utilization néha eléggé beesett 1-1 másodpercre 70% körülire is.
-
SoulReaver
veterán
válasz
- = Zk = - #16844 üzenetére
Játék alatt is ez a 70 C fok körüli hő fok van? Látom a többieknél is ennyi kb.
Én nem UV-zok, ez a 60 C fok a max most. Nyáron majd kiderül mennyi plusz jön még. -
tom81042
tag
A memoriat mindenkepp huzd fel az sokat dob a valos teljesitmenyen, +1000 és 1500 között lesz valahol a sweet spot, ahol még stabil. Én ezzel teszteltem ki:
https://github.com/GpuZelenograd/memtest_vulkanIlletve semmiképp ne hagyd default-on mert energia pocsékolás, minimum 50-100 Wattal kevesebb fogyasztáson tudja szinte mindegyik ilyen kártya teljesen ugyanazt, vagy jobbat mint a gyári alap beállítás!
Nálam pl így néz ki az optimális config ami átlag 200-270 Wattot eszik játékoknál (2k - vagy 4k) és szinte soha nincs semmilyen limit, de ha van is az a 320 Watt power limit amit elér de azt sem folyamatosan.
Furmark 4k GPU stress teszt-et nyomtam be pár pillanatra Anti aliasing nélkül, az azonnal max power limit es max hotspot!
-
- = Zk = -
félisten
válasz
SoulReaver #16832 üzenetére
UV-val 18ezer...
-
RM007
addikt
Nálam (60Hz + G sincs.) Bár keresem...
Maga a dlss ha nem natívban használom úgy is spórol nekem a villanyszámlán, aztán élesben még azt is lekavarom. Tesztnél azért nem vagyok nagyon boldog tőle. Nyílt terepen ahol meg egy bizonyos láthatatlan futurisztikus számolási műveletet végez a proci fogat csikorgatva mint pl az MS 2020 szimulátoránál ott szopás van mint észrevettem. Nem dolgozik se a proci se a vga igazán sőt a vga annyira sem és kb akár 30-40 fps -el is kevesebb jön adott helyen (New York felett) mint vidiben láttam az ott szereplő jóval izmosabb konfignál. Ott ahol annyira szeretnek tesztelni. A lényeg túl alacsonyra ne essen az fps mert
lezuhana repcsi meg az életkedvem.Ezen a kihasználtságon azért szoktam töprengeni, mikor úgy látom dolgozhatna jobban is, most ügye láttam egy rossz UV görbe is tud olyat produkálni, ami egy rossz beállítás vagy kompatibilitási probléma vga/szoftver oldalról. És ilyenkor nem a proci a hibás.
-
ffodi
veterán
Engem ami nagyon zavart a korábban említett esetben, hogy bizonyos játékoknál 4k-ban DLSS mellett látványos volt a CPU limit. Értsd ez alatt, volt mondjuk 60-80 FPS, de a GPU kihasználtság nem volt több, mint 70-80%, sokszor ennyi sem (120 Hz + G-Sync). Nyilván ezzel még élvezhető a játék adott esetben, de mégis zavaró.
-
RM007
addikt
válasz
Busterftw #16834 üzenetére
Igen azzal számolok.
ffodi: Számolok a limittel mindegy mekkora. Belezúgtam a laposomba, semmi nem számít jobban annál hogy amíg csak lehet kihúzzam az idejét. Az fps amennyi kell meglegyen nehezebb játékoknál is és okés. Jövőre a GTA 6 azért fogyasztható lehessen magas grafikai beállítások mellett.
A fenti beállításhoz, állítottam a venti fordulatszámon felfelé, lehet még fogok úgy látom bőven belefér. CW nincs. Az előző PNY 3080Ti kártyám az zenélt munka közben.
#16832 SoulReaver: Elmentettem ezt az eredményt. Példaképnek tekintem, lehet rápróbálok.
-
RM007
addikt
válasz
tom81042 #16831 üzenetére
Olyan nagyon szőrözni nem tudok értem ezalatt görbét módosítani az AB miatt. Az automatika erre állította a feszt órajel emelés után, vagyis minél nagyobbat emelek annál jobban veszi vissza. Az SB alatt nem voltak beakadások, tetszett ahogy lefutott. Vizezés az nincs, ezért is lehet inkább hagyom az alapfeszt ezen, és iszom egy kávét.
Ablak sokszor zárva, klíma sincs. FPS játéknál megy 60-ra 60Hhz mellett. Hát vannak is igényeim meg nincsenek is. -
Raymond
titán
válasz
abridabri #16837 üzenetére
Ez a video megint egy fura sajat vallveregetes Steve reszerol. Miert? Mert Mr. Steve "40/50 GPU/CPU test" Walton erre a tesztre csak 2 CPU-t rakott be amit az elejen ki is probal magyarazni csak ettol nem lesz jobb a video. A helyzet az hogy amikor arrol van szo hogy a CPU mindegy 4K-ban akkor nem egy 5 eves 2 generacioval ezelotti (az X3D-t nem is szamitva) CPU versus a mostani csucsok a tema hanem az hogy pl, kell-e i9 vagy i7 vagy eleg az i5 is esetleg Ryzen vonalon az hogy kell-e a 7800X3D vagy eleg egy 7600(X) is. Es helyzet az hogy eleg. Ezt maga is megmondja a video legvegen [link] csak a kerdes az hogy akkor miert nem lehetett egy 7600-at berakni a tesztbe? Ja hogy akkor a video elozo 21 perceben tolt narrativa nem ulne? Shocker!
Raadasul egy 4090-el tesztelve. Egy 4080 vagy 4080S-el ugyanaz jott volna ki a 7600 vs 7800X3D-nel hogy gyakorlatilag mindegy a CPU 4K-ban. Es egy i5 vagy R5 vasarlo nem a 4090-et fogja a gepbe venni hanem legfeljebb egy 4080(S)-t.
-
ffodi
veterán
Alapvetően a vga a lényeg, ugyanakkor ezekkel a kártyákkal egy régebbi processzor mellett már CPU limited lesz ebben a tesztben (és bizonyos játékokban is). A min. FPS-en látszik is a különbség. 4090-nel nálam is volt CPU limit egy 3960x Threadripper mellett, esetenként még 4k-ban is, bármennyire meglepő.
-
Dave567
addikt
Palit GeForce RTX 4080 GameRock OC 16GB Szerintetek? 390000 ft, 2év garival.
Lecsúsztam a másikról... -
SoulReaver
veterán
Összehasonlításra mentem egy kört én is.
-
-
RM007
addikt
válasz
Busterftw #16827 üzenetére
Köszi akkor valszeg amit használok az is több lehet. Thermaltake SMART BM3 850W.
nexwo: Akkor emiatt talán nem fogok izgulni a következő upgrade után sem.
Na még kérdés, vagy észrevétel. Persze én nem asztali vonalon vagyok már régen.....meglepett hogy az aláírásomban szereplő 4080S kártya nem akarja venni a lapot az MSI AB-vel. Beállítok valamit aztán akár 100W-al kevesebbet fogyaszt. Hagyjuk a részleteket. Leszedtem a gyártótól a tuning programot az tökéletes, az AB meg jó lesz monitorozásra az RTS-el.
Egy mérési eredmény is akkor. Tudom ez csak tiszta vga. Nekem ennyi bőven elég lesz.
-
Dave567
addikt
válasz
nutella1 #16824 üzenetére
Amit én megfigyeltem abban a játékban viszont, hogy 4080-al sokkal többet laggol a game. Felbontástól függetlenül.
Hol nézted ezt? Vagy hol írják?
[link]
Igaz nekem 7800x3d van, kb a srác annyi FPS-el tolja, mint most én 4090-el. Max 30-al kevesebb.
De COD-ról beszélünk, nekem így is laggol szarakszik, minden baja van. -
RM007
addikt
-
nexwo
őstag
válasz
tomas51 #16822 üzenetére
Szerény véleményem szerint a olvadó biztosítékként működő kábelen lévő fém pin lehet a hibás: ha mind két oldalon, akkor valószínűleg a kábelt gyártó cég használt silány minőségű fémet, nem kizárt de kevés az esélye, hogy silány minőségű csatlakozó közös beszállítója van a GPU-nak és tápnak.
Korábban az volt a gond egyes esetekben, hogy az adaptert nem lehetett teljesen rádugni nagy erőt kifejtve.Aztán az ellenkezője is gond, ha lötyög (gondolom ha sokszor húzod ki és vissza ez lesz): [link]
-
tomas51
senior tag
válasz
Sontir Fel #16821 üzenetére
én nem panaszkodom, lassan egy éve megy 300-500 watt között, semmi nincs ki olvadva
nekem ezek a dolgok nem sokat mondanak
mindent oda figyelve próbálok összerakni, de persze az ördög nem alszik tudom, de eddig minden oké
pedig van benne egy 180fokos fordító is, ami szintén nagyon szorosan kattant össze, szóval nem hinném hogy gond lenne később se -
Sontir Fel
őstag
Meg erdekesebb ez a dolog igy. Picit korábban olvastam egy cikket, hogy majd az 5080 es a hasznalt 4090 arak milyen erdekesek lesznek az 5090 miatt, de hat igy.....
-
nexwo
őstag
válasz
tomas51 #16819 üzenetére
Korábban írtam, hogy az Asus megjelenéskor sem az alaplappal sem az RTX 40x0-el nem gurított nagyot csak árban nevetségesen felfele. (Elmászó hotspot és hangos CW...)
Gigabyte ellenben azt is javította ami nem a hibája volt (PCB törések előre épített gépeken) a PCB/Nyák design az FE kártyáról származott.Zotac AMP lenne talán a legjobb kártya ha jobb ventije lenne ár/érték
-
Laraxior
titán
A 3-as szériában talán a Gigabyte volt a leghalkabb ventivel, de ugye az sem mindegy, hogy milyen a gyári ventivezérlés. Én pl utálom, ha a fő a kártya, de csendben van. Viszont valakinek az a tuti. Az sem mindegy, hogy melyiknek mennyi fordulatot engednek... Ott volt összehasonlítási alapom, megfordult nálam mindenféle kártya.
Számomra amúgysem releváns, mert vizezem, garancia ide- vagy oda.
Az 5090-et is, talán még pont becsúszik ezévben
#16816- = Zk = -: Én bírom a KFA2/Galax-otSajnálom, hogy Európában nem nagyon nyomják a HoF vonalat, bezzeg a sárgáknál
-
Dave567
addikt
-
Laraxior
titán
4xxx-nél kb lényegtelen a gyártó.
Többünknek van itt Palit, Gainward, Zotac...
Megjegyzem, hogy a 3080-ból megvettem a drága Strix OC-t, cserébe a vram épphogy 500MHz többletet bírt. Holott az 1000-1500 sem volt ritka a topikjában.
Most a legolcsóbbat választottam, szintén nem egy nagy OC bajnok, de legalább 500EURval olcsóbb, volt, mint a Strix.
Hja és CW is van... mondjuk engem nem zavar a 15db venti mellett nem hallatszódik -
Dave567
addikt
válasz
- = Zk = - #16804 üzenetére
-
Dave567
addikt
Gainward GeForce RTX 4080 SUPER Panther OC Bontatlan új 3 év garanciával szerintetek ez jó kártya lehet?
Gigabyte WINDFORCE RTX 4080 16GB GDDR6X vagy lenne még ez is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Battlefield 6 - Bemutatkozik a többjátékos mód
- Rap, Hip-hop 90'
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Yettel topik
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Cyberpunk 2077
- OpenWRT topic
- Le Mans Ultimate
- Milyen széket vegyek?
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- További aktív témák...
- Asus ROG Strix RTX 4080 Fehér OC 16GB GDDR6X Videokártya! BeszámítOK
- RTX40xx Minden ami BGA! VGA/PC/Laptop -- GPU // RAM // VRM javítás -- Már 9. éve
- RTX4070TI ÚJSZERŰ DOBOZOS GYÁRTOI GARANCIÁS TÖBB TIPUS
- ZOTAC RTX 4090 Trinity - ZT-D40900D-10P + Alphacool Eisblock block + backplate - Garancia 2028.04
- RTX 4060/Ti/4070/Ti Videokártya Vásár
- Thomson Streaming Box 240 TV okosító / Számla / Garancia /
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- 11 GB-os RTX 2080 TI - HP OEM - garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G4 - i5-7GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3037, 96% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest