- Megerősíti a platformfüggetlen sugárkövetéses tesztjét a 3DMark
- A Seenda ollós klaviatúrája a Microsoft Sculpt Ergonomic Keyboard nyomdokain jár
- Gamescom 2025: Itt a legújabb Gaming NUC
- Cicomától mentes Palit GeForce RTX 5060 a kevésbé tágas gépházak gazdáinak
- Eldőlt: nem építhetnek hátsó kaput az Apple termékekbe a britek
- Apple asztali gépek
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen monitort vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Videós, mozgóképes topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Shadowfax
addikt
válasz
clemson #1662 üzenetére
Csak PATA HDD-t tudsz belerakni. A T43-ban SATA controller, SATA>PATA bridge és egy PATA HDD van. Veszel egy 7200rpm-st, s máris gyorsabb.
Viszont az a jó hírem van, hogy T43-ba nem tehetsz akármilyen vinyót, mert hibaüzenetet ír ki. [link] Igaz, ez a hibaüzenet kiiktatható, s pöpecül műxik a vinyó. A linkelt listát azért érdemes megkukkolni! -
Shadowfax
addikt
Át. Nagyon egyszerű a dolgod, ahogy az a kézikönyvben le van írva (képekkel) a 63-64. oldalon.
-
Shadowfax
addikt
Hajjaj, de mennyire van. Érdemes beleolvasni a Fusi topikba, hány ember szenved a forró géppel, az átmelegedő billentyűzettel, touchpaddal, stb.
Arra akartam rávilágítani az előző hszemben, hogy amikor a notebookot megtervezik, akkor azokkal az alkatrészekkel számolnak a hűtés megtervezésekor, amivel azt a notit a piacra dobják. Sokszor még így se tudják ezt tökéletesre megoldani, s ez előbb-utóbb a notebook meghibásodásához vezet.
Aki még azon gondolkodik, hogy a már így is nagyon kicentizett hűtőkapacitást tovább tornáztatja egy többet fogyasztó, s ezáltal jobban melegedő videókártyával, háááát... az már az istenkísértés kategóriája szerintem.
Persze lehet ezt ''ésszel'' csinálni, ahogy kollega megjegyezte, csak kérdem én, minek? Egy jobb vga kártya beszerzése is óriási összeg, ennyiből érdemesebb a régit eladva egy új gépet venni.
A hűtőpadról ebben az esetben: pont a notebook hordozhatóságán esik csorba, vagy valaki annyira mazochista, hogy kicseréli a vga-t egy erősebbre, vesz egy hűtőpadot, amit aztán kénytelen cipelni magával mindenhova? A szinte lenullázódó akksiidőről nem is beszélve... Persze, lehet venni 9 cellás új akksit, de az se két fillér, meg az erős vga mellett halottnak a csók...
De Ti tudjátok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Megjött a jubileumi Pixel széria
- Apple asztali gépek
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Microsoft Excel topic
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Autós topik
- Mikrotik routerek
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5420 i7-1185G7 32GB 1000GB magyarbill. 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 256GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3173, 100% Akkumulátor
- Önerő nélkül is. Részletfizetés. Bankmentes. Dell Latitude Intel Core Ultra7 165U 16GB DDR5 1TB SSD
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3025
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest