Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sundesz

    őstag

    válasz sixpak #6361 üzenetére

    A Gigabyte valahogy nem akar normális kártyát csinálni az alsóbb kategóriákban. Nem tudom pl. hogy sikerült a 120W-os RTX 4060-ból a legpocsékabb hűtést megalkotni a Windforce személyében. De pl. a 3 ventis Gaming OC 4060-as is hangosabb és melegebb az ASUS Dual-nál. Ugyanez a 4070 Windforce, leghangosabb és legmelegebb kártya. Most használok egy Aero 4070-et, az nem rossz, csak kerregnek kicsit a ventilátorai. Volt 5700 XT Gaming OC, 5600 XT Gaming OC és RTX 3060 Gaming OC is. Mindegyiknek volt hangja bőven, de az utóbbit nem hittem el, hogy visított.

    Jó ellenpélda az ASUS, ami a gyenge Dual-ból (hűtőtt csak hangos volt - volt nekem RX 5700 és 1660 Super Dual-om) csinált az RTX 40 szériára egy kellemes MSRP kártyát, ami drágább 3 ventis konkurensekkel is felveszi a versenyt. De mondhatnám a TUF-ot, ami az RTX 30 szériára ajánlott kártya lett, míg előtte a legalja volt (kb. mint most a Windforce). Viszont a legbotrányosabb coil whine mindig ASUS-nál volt nálam ezt is alíráom, emiatt ment vissza a Dual 4070 Super. Még ASUS B650 alaplapokra is panaszkodtak cw miatt, ezért maradtam az Asrock-nál.

    De amúgy a minőségi varianca elég nagy még ugyanazon kártyák között is, mostanában a Sapphire-ban csalódtam. Pl. Pulse RX 7600 2000 RPM-en is 70 fokos volt. Pulse RX 6650 XT-vel is így jártam.

    [ Szerkesztve ]

    Hörcsög Powa'

Új hozzászólás Aktív témák