- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- OLED monitor topik
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen TV-t vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Garmin Edge 1050 kerékpáros óra: mindenből a legtöbbet
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- RAM topik
- Apple MacBook
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dell XPS
veterán
válasz
mustang28 #7034 üzenetére
Szia,
Várjuk meg, hogy a kolléga megjavítja az alaplapot, és utána nézd meg a processzor teljesítményét, mert 40%-on nem értékelhető. Szerintem, meg leszel elégedve.....(gyors az, hidd el..) Ja, ha már kint jársz Nála ki is találhatok valamit a hűtésre, mert meg fog változni fog a hőmérséklete is. Amennyiben még utána is igényled, 2.4 GHz -ig el tudunk menni....
-
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #7023 üzenetére
Dell XPS
Csak mert WIN7 rendszeresen kiír ilyen 9 óra 20 perc üzemidőt Aida meg 7-8 órátSzia! Felesleges bele procit raknod és csak AMD mehet bele! KillHates kollégának általában igaza van! Ha kiment benne az alaplap akkor lényegtelen milyen proci lesz benne!
Egyébként Socket 754
-
válasz
mustang28 #6979 üzenetére
Ehh itt vagyok, csak ez a tetves invitel sz@rakodik
Az gebasz
Még próbálj meg egy USB-ről bootolós Linux disztribúciót, ha ott sem pörög fel rendesen akkor sajnos valahol az órajel generátor környékén elszállt valami.
Ez esetben szét kell dönteni a gépet és nekimenni egy szkóppal... -
válasz
mustang28 #6973 üzenetére
Akkor ha a kis zászlóra jobb kattintasz, akkor feldobja a lehetőségeket.
Itt válaszd ki a performance módot.
Ha a gép töltőre van dugva, akkor fel kell, hogy pörgesse a procit a gyári maximum értékére.
Ha nem nyomja fel, akkor sajnos elromlott az alaplapon a multiplexer -
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #6954 üzenetére
Hát haa van valami gondja eladni nem tudod! Esetleg letöltőgépnek jó lehet másra ebben a formában nem igazán alkalmas! egy proci csere belefér az nem összeg többet én nem fordítanék rá!
Dell XPS
Jogos a kérdés!
szerintem is várd meg KillHates-t mert általában tudja mi a bibi!
-
Dell XPS
veterán
válasz
mustang28 #6948 üzenetére
Sajnos, én már találkoztam vele, de nem tartom esélyesnek (de ezt írtam is), inkább az utóbbit, ezért is kérdeztem a melegedést. Pont ugyanezt produkálta, de nem húznám rá erre az esetre, nézd meg az ajánlott programot...
BénaNyurga : holnapra megjön a válasz...(bill.)
-
válasz
mustang28 #6940 üzenetére
A megoldás a SpeedSwitchXP. Frí, tehát jól letölthető és ezzel jól meg lehet kergetni a procit (mert a multiplexert állítja és nem a speedswitch-et!!)
Vagy ha nem megy akkor az öreg NHC-t érdemes még kipróbálni. Ez sokkal bonyolultabb, de a végletekig személyre szabható.
-
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #6938 üzenetére
Hmm... Érdekes...
Azt próbáld meg hogy ha mozgatod az egeret kurzort jobbra balra akkor is stabilan 800 a CLOCK ?
Szorzó változatlan marad?
Mert akkor valami más gond lesz...
Indíts el egy stabilitás tesztet ahol csak a CPU-van bepipálva! és utánna less rá erre a képernyőre!
Ha akkor is 800 akkor valami gond van viszont ha akkor nem akkor csak visszaveszi a szorzót a gép!Viszont ha stabilan mindehogy 800 akkor passzolom a dolgot mert ez nekem KÍNAI
-
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #6931 üzenetére
Ezt kéne kb látnod
Felső az épp aktuális órajel ami sosem szinte sosem azonos!
Alul bekarikázott az FSB ami mindig állandó!
CPU Alatt a szorzó stb...Semmi gond valahogy sejtettem hogy ilyesmi lesz!
Szóval ha ezt a képernyőt látod ott mennyit mutat a proci ??
Ha nem kirívóan alacsony akkor valszeg egy új rendszer megoldja a gondot! -
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #6927 üzenetére
Aida szerint hol ?
AIDA64 CPUID?Ott mutat reális értékeket!
Utána ha nem megy valami akkor rakd újra az XP-t!
Hátha beszedtél valami vírust! Vagy valami oprendszer bibi!Ha akkor se jó akkor tényleg a nagy szakértelmű emberekre bíznám!
Nem azt nézed el véletlen hogy ez egy 3100+ Palermo magos aminek 800MHZ az FSB-je ?
100/98 az még tökéletes nem okozhatna lassulást rakd újra az XP-t valószínű hogy valamit elnéztél és a rendszer azért lassú mert már öreg! 4 év még állásban is sok egy laptopnak
-
-
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #6924 üzenetére
A vezérlőpult nem mérvadó! Elsőkörben próbálj be egy friss telepítést!
Vélhetően még ddr1-es mamória van benne de majd az AIDA választ ad erre a kérdésre!
Esetleg az lehet a gond még hogy energiatakarékos módban fut a laptop!
Próbáld meg átállítani az energiagazdálkodásnál! Jobb ötletem most nincs!Vannak itt nagy szakik akik biztos találkoztak már ilyennel! Őszintén én még ilyet nem nagyon láttam!
-
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #6922 üzenetére
Esetleg még BIOS-ban érdemes beletúrni szigorúan ha értesz hozzá!
És engedi a gép hogy hozzányúlj az órajelekhez! A lassúságot nem csak proci okozhatja!Merevlemez oprendszer elhasználódottság! Talán memória is de ilyenről nem igazán hallottam!
Esetleg még az hogy manapság 512MB-ram semmire se elég...De ha eddig stabil volt akkor elsőkörben egy formázást javasolnék! Esetleg körbenéznék vírusok terén ha az se megoldás akkor ellenőrizném a vinyó állapotát HDD Sentinellel! Ha az se jó és értesz hozzá akkor jöhet a BIOS de csak ha értesz hozzá és a laptop engedi! Amit kétlek a laptopok többsége semmilyen formában nem hagyja az usert az órajelekhez hozzányúlni!
Everest vagy AIDA azt is megmondja milyen ramod van! Esetleg ha friss telepítésen voltál túl még az is megtud viccelni hogy nincs fent minden megfelelő driver erre meg a DRIVER Genius nevű programot ajánlom!
-
BénaNyurga
aktív tag
válasz
mustang28 #6920 üzenetére
Szerintem semmi nincs elállítva benne! Csupán ha nem használod akkor az energiatakarékosság érdekében a laptop visszaveszi a teljesítményt!
Ezt ellenőrizheted egy CPU-Z progival vagy akár az Everest vagy Aida programjával ami írja a jelenlegi processzor teljesítményt nézd meg hogy ha pl futtat egy flash videót is 800mhz e a proci teljesítménye
Intel atom proci van ebben a laptopban amivel most írok! Flash videó alatt 1666Mhz
Ha bezárom leesik 950MHZ-ra
Új hozzászólás Aktív témák
- Új Lenovo Thinkpad T16 G2 (Gen2) AMD Ryzen 7 PRO 7840U 16GB RAM 512GB SSD Win11Pro 3 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Air 15 M3 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Beszámítás! Lenovo Legion Slim 5 16AHP9 notebook - R7 8845HS 16GB RAM 512GB SSD RTX 4060 8GB Win11
- Beszámítás! HP Victus 16-R1002NF Gamer notebook - i7 14700HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB WIN11
- BESZÁMÍTÁS! Asus Rog Zephyrus G14 notebook - R9 4900HS 16GB RAM 512GB SSD RTX 2060 6GB Max-Q WIN10
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- 119 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12600 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB CM CMP 510 Corsair 650W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest