Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Sziasztok!
    Haverom laptopjánál vettem észre, hogy nem azt az eredményt éri el 3dmarkban, mint amit felírtam előzőleg, hanem csak harmadát. Szoftver nem változott, proci hőmérséklet rendben. GPU-Z-vel monitorozva a GPU hőmérsékletet, sikerült korrelációt találnom a teljesítmény visszaesés és elért hőmérséklet között. Konkrétan CS 1.6-ban is, alapból 100 FPS azonnal visszaesik kb 20-ra, amikor elér a GPU egy adott hőmérsékletet. Furcsálltam a dolgot, mert közös hőcsövön van a CPU-val a GPU, és a CPU hőmérséklete az 50-60 fok körül marad, de azt gondoltam hogy valszeg a GPU és a hőcső között nem megy át a meleg, esetleg beszáradt paszta miatt, ezért szétkaptam a laptopot. Szerintem itt valaki ezt korábban már újrapasztázta de kókány módon.
    Nem volt beszáradva de egyrészt szerintem túl sok a paszta, másrészt már nem is kenődik könnyen, szóval sztem nem jó.
    Na de most jön a lényeg!
    A videón ilyen laptopot szed szét a csávó, és 5:38-nál látszik hogy csak a CPU van pasztázva, a GPU-n hővezető lapka van. Gondolom ez a gyári állapot.
    Na most nálam sztem valaki kókányolt már korábban, mert szétszedés után ezt láttam:
    [kép 1]
    [kép 2]
    [kép 3]
    Mintha valaki azt hitte volna hogy annyi kell mint a fogkrémből fogmosásnál!!! :Y

    Sikerült megtisztogatni a hűtőt meg minden chipet annyira hogy pl a GPU is így néz most ki:
    [kép]

    A kérdésem, hogy most kell ide hővezető lapka, vagy elég lesz csak a chip felületére egy leheletnyi paszta?

Új hozzászólás Aktív témák