Új hozzászólás Aktív témák
-
Pikari
veterán
Nem mondtam olyat, hogy nem értenél hozzá... A feltételezésed, ami alapján azt gondolod, hogy oop kód esetén épp ezek lennének kioptimizálva, viszont túl optimista. A te magas szintű oop kódod optimizálódik ki, meg ami jól fog még futni, azok az adatbázis szerű műveletek, ahol pointerekről vagy osztályok példaányairól példányaira ugrálsz, vagy egyszerűen dolgokat címezgetsz. De egy olyan library vagy forráskód már nem, ami mondjuk egy armra nem külön ráoptimizált dekóderrel csomagol ki valami nyersanyagot/resourceokat/pl képet/valamit kitömörít/ betömörít/különféle nem alignált transzformációkat/nem az archnak megfelelő szélességű deltákat vagy bitszélességeket használva, hát hát pont ezek a sebességkritikus részek rengeteg programban. És minő meglepetés, ezeken vérzik ki az arm architektúra általában, mivel az egy végletekig egyszerűsített load-store architektúra. Onnantól kezdve az ilyen kódot vagy vért hugyozva valahogy armra optimizálják, vagy nem lesz optimizálva (általában nem is szokták, hanem pont a leg naívabb c kódra ifdefelnek vissza, hogy egyáltalán működhessen), akkor viszont hiába várod a jó teljesítményt pusztán attól, hogy a deklarációidból fakadó kód overheadje nem roszabb rajta, mint x86-on.
-
Pikari
veterán
válasz
Sidorovich #91 üzenetére
Én telepítem a gépeikre a szóban forgó libreofficet, nem a pizzát hordom nekik. Ha nem futnak rendesen valahol a megszokott programok, az a platform halálra van ítélve.
De mindegy, lehet, hogy én voltam kissé agresszívabb a témában, mint kellett volna, de nem írtam rosszallóan senkire, én a technológiáról beszéltem, amit te, és még két másik ember magára vett. Legközelebb majd figyelmesebb leszek.
Egyetérteni nem fogunk, egyébként a puding próbája az evés, és ez a puding nagyon nem lesz finom.
-
Pikari
veterán
Minnél alacsonyabb szintű funkcionalitást kell megvalósítani a librarynak, annál nagyobb lesz a hátránya az x86-al szemben. Például nem mindegy, hogy egy igazítatlan 64 bites számérték regiszterbe olvasása 1 opkód (x86-64), vagy 8 + 8 +1 (arm). Nincs az a memória és regiszterbackend, ami ezt hatékonyan el tudná rejteni.
-
Pikari
veterán
válasz
Sidorovich #88 üzenetére
Én informatikusként dolgozom, csak az elmúlt két hétben több helyen voltam munkaállomásokat karbantartani és telepíteni, mint ahány helyen te egész életedben dolgoztál a saját bevallásod szerint.
Az, hogy elkezded ugyanazt leírni, mint én, csak hosszabb verzióban (utasításkészlet) még nem tesz téged hozzáértővé. Mivel fogalmad nem volt arról, hogy az apple nem az arm dizájnját használja, ezért is hozakodtál elő vele először, most meg megpróbálod kimagyarázni a hülyeségedet, és elegánsan hallgatsz róla, hogy windowsos arm gépekbe az apple dizájnjai nem fognak bekerülni.
A hozzászólásomból alapvetően semmire nem sikerült reagálnod, azon kívül, hogy valahogy úgy próbálod félremagyarázni, hogy én raspit használok fő pécének.
Halihó! Jó reggelt, Raspberry PI-re HIVATALOS windows 10 is létezik ám! Gőzöd nincs arról, hogy miről beszélsz, ezekről a platformokról szól a cikk!
A pökhendi okoskodásodat, hogy ki mihez ért, meg nem ért, meg javaslom, hogy vidd máshova, csak nevetségessé teszed magad.
-
Pikari
veterán
válasz
Sidorovich #86 üzenetére
Attól még, hogy hárman jöttök a boráztatta "korszerű fejlesztői eszközeitekről" szóló anekdotális hülyeségeitekkel, és random generátor által összegenerált 80 és 99 százalékaitokkal, még nem lesz igaz, amit írtok.
Főleg, hogy engem akarsz egoizmussban vádolni, miközben úgy kezded a mondandódat hogy te szoftverfejlesztőként mondod, a másik meg ,,a másik topikban is ez meg ez".
Bárki, aki akár csak egy raspit használt 5 percnél tovább (legyen mondjuk 4 magos, armv8as), bármilyen célra, meg tudja mondani mondani, hogy egy azonos paraméterekkel rendelkező (4 magos x86-64) rendszerhez képest egy-két nagyságrenddel lasabb MINDENBEN.
Ja, mondjuk a calculatorban, meg a mousepadban nem... Vagy talán úgy jött ki a 80%, hogy ezeket is beleszámoltad?
Persze ehhez látni kellett ilyet, nem cikkben kellett olvasni.
natív ARM-re (Apple Silicon
Szerinted az apple windowsos arm processzorokat készít? Érted, hogy miről szól egyáltalán a cikk?Továbbá fejlesztőként illene azt tudnod, ha már így kezdted a mondandódat, hogy az apple processzora eleve nem arm dizájn, hanem az apple saját szuperskalár out of order risc processzora, amely az arm utasításokat mikrokódra fordítva hajtja végre, semmi köze nincs a qualcomm meg a többi gyártó processzoraihoz semmilyen formában sem.
A kedvencem, hogy a példákat őskövületnek nevezed (libreoffice, gimp, stb), miközben minden egyes létező irodában, közhivatalban úgy kezdik a napot, hogy dokumentumokat nyitogatnak, scannelnek, képeket dobálnak rá, ugyanis DOLGOZNAK a gépen, nem a háttérképet nézik rajta, meg a macskás videókat facebookon. Hogy ez miért releváns? Mert ez a lényege azoknak a windowsos notebookoknak, amikről a cikk szól, és nem a 3d játékok, meg a javascript, ami inkább a tartalomfogyasztó eszközök sajátja - ettől függetlenül, a 3d gaming területén nem mellékesen szólva az amd/intel/nvidia megoldásai megint csak több nagyságrendnyi előnyben vannak az armos gyártók megoldásaival szemben, vagy te komolyan azt gondoltad, hogy egy snapdragon, meg egy nvidia 4050 mobile egy szint?
-
Pikari
veterán
Jól hangzó ökörségeket meg vágyvezérelt gondolatokat a csodálatos compilerről bárki le tud írni. Indíts el rajta egész nyugodtan egy libreofficet, gimpet, kdenliveot, aztán majd nagyon hamar találkozik az elméleted a valósággal, egy 10-40szeres sebességkülönbség formájában.
-
Pikari
veterán
válasz
sz.balazs.95 #79 üzenetére
A linuxos programok szinte mindegyike le van fordítva ARM-ra is. A windowsos programoknak csak az elenyésző kisebbsége létezik ARM-ra. Emiatt az ARM-os világ jelenleg csak a linux irányából tud terjeszkedni.
Az más kérdés, hogy attól még, hogy ezek a programok armos linuxon is elérhetőek, nem lesz jó a teljesítményük, egy x86-64 alapú gépen azért sokkal jobb teljesítményük lesz.
-
Pikari
veterán
Androidos és Linuxos ökoszisztémájuk van már régóta, desktop változata is van az androidnak, viszont sok az irodista jellegű user, és rengeteg otthoni felhasználó is a windowst részesíti előnyben. Ezek körében hatalmas piaci részesedése van a windowsnak. Sok pénz lenne az nekik, ha pár százalékot ki tudnának harapni ebből a tortából maguknak. Csak ez eddig nem sikerült nekik. Részben a saját hibájukból, részben a microsoft hibájából.
-
Pikari
veterán
válasz
graphicsp #30 üzenetére
Az jó, csak nem arra, hogy képeket nézegess vele. Inkább a photoshop szintű cuccok alternatívájaként lett kitalálva. És azért olyan lassú, mert indításnál betölti, inicializálgatja azt a sok grafikai plugint, amit feltelepít magához. Ha csak valamibe egy vonalat kell húzni, akkor ott linux alatt is inkább mást használunk, pl kolourpaint.
-
Pikari
veterán
válasz
Geri Bátyó #29 üzenetére
Szívemre teszem a kezemet. Mind a kettő írtózatosan nagy fos. De a libreoffice egy árnyalatnyival jobb.
-
Pikari
veterán
Kukából kiszedett 18 éves core2duo agyonveri minden olyan alkalmazásban, aminek a készítői nem töltöttek el 4-5 évet az ARM-ra való optimizálásban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A holnap határán: itt van minden új Galaxy promóképe
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- 3D nyomtatás
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen légkondit a lakásba?
- Állítólag megérte kitiltani az okostelefonokat az iskolákból
- Hálózati / IP kamera
- Házimozi belépő szinten
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- További aktív témák...
- XPS 9530 15.6" 3.5K OLED i9-13900H RTX 4070 32GB 1TB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Dobozos gamer MSI Prestige 14 /i7-1185G7/16GB/512 SSD/GTX 1650 4GB GB/FHD/IPS/Gari/
- HP Spectre x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 16" -60% i7-1360P 32/2TB Intel Arc A370M 4GB UHD OLED
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -60% i5-1135G7 4Mag 16GB /512GB FHD IPS
- Lenovo ThinkPad T14 Gen5 Ryzen 5 7540U - Garancia!
- Prémium! Felsőkategória! Asus Rog Strix Maximus Z790 Hero Wi-fi Alaplap!
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G2 - i5-G5 I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25)
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest