Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    Na ma varatlanul szembejott a Citrix.

    Neztem reggel a kiirasomat, 2 ora tervezett ido allatorvosi rendelo patch panel ujrakabelezese es ennyi, semmi mas info .

    Gondoltam magamban hany gepuk lehet vajon 5-10?
    Vittem minden loxart magammal,meg az uj sracot akit nemreg vettunk fel.

    Kierek-> manager-> majd mindjart mutatja, kinyitjak a szekrenyt,majdenm dobtam egy hatast.
    Patch panel tok faszan nez ki, lekabelezve igenyesen ahogy kell, es egy 48 portos switch majdem fullom.
    Es igazabol az a gond, hogy ami a patch panelen 1-es az a switchen lehet hogy a 21-es ,es a fali csatlakozon meg lehet hogy a 39-es.

    2 ora, egy emberre, erre a melora? Megint sikerult jol saccolni sarcok... :DDD

    Szerncsere a patch panel meg a fali csatlakozok par kivetellel majdnem mind jok voltak jelolve/dugva, csak a switchen volt minden ossze-vissza dugdosva.

    Azert vegig ellenoriztuk persze az osszes vegpontot, volt is meg vagy 5 kis switch elszorva tovabb gepeknek/nyomtatok/multifunkcios genyoknak.

    Na szoval ez a citrix gyakorlatilag sima vekony kliens,nem igazan tudtam hova rakni. Lattam mar vekony klienst joparat, de ezek vittek a palmat.Meretre akkora volt mint egy sima 5 portos router, es ami meg meglepett a sebesseguk. Eskuszom elobb bejott az xp munkara keszen mint barmin amit eddig latam.nagyon szimpatikus cuccos, igy elsore.
    Arba nem tudom hol lehetnek, de gondolom fogyasz vagy 20 wattot az egesz cucc, szoval jelentos a villany amit sprorolnak 40 gepen.

    Ment minden tok faszan megvoltunk mar vagy 10 geppel, allunk mindketten az egyik kliens elott egyszer csak kiirja, hogy megszakadt a halozati kapcsolat. Mondom WTF?

    Nezek be monitor moge, ott is egy kis switch, mondom megmurdalt biztos, vagy lefagyott, nezem semmi baja, 10 perece agyalok rajta mi a fax baja lehet, egyszer csak szolnak hogy mikor hasznalhatjak a tobbi gepet, mert hogy egy se mukodik.

    Mondom az de jo,na vajon mi tortenhetett. En is meg az uj srac is, meg csak a szekreny kozeleben sem voltunk....

    Ujraindittottam a switchet, villog mint az orult, gondoltam tuti van egy loop benne valahol.

    Kerdezem a sracot csinaltal valamit. O nem csinalt semmit. Mondom tuti, hogy valami be lett dugva a switchbe es megy korbe korbe. Hja hat mielott odajott volna hozzam, talat egy "bedugatlan" kabelt az bedugta a switchbe azt hitte o felejtette el bedugni,bedugta az jott is hozzam 2 szobaval arrebb.

    Na a "bedugatlan kabel" a broadband routerbol jott ki a 3-as porton, mig az 1-es port szinten a switchbe ment eredetileg,igy mar nem csoda hogy padlot fogott.

    Vegul is ketten majd 4 ora alatt meg is voltunk, de meg nincs rajz, csak amit Excelbe osszedobtam tablazatot, ugyhogy rajznak meg most allhatok neki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák