Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    Sziasztok!

    Csatlakoznék én is a topikhoz, mint veterán cica "fan". 3 cicánk van jelenleg (6-7 éves korom óta cicák között élek), "Kis"-t és "Tény"-t 2005.09. hóban találtam kb. 1 hónaposan, és persze testvérek. "Kis" 7,5kg fiú, "Tény" 4kg kislány. Ivartalanítva vannak, és persze folyamatosan nyírjuk is őket a tavasztól-őszig tartó időszakban kb. 2 havonta, bár papírom nincs róla, de a kisállatkozmetikai tanfolyamot rendben elvégeztem, csak vizsgáznom kellett volna...
    A 3. cicánkat 2009.07. hóban találtam, szintén 1 hónaposan, "Boxos" névre hallgat, kisfiú, és most lesz 6 hónapos. Képeket teszek fel mind a három cicáról. :K

    Kis és Tény 1 hónaposan
    Kis és Tény 1,5 hónaposan
    Felnőtt Kis
    Felnőtt Kis+Tény
    1 hónapos Boxos
    Kis+Boxos
    Tény+ 3 hónapos Boxos
    Kis+Boxos-friss képek

    Ritka fotók:

    Boxos fogváltása, elöl a végleges fog, mögötte a mozgó tejfog

    Kis "rozmár" szemfoga

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz cherilady #5854 üzenetére

    Köszi! ;)
    Az utca felöli fronton macska háló, a hálóban szúnyogháló van.
    Szoba cicák, azt úgysem tudnánk megtiltani hogy az ágyba bebújjanak, és bár a macska nagyon tiszta állat, az utcáról azért sok dolgot összeszedhet, amit behoz a lakásba. Belvárosban (XIII.ker.) lakunk, itt esélyük se lenne a túlélésre, ha kiengednénk őket, bár kert az van, de ide sincsenek kiengedve. 1x Kist kiengedtük felügyelet alatt, és kb. 20p császkálástól annyi bolha lett benne hogy 2 órán keresztül vadásztam őket.
    De idáig egyik cicánk se volt kijárós. Gondolom vidéken ez az elfogadottabb, de nálunk a cicáink olyanok, mintha a gyerekeink lennének. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz cherilady #5856 üzenetére

    Rozsdival mi történt?
    Hát a minőségi életet biztosítani sok pénz..főleg ha már hárman vannak. 2-3db 400g konzerv + 100g szárazkaja a napi adag. Van amikor nyers húst kapnak pulyka, vagy csirkemell formájában. Kapnak ezek mellett tubusos multivitamin készitményt is. Mivel benti cicák, sokat esznek, gyors az anyagcseréjük 4 naponta 10kg alom is elhasználódik. Ebből a Lidl-ben kapható Coshida-t használjuk. Persze rendszeresen kávéznak mellette :) , és a mi maradékainkat is megeszik. Rizs, hús...és persze ritkán némi édeség is lecsúszik a torkukon. Tény kevésbé van oda a házi kosztért, de Kis és Boxos imádják. Boxos pl. a napokban pucolt nyers diót evett, de vagy 8db-ot. :DDD

    puttputt: :R
    Egyébként nem a szine miatt Boxos ;] , hanem mert ténylegesen bokszol, ha felveszed a kezedbe. Hiperaktív egy állat, nem volt még ilyen mozgásigényű cicánk. Regulázza rendesen a nagyokat, de nem is baj, mert már nagyon el voltak kényelmesedve. Persze azért a 14-16h napi alvás így is megvan, erre azért mindig figyelnek. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zoltanz #5859 üzenetére

    Az tök jó...nálunk elég ritkán esznek halat, mert mi is ritkán eszünk. :DDD
    Ruszlit szoktam venni, abból mindig kapnak, esetleg még hekket, vagy tonhalat. Mivel ritkán kapnak, általában extázis van, és szétszednek mire megenném a vacsit. :DDD
    A balaton partján legalább ingyen van a hal, főleg a sneci. ;]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Vistaboy #5862 üzenetére

    Van külön kapható macska fű valami 2-300ft-ért. Érdekes növény, pár nap alatt kihajt, aztán vagy eszi a cic vagy nem. Mi is vettünk, de nem kajáltak belőle. De volt olyan macskánk amelyik gyorsabban ette mint ahogy nőtt. Szerintem macskája válogatja. Attól függ milyen az emésztése, mert akkor esznek füvet, ha elcsapták valamivel a gyomrukat, vagy esetleg nem tökéletesen emésztik a megevett ételt.
    Szobanövényekkel meg vigyázzatok, és járj utána nem e tartalmaz valamelyik méreganyagot. Volt olyan cicánk (még kicsi voltam) aki szobanövénytől kapott mérgezést, és belepusztult. :(

    cherilady:
    Sajnálom. :( Amikor ilyen fiatalon megy el egy állat, annál borzasztóbb nincs. Alutasakost elvből nem veszek, bár a mieink is szeretik. 400ft környéke a 4db ami 1db normál konzervnek felel meg, és anyagilag horror lenne ha napi szinten 8-10db alutasakos fogyna.
    Nálunk a Lidl-ben kapható Coshida konzerv vált be a legjobban. Jó minőségű és 1db 150-180ft között van. Ez még kifizethető hosszú távon.

    ui: Kis itt ül az ölemben, és akkorát fingott hogy mindjáá kiszédülök a fotelemből. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz cherilady #5864 üzenetére

    Mi tudatosan megpróbáltuk nem elkapatni őket. Úgy gondolom sikerült. A jó múltkor pl. aranygaluskát ettek vaniliasodóval. :DDD Persze nem ezt vacsoráztak, csak ilyen kiegészítőként, nasinak. A csajom a modern táplálkozástudományi módszereket szem előtt tartva főz, semmit se édesít agyon, ha édességet csinál, azt is minimális édesítőszerrel ízesíti. Pl. csinált pulykanyak levest, grízgaluskával, zöldséggel...mit miondjak. Nagyon fincsi lett, és persze a macskák is imádják...mennyiséget lefetyeltek belőle. :K ;) Ezek mellett odafigyelünk arra is hogy eleget mozogjanak. Bár Kisen azért van némi felesleg, de egy majd 8kg ivartalanított hímnél ez teljesen normális. Boxos mivel 6 hónapos, még elég nyurga, nem tudom milyen alkat lesz. Mindenesetre 6 hónaposan több mint 3kg, tehát sanszos hogy Kist el fogja hagyni súlyban. Ez a 12 féle vitamint tartalmazó tubusos kence amit Boxos kap 1 hónapos kora óta, nagyon jótékonyan hatott a fejlődésére. Nagyon masszív a csontozata, a fogai nagyon szépek, és nagyon erős az izomzata. Aki ki akarja próbálni a vitamint, a Fressnapf-ban kapható, általában a pénztár közelében található. A neve Gimpet Multi-Vitamin paszta, és 1,5k, de van kissebb kiszerelésben is.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz cherilady #5869 üzenetére

    Tényleg el van kapatva. :DDD Én effektív amit macska konzervre, száraz tápra, vitaminra, macskaalomra költök a 3 cicára, az 15k-17/hó, de inkább a 14-15k az átlag.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5871 üzenetére

    Legújabb kutatás szerint az EU-ban Magyarországon a legnagyobb az egy családra jutó rezsi. A béreket hagyjuk, mert abban is negatív értelemben az élen vagyunk.
    Szóval nem csodálkozom hogy USA árak jobbak. Ráadásul a bérek is korrektebbek.
    Hozzáteszem, nálunk 50kg alom megy el 1 hónapban, ráadásul csomósodóból, ami még spórolós is. Ez önmagában 3,5-4k. Napi 2x400g konzerv (350-400ft) de akkor mellé még ez-az lecsúszik. Ez havi szinten 10-11k. Ott tartunk hogy 15k, és még nem ettek száraz kaját, nem kaptak vitamint, játékot stb... 3 cica az 3 cica. Sokat esznek, sokat járnak wc-re, itthon meg drága az élet. Sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5874 üzenetére

    Kristályos alom? Az a legjobb. De itthon 2-3k között van 5L. Az azt jelenti hogy XXL cica wc-be minimum 3 csomag kellene, ami olyan vastagságban terülne el ami már elegendő. Ez legyen 7,5-8k. Elég 1 hónapig? Kizárt, mert próbáltuk. 2 hét kb. Szóval kristályos alom 15k/hó lenne. Ennyit viszont nem ér. Annyira nem jó. Nem mindegy hogy 3,5k (50kg csomósodó Coshida) vagy 15k 6 csomag kristályos alomért. :U
    Csak osztani tudom zoltanz véleményét. Nem tesz jót az only száraz táp. Minnél változatosabban kell etetni őket. Bár egy komolyabb Royal Canin, vagy Eukanuba tápból mindent megkap ami kellhet neki, de mégis mű kaja, a beleiknek nem hinném hogy jót tenne. Muszáj reprodukálni a természetes közegükben fellelhető táplálékokat. Mint nyers hús, minimális csont is nyugodtan mehet, de csak érzéssel. Kell az inger a beleiknek, bajuk nem lehet tőle, iszonyat erős gyomruk van. De egy száraztápon nevelkedett macskának nem adnék rántott csirkét, mert lehet gyomorfájdalmai lennének.
    Pont tegnap kaptak a mieink nem kevés nyers pulyka combot, és csirkemellet. Annyira bennük van a nyers hús iránti vágy, hogy egész más lesz a természetük a nyers hús után. Nagyon érdekes dolog. Többet harcolnak egymással, többet rohangálnak, kicsit kezelhetetlenebbek. Igazi macskák ilyenkor. De ugyanakkor a folyamatos nyers hústól vadabbak is lehetnek. Az is érdekes ha bezabálnak nyers húsból, jóval mélyebben, és nyugodtabban alszanak, valószínű a hosszabb emésztési ciklus miatt. Pont mint a nagymacskáknál.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zoltanz #5879 üzenetére

    Persze hogy nem volt bajuk tőle. Miért is lenne? Az esélye kb. 0,01%. Egyik kedvenc kajám a Tatárbifsztek, és az full nyers marha hús bélszínből. Vagy ott a sima steak medium-ra sütve.
    Persze tudni kell hogy honnan veszed, és nagyon minimális lesz a kockázat. Sosem tartottam a macskáimat "búra alatt", ezután sem fogom. Hányszor volt hogy rántott csirke nem sült át eléggé, és úgy ettem meg...ami mindenkivel előfordult már nem 1x az életében. :U Ha az van megírva a "nagy könyvben" hogy belefutsz fertőzöt húsba, akkor te fogsz meghalni nem az állat, az ő gyomruk 10x erősebb. A csont kérdés meg megint csak olyan, ha átfőtt, puha, és rágható csontot kap, inkább azt mondom hogy egészséges, mint hogy inkább ne. A csontvelőben iszonyat sok a vitamin, amit a mesterséges száraztápok sosem láttak. :U Lreágják a csont 2 végét ami vaj puha, és kinyalogatják a velőt. A macska nem hülye, nem fogja megenni azt a részét amit nem tud elrágrni. Persze a mértékletesség a legfontosabb. A non-stop csont se jó. Lehet egy túltenyésztett faj cica immunrendszere másképp reagál dolgokra mint egy 4 apától született keverék cica, ezt sem szabad elfelejteni. A változatosság azért kell, mert velünk élnek, tehát alkalmazkodjanak. Ha pedig egyértelműen kijelentjük hogy egyoldalú táplálkozás kell a cicáknak, akkor vagy húst hússal, mert ragadozók, vagy ha más tipusú az egyoldalú étrend, akkor meg egy igazi baromság ez az egyoldalú táplálkozás. Igen is szükségük van több ingerre, mert egy ingerszegény környezetben élő macskánál nincs rosszabb.

    cherilady

    Egészségére a gesztenyepürét! :K :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5883 üzenetére

    Elvégeztem egy igen komoly tanfolyamot, ami 1 éves volt. Igaz ennek a 80%-a kisállat kozmetikáról szólt, de kis túlzással állatorvosi alapismeretekre is szert tettünk. Melyik betegség hogy ismerhető fel, a férgességtől elkezdve, a legkomolyabb betegségekig. Persze nem vagyok orvos. De életem folyamán, kb. 8-10 macskát nevelgettem eddig, általában mindig sikerrel...szóval nyogodtan foghatod a fejed, ennyi hülyeség hallatán, amit "összehordok", minden okod megvan rá. :B

    A "faj-fajta" macska elírásom jogos, ezzel én is tisztában vagyok természetesen. :K ;)
    A csontvelőben nem szó szerint van vitamin. Ez is jogos megállapítás de olyan (ásványi)anyagokat tartalmaz ami jótékonyan hat mind kutyára mind macskára. Eleve sok száraz táp is tartalmaz x %-ban csontvelőt.
    Más dologban amúgy se hiszem hogy igazat adnék, vagy egyenlő vitapartnerek lennék. ;) 2 mondatomat sikerült kiforgatnod...."atya világ". :B

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zoltanz #5885 üzenetére

    "Az ember nem állat (mi vagyunk a teremtés koronája ) a macska pedig húsevő és az, ki kell bírnia ha ebbe pusztul el akkor belehal egy hűvösebb szelőbe is akár sztem"

    Teljesen jól gondolod, ez így van. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5888 üzenetére

    Tapasztalataim alapján mondtam amit mondtam. Senkire se tukmáltam, hogy amit írtam az szentírás. Felőlem szénát is adhatsz a macskáidnak, ha te azt tartod jónak. Nem egyezik az álláspontunk, szinte semmiben sem. Van ilyen. Ettől én még nem mondom, hogy ezt meg azt ne tedd, vagy ne ajánld. :U
    Jössz itt avval hogy elkap a macska is ilyen olyan fertőzéseket, pont mint az ember. Ez bullshit. Szerinted meddig lennél egészéges egy nyers galamb, vagy 1 nyár alatt megevett temérdek ürüléktől fertőzött légytől, póktól, rovartól ill. egerektől? Szerintem nem élnéd meg a nyár végét. Egy macskának meg se kottyan az imént felsorolt repertoár, szinte természetes étrend.
    Az meg hogy a benti cica tovább él, nem feltétlen az étrendnek köszönhető. Illetve nem azért élnek kevesebb ideig utcán, mert fertőzést kapnak, vagy rossz minőségű kaját esznek. Látom a Nat Geo-t, Animal Planet-et ritkán nézed, mert bizony nagyon sok a hasonlóság a nagymacskák és kissebb, szelidített rokonaik között. Ott kezdődik hogy általában egy benti cica ivartalanítva van, ez eleve 3-4 évvel meghosszabbítja az életét. Ott folytatódik, hogy a kinti cicáknál is vannak domináns hímek, és ugyanúgy vannak felosztott területek is. Sokkal több macska pusztul el az egymástól elszenvedett sérülésektől mint amennyi gyomorrontástól, és fertőzéstől. :DDD Sok a természetes ellenségük, akikkel szemben szintén helyt kell állniuk. Gondolok itt menyétre ill. nyestre. Azon kívül pedig - bár nagyon ügyesek - ők is hibáznak. Fáról lepottyannak, és szerencsétlenül érkeznek stb. A kinti macskák nagy százaléka pont azért pusztul el, ami miatt a szavannán bármelyik nagy ragadozó. Ha 100% állapotban vannak sikeres vadászok, és sikeres utód nemzők teljes mértékben alkalmazkodva a környezethez. De ahogy külső behatás éri őket, és nem regenerálódnak kellő gyorsasággal, az az 80-90% állapotban kell vadászniuk és megvédeni magukat, nagy százaléban elhullanak. Először legyengülnek, utána pedig vagy egy rivális hím, vagy egy másik ragadozó adja meg a kegyelemdöfést számukra. Természetes szelekció, ez így normális. Itt most nem a mérgekről, meg autókról, kutyákról beszélek elsősorban. Persze egy egészséges állat az esetek többségében simán megoldja ha egy kutya üldözi.
    Az utca a kinti cicáknak a vadon, és ehhez alkalmazkodtak. Nagyon sok cica körülnéz mielőtt átfutna az úton, ha jön autó, megvárja míg elmegy, majd utána indul csak a túloldalra. Sok ilyen praktikát ismernek a városi kóbor cicák, mivel a macska az egyik legjobban alkalmazkodó állat. Ennek ellenére azt mondom, kevés éli meg a 10 éves kort, míg lakásban tartott társaiknál nem ritka a 15-20 éves életkor sem.
    A lényeg pedig annyi, hogy a táplálék, és a fertőzések vannak az életkorra a legkissebb hatással a kinti cicáknál. Ehhez még csak aszisztensnek sem kell lenni hogy tudd... ;] :P

    A cicáid viszont nagyon szépek! :K Bár ez a 3kg/14 hét kicsit hihetetlen nekem. :U Még egy maine coon kölyöknek is a becsületére válna ennyi idősen, ekkora tömeggel rendelkezni.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5891 üzenetére

    Bár ahogy nézem ő akár egy maine coon kölyök is lehet pacek és szőrtipus alapján. :B ;]

    pohár:
    Sajnálom. :B :R Majd biztos jó lesz, néha szokott ilyet csinálni, a kepfeltoltes.hu. Az egész oldal nem működik jelen pillanatban. Gondolom holnap már meg fogod tudni nézni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5913 üzenetére

    Baromság az oltás, nem az életük meghosszabbítója. Erről meg ez a véleményem. :P Felháborító mi? ;]
    Kinti cicáknál max. veszettség elleni oltás, bentieknél még ez is tök felesleges.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5920 üzenetére

    Ismerem a betegségeket, kár példáloznod. Add fel. :P A post-ot pedig vállalom. Miért ne tenném? :U
    Lerántás az összes oltás (kivéve a veszettség). Majd holnap kifejtem, most fekszem, mert fáradt vagyok. ;)

    Egyébként azt se furcsállod hogy mindenki más rajtad kívül szembe megy azon a bizonyos autópályán a nyers hús, és a csont kérdését illetően? Azért ezeket a dolgokat célszerű lenne figyelembe venned. Vagy mindenki más rosszul gondozza a saját cicáját csak te nem? :U Erről az only száraz táp dologról az jut eszembe amikor az Aladdin c. rajzfilmben Jágó-t folymatosan keksszel tömi a király... ;]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz J.R.Ewing #5928 üzenetére

    Úgy gondolom ez a hsz engem igazol, pedig én csak egy egyszerű, kisállat kozmetikus vagyok. :B ;] Nem magyarázok semmit a dologgal kapcsolatban, mert így hitelesebb ha te írod le, mint ha én állok neki kardoskodni. Erről a hugyköveeségről is tudok, nem véletlenül írtam a változatos étrendet. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz J.R.Ewing #5933 üzenetére

    "ilyen filozófiával akkor inkább be kell zárni egy dobozba, és minden etetés előtt az ÁNTSZ-szel bevizsgáltatni a kaját. naponta 2x kihívni az állatorvost, és egy teljes kivizsgálás.
    este pedig oxigénsátorban kell altatni. izmait csakis elektromosan stimulálni, nehogy az izületei kopjanak. már csak egy ki-bekapcsoló gomb kéne rá"

    Jujj...ezen sírtam a röhögéstől. :D :C :C Úgy gondolom, mi másképp gondolkodunk, mint Bubu79, és Kidus. Ezzel nincs is baj. a baj ott van...de ezt inkább majd Bubu79-hez intézem:

    Bubu79:

    Először is. Az hogy kinek hiszel, és miért természetesen jogodban áll eldönteni. De mielőtt elkezdted a kampányolást Kidus mellett, nem olvastál vissza, pont ő volt az aki a magas lóról lehurrogott, hogy ilyen meg olyan tanácsot én nem adjak itt, mert ez meg ez hülyeség, meg "fogom a fejemet", vállalom e a "post-ot", és hasonlók. Holott én csak a véleményemet írtam le. Ami mint kiderült az eddigi hozzászólók szerint, csak te meg Kidus nem értetek egyet. Holott úgy lett beállítva, hogy én hülye vagyok, meg olvassak utána, és jobb ha csöndbe maradok, mert rossz tanácsokat adok. Lehet nem dolgoztam állatorvos mellett, de 8 éves korom óta macskákat nevelek, van némi tapasztalatom a dologban, és 33 éves felnőttként a mai napig úgy szeretem a cicáimat mintha a gyerekeim lennének. Sok mindennek utánaolvastam, sok mindent meg kellett tanulnom, de a fő dolog, a gyakorlati tapasztalat, az hogy a mindennapokban mit hogy tudsz megoldani, és alkalmazni. Egy állatorvos mellett dolgozó aszisztens, nem hinném, hogy azért mert aszisztens volt bármit jobban tudna nálam, a macska tartás mindennapjaiban. Én sem a tanfolyamomra vagyok büszke, és nem azért tudok dolgokat, mert kisállatkozmetikusnak tanultam. Jóval többet ér az, hogy 25 éve macskák között élek, és ez idő alatt amit megéltem velük, amit tapasztaltam mellettük, - örömöt, és bánatot egyaránt - ez az ami igazán sokat számít, nem az hogy ki hol dolgozott és mit végzett el. Az oltásokra visszatérve, ami miatt szintén le lettem hurrogva, persze ez is tapasztalat, de volt olyan cicánk aki parvo-s lett, és elpusztult, holott be volt oltva parvo ellen. A családban volt olyan spániel is, aki szintén így járt, holott be volt oltva parvo ellen. Ő megmaradt, de heteken keresztül életveszélyes állapotban volt. Ezeken kívül sok hasonló szitut hallottam, ezért alakult ki ez a véleményem. Ennyit az oltásokról. Amelyik állat fogékony rá, elkapja, ha be van oltva ha nincs. Amelyiknek meg 100% az immunreakciója az meg oltások nélkül sem fogja megkapni. Persze egy állatorvosnak más a véleménye. Érdekes párhuzam ez a most kialakult oltási botránnyal a sertésinfluenza miatt. Az orvosok egy része javasolta, másik része nem, aki meg be lett oltva 29 éves srác, rá 1 hétre korházba került, 1 hétig életveszélyes állapotban volt lélegeztetőgépen, pár napja lett jobban. Gondolod az állatoknál másképp van ez? Megnyugtatlak, náluk is ez van. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz gooool #5942 üzenetére

    Jó lett a cikk! Édesek! :C Gianluca Curci nagy fazon! :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #5946 üzenetére

    "Ne terjesszen hulyeseget, mert sajnalnam, ha mas megszivna miatta."

    Te elvárod hogy mindenki higgyen neked, aki nem hisz neked, és nem tudod meggyőzni, a saját igazadról, azt lényegében burkoltan lehülyézed. Ha egy újonc fórumtag lennél, megérteném, mert ez tipikus hozzáállás itt a fórumon kezdetekben, de azon túl, hogy 2500 napja tag vagy, ezen felül pedig moderátor is, így elég blamának érzem, hogy még 2500 nap után is 1 vélemény létezik: a tied. A fórumozás úgy gondolom nem erről szól. Csodálkozol ezek után hogy mindenki ilyen-olyan módon hozzászólt és nem feltétlen neked adott igazat? Azért higgyek neked, vakon mert aszisztens voltál egy álllatorvos mellett? Ezért nem fogok...már bocsi. Hozzáteszem megvan a véleményem az állatorvosokról mert a sok-sok év alatt inkább "hideget" kaptak az állataim mint meleget. Hogy értem ezt? Úgy hogy sok állatom lett félrekezelve. Volt olyan, cica, akit műtét után halva adtak ki, hogy rövidesen ébredni fog. Mire hazaértünk, vártuk hogy ébredjen Lucifer (2 éves volt), de ehelyett kezdett megmerevedni. Nagyon nagy fájdalom volt, nem feltétlen az elvesztése, hanem a "hogyan" és nem kevés pénz. Ez pont egy fajtatiszta oroszkék cica volt. 1 szerencséje volt a dokinak, voltam vagy 12 éves, anyám pedig mindig is birka türelmű, igaz jó ember volt, és most is az. Mostani fejemmel biztos visszamentem volna, és megszurkáltam volna egy injekciós tűvel. A parvós cicánál semmit se tudott tenni a doki, villám gyorsan lezajlott, Ő is sírt velünk együtt, mert iszonyat látvány fogadta amikor házhoz jött. Már megtámadta a betegség a központi idegrednszerét, nem tudott egyenesen menni, mindennek nekiment, és nagyon szenvedett. El lett altatva. A spánielemnek is volt bőrbetegsége, amihez 2x kellett mintát adni, és elküldeni laborba, persze mind a 2x fizetni kellett érte, ez 2001-2002 környékén 2x6k volt, majd közölték utána, sajnos semmit se tudtak megállapítani. Ez az orvos akkoriban akkora sztárnak számított, hogy tv-s szereplésnél őt kérték fel hogy nyilatkozzon, és véleményezzen dolgokat. Több példát nem hoznék, bár lenne bőven, összességében nagy lerántás amit az állatorvosk csinálnak, és itt most nem a rutin eljárásokról, és műtétekről, gyógyszerek felírásáról beszélek, hanem az etikátlan orvosi viselkedésről, amiről eddig ilyen-olyan módon mindenk állatorvos tanúbizonyságot tett. Miért? A pénzért, mi másért. A hosszú idő alatt amióta állatokkal foglalkozom, volt jópár állatorvosunk. Ezek után nekem ne ecseteld, hogy állatorvos mellett voltál aszisztens, és azért mert sokat láttál, vakon higgyek neked, ha meg nem teszem, hülyeséget ne terjesszek. :U :( Amióta nincsenek oltva at állataim, és amióta minimális szinten érintkeznek a kókler orvosokkal, azóta egészségesek a cicák anyáméknál, és nálunk is.

    "Lattam ezer macskat, kutyat es hiaba veri itt a mellet, hogy de hat senki nem all mellem ( istenem, mi lesz velem ), megis o fog rosszul jarni ha a vegen orvoshoz kell vinni a macskat"

    Ha orvost kell majd hívnom bármilyen okból a cicáimhoz, légy nyugodt, nem azért lesz, mert nem hittem neked. Sosem tartottam búra alatt őket, ezután se fogom. Olyan erős a szervezetük, hogy (majdnem) mindent legyűrnek, szinte "öngyógyító gépezetként".

    De ha tudom valamirol, hogy necces, szolnom kell, es fel nem foghatom, miert ereztetik velem minden postban, hogy en vagyok az elmebeteg.

    Annyira naív pedig nem lehetsz, hogy azt gondolod, bárki a fórumon hallottak alapján fog macskát nevelni, gondozni, etetni. Mindenkinek kialakult nevelési, etetési szokásai vannak amit TE akarsz ráeröltetni a többségre nem pedig én. Az más kérdés ha valaki ebbe-abba tanácsot kér, úgyis mindenki leírja a saját álláspontját a dologgal kapcsolatban, a júzer meg levonja a megfelelő következtetést. Ha úgy gondolod hogy az az elfogadható véleményezés amit te írsz, és mindenki más hülye, semmi gond, nevezd át a topikot, "nagy macskatopic - az orvos válaszol" -nak és kösd ki, hogy csak kérdezni lehet, viszont csak te 1 személyben válaszolhatsz. Egy ilyen topikban, az eddig hallottak alapján úgy gondolom "lubickolnál" és otthon éreznéd magad.
    Részemről a témát befejeztem.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz tiv83us #5961 üzenetére

    Ilyet nem írtam hogy köpje szembe magát. A fogalmazáson meg mint tudjuk sok minden múlik. De ha már azt részletezed hogy én mit írtam, azt is részletezd, hogy mire írtam. :U
    Gondolom nem véletlenül akarta megbeszélni a dolgot pü-ben, hogy biztos félreértettem valamit. Nem hinném hogy erről lenne szó. Hagynom kellett volna a szurkálódást, és a kötekedő mondatokat elengedni a fülem mellett, és nem felvenni, de a vita hevében ezt nehéz kontrollálni. Még 1x sajnálom, ígérem nem írok többet ide. :R

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz I_Am #6257 üzenetére

    Elvileg a Fressnapf áruházban kapható hasonló...múltkor láttam. Árát illetően 5-6k-ra emlékszem.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz radi8tor #6260 üzenetére

    Ebben igazad lehet, de én 15k-ért nem vennék önitatót. Nekem nem gond cserélni a vizüket naponta. Én egy 50db-os CD henger tetejébe adok nekik, ami kb. 1L. Hetente 1x átmosom alaposan, mert ugye a víztől poshadt szaga lesz egy idő után, és napi 1x cserélem. Ezzel csak azt akarom mondani hogy a kicsit még talán majd megveszem valamikor...az pedig hogy sűrűn kell töltögetni, nem gond, mert 4-5 napos vizet, ha egy mód van rá ne igyanak, ráadásul úgy hogy ezért adok ki 15k-t. :) Bajuk nem lesz tőle, az biztos, de azért a 2,5x árat sokallom. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz I_Am #6262 üzenetére

    Nincs mit.
    Én is inkább azért tartom jobbnak a kicsit, mert nem a víz eltarthatósága a lényeg, hanem hogy ez alatt a 1, max. 2 nap alatt ne szennyeződjön.
    Iszonyat milyen rumlit csinálnak 1-1 kajálás után...legyen az tej, száraztáp, konzerv, vagy maradék. Nem tudom hogy csinálják de 1-2 falat mindig jut a vizet edényükbe is, pedig van vagy 10cm magas. :DDD
    Boxos, rendszerint a hússal szeret játszani előtte...sok is emiatt a konfrontáció vele. Mert ő úgy gondolja miután már lefeküdtünk, hogy a csülökbőrrel milyen jó lesz játszani a gazdi ágyában amikor ők már alszanak. Dobálja jobbra balra, egész addig, amíg a csülökbőr oda nem cuppan a fejünk mellé. :DDD Marha idegesítő...ilyenkor általában a bőr, és a cica is távozik a szobából. :) Fekete, 6 hónapos, és ennyire eleven, bosszúálló, és dominanciára törekvő macskám még nem volt. Nehéz vele...a másik kettő se bír vele pedig "Kis" 7kg. Már fél évesen 3,5 kilósan domináns hím. :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz I_Am #6264 üzenetére

    Én már nem is keresem a miértjét. :DDD A mieink az olcsóbb tápok közül csak a Friskies-t és a Whiskas-t eszik. Van ez a közepes szintet képviselő Cat Chow...1,5kg 1,4k, és van kasztrált cicáknak is külön (Fressnapf). Na! Ez most a kedvencük! Nagyon szeretik. Amit még a Fressnapf-ba veszek rendszeresen az a nagy tubusos GIMPET multivitamin készítmény (1,5k). 14 féle vitamin van benne, szinte minden ami egy cicának kellhet. Így nem pörgök azon, milyen kaját vegyek neki, mert a fontos vitaminokat pótolom GIMPET pasztával,és persze így jóval olcsóbb is, mint Eukanuba és Royal Canin tápot venni amiből 1,5kg 4-5k és bezabálják 1 hét alatt. A vitamin annyira hatékony, hogy Boxos jóval fejlettebb mint a kora...az állatorvosunk amikor meglátta a golyóit, azt mondta ekkorákat még nem látott 6 hónapos macskánál. Azt mondta a kifejlett hímeknek szokott lenni ekkora. A szőre olyan mintha fel lenne vaxolva, és 6 hónaposan 3,5 kg. A vitamint 1,5 hónapos kora óta napi szinten adom neki, és van láccatja. :K ;) Tavasszal ő is meg lesz nyírva, szóval a feketéből hamu szürke lesz, és mivel a szőr szerkezete a nyírás miatt sérül, így ha meg is fog nőni neki, ez a "vaxos feeling" a múltté lesz...

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Tulipanti #6268 üzenetére

    Nagyon aranyos cica! :K Orosz kék vagy Karthauzi?

    Luca is aranyos...ez a vízsugaras játék nálunk is nagyon menő. :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Tulipanti #6271 üzenetére

    Pacekra inkább Karthauzi. Az Orosz kék cicáknak kissé hosszúkásabb a fejük. Lehet akkor nem fajtatiszta, de mindenképp van belőle. :K

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Boxos a csapban

    Csak hogy teljes legyen a repertoár. :DDD A vidi nem a legjobb minőség, PDA-val készült, de azért a lényeg látszik. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Tulipanti #6279 üzenetére

    Köszi. ;)
    Sajnos a szőre csillogása nem igazán jól, és csak részben látszik... de félelmetes. Mintha be lenne kenve babaolajjal. :DDD
    Persze állandóan rámnyitja az ajtót wc közben, és már ugrik is fel a csapba... :) Ha meg 10mp belül nem nyitom ki a csapot elkezd nyávogni mint akit éppen nyúznak. :D

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Mawyx #6282 üzenetére

    Hehehehe...ez nagyon jó videó lett! :C
    A végén ahogy ellopja a mosogatószivacsot... :DDD :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Mawyx #6290 üzenetére

    Nagy melóba van az tisztán látszik! :DDD

    Ma volt Boxos próbanyírása. Rosszabbra számítottam, de egyedül lehetetlen lesz megcsinálnom rendesen, mivel hiperaktív. Félig lett csak kész, mert a csajomnak ma nem volt kedve a nyírós herce-hurcához...Most úgy néz ki Boxos mint amikor a hiénák vedlenek. :DDD Kis szokás szerint nyugis volt, Tény-re meg nem került sor. Baromi nagy igénybevétel.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Tulipanti #6297 üzenetére

    Nálunk a három macskából kettő (Boxos és Tény) szintén ezt csinálja, de csak a tejeskávéra vannak kihegyezve.Imádják. :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Obolony #6307 üzenetére

    Egyébként a legjobb módja, ha hozzászoktatod ahhoz, hogy a kéz nem játék. Az állatok nem igazán ismerik hogy "kicsit", meg "csak annyira hogy neked ne fájjon még" szavakat, bár azt tudják hogy mi a játék és mi az éles meccs. Csak sajnos nekik a játék sokszor durvább, mint az ember fájdalomküszöbének a kezdete. Tehát következetes neveléssel kell a tudtára adni mit szabad és mit nem.
    Gondolok itt arra, ha már hozzászokott a kézhez, akkor talán még nem késő átállítani arra a rendszerre, hogy csak akkor van játék a kézzel, ha felhúzol egy általa jól ismert pl. kesztyűt, amin keresztül nem tud átharapni ill átkarmolni. Így te is jól szórakozol fájdalommentesen, és ő is. Előbb utóbb tudni fogja ha a kesztyűt veszed fel, akkor jött el a játék ideje... viszont az elején következetes szigorral kell a tudtára adnod hogy neked ez nem "pálya", és egy jól irányzott tockossal jutalmazni ha a csupasz kezedet támadja.
    Másik megoldás a köröm vágása, amit pl. én is alkalmazok. Lakás cicáknál, főleg ha többen vannak, jóval praktikusabb, és hihetetlenül tudnak alkalmazkodni a tompa körmökhöz is. A bútorokat kevésbé fogják szétkapni, egymásban és a gazdiban se okoznak "károkat" a játék hevében, és jóval ügyesebb ugrók lesznek, mert nem lesz ott segítségnek a körmük.
    Viszont a körömvágás nem túl egyszerű folyamat, lehet vele sérülést okozni a cicának, ha nem tudod meddig szabad visszavágni, és nem kellő határozottsággal állsz neki. A cica izeg-mozog, sokszor igen nehéz műveletté válik. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zoltanz #6313 üzenetére

    Úgy látom itt semmi nem változott az elmúlt hónapokban. :U
    A cicák iránti szeretetem visszahozott a topikba, de a problémákat megelőzve....
    Továbbra is távol maradok a topiktól, úgy látom itt csak egy kedves fórumtársam lehet okos, a többiek meg sík hülyék és analfabéták a cicatartáshoz velem együtt. Erre továbbra sem vagyok kíváncsi, sem itt sem másik topikokban.
    De az is lehet hogy inkább azt a megoldást választom hogy a "magas lóról" folyamatosan engem bíráló hozzám intézett post-okat nem fogom még csak elolvasni sem. Aztán majd válaszol rá aki akar.
    Érdekes, hogy itt nem arról kellene hogy szóljanak a post-ok hogy "ki a fasza gyerek", és hogyan forgassuk ki a másik szavait, hanem a közös és szeretett témáról, a cicákról, jó és BARÁTSÁGOS hangulattal fűszerezve, úgy hogy mindenki leírja hogy neveli és hogy tartja kedvecét/kedvenceit, illetve leírja, vagy képekben, videókban bemutatja saját cicája legjobb pillanatait. Ehhez képest itt néha (elég sűrűn) átfordul a topik "az orvos válaszol" topikká, amiben a kijelentések szentek és sérthetetlenek. Nem, tudom miért kell ez. :(
    Többen vagyunk itt, nem 1 személyes a topik, és nem egy személyről, és annak véleményéről szól. És bár rutinos cica gazdi vagyok, mindig hall az ember újat, érdekeset, ami kipróbál, így mások véleménye alapján is bővítheti tapasztalatait és tudását.
    Aki nem így gondolja, hogy erről kellene szóljon a topik, az cáfoljon meg. :U

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #6322 üzenetére

    Azért zoltanz-nek címeztem, mert az ő szavait ugyanúgy kiforgattad mint az enyémeket. Neki mondtam ill. írtam le a véleményemet általánosságban, hogy itt a topikban nem változott semmi. Tudtommal általánosságban fogalmaztam, sehol sem szerepelt hogy Kidus, nem tudom honnan vetted hogy rád gondolok, bár sejtettem hogy magadra fogsz ismerni. Nem volt célom "off" lavinát indítani, ezért is nem címeztem neked.
    Felesleges a szarkazmusod, mert eddig is benéztem ide, csak nem írtam, ehhez nem kell megváltoznod. Persze most megint leírhatnám, a kasztráltatással kapcsolatos véleményemet ami homlokegyenest más mint a tied, de te voltál orvos mellett, véletlenül sem tanácsos vitába szállnom.
    De én azért hozzáteszem a mondandódhoz, szintén kissé szarkasztikusan, hogy a legjobb az, ha a kölyök cica születése előtt már az anyjában lenne kasztrálva... :U
    Ezzel itt be is fejeztem.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #6325 üzenetére

    Az arckép topik nem tudom hogy jön ide. :U Ez a macska topik. Persze ecsetelhetem, hogy ott is volt igazság abban amit írtam, az már más kérdés, hogy félreértés volt, és rám nem vonatkozott. Az meg sem fordult a fejedben hogy nem véletlen jutottak eszembe azok a gondolatok amiket ott megfogalmaztam? Azért, mert (sajnos) sok esetben a dolgok elintézési módja, nem , egyenes, nem indokolt. Gondolok itt a sok olyan végleges ban-ra amit valaki esetleg csak azért kapott mert nem volt szimpi valamelyik modinak, és nem feltétlen azért mert okot adott arra hogy eltávolítsák végleg. De ebbe most ne menjünk bele. Mint ahogy itt is volt hogy a vitánk egy részét, már mint azt a részét amit én írtam, törölted, mert úgy ítélted meg. Véleményem, és mások véleménye alapján is idokolatlanul. Jogodban áll. Te vagy a modi. A felhasználónak kényesebb kérdésekben igaza nem lehet, mert retorzióként jön a ban. Vagy ha nem is ban, de onnantól kezdve minden lépése figyelve lesz, és ha hibázik, repül. Pontosan tudom hogy mennek itt a dolgok.
    Ez nem kritika, csak ha már felhoztad az arckép topikban történteket, gondoltam leírom, miért értettem félre, ami valahol jogos. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #6327 üzenetére

    Ha fontosnak érzed, akkor jöhet a pü.
    Bár nem igazán mennék bele az ennyire mélyen szántó vitákba. Jól nem jöhetek ki belőle.
    Azon túl hogy meddő vita, végülis a saját aspektusodat leírhatod.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Obolony #6330 üzenetére

    Így van ahogy mondja a dokid. ;)
    Nagyon rizikós kiscicánál az ivartalanítás, ha nem muszály én nem eröltetném, mert jóval rizikósabb az altatás is. Bőven ráér 5-6 hónapos korban. De úgyis látni fogod mikor kezd kandúrrá cseperedni. Én megvártam míg Boxos az első olyan jelét adja, ami félreérthetetlen. Hempergés, a tipikus mélyebb tónusú hívó kandúros nyávolgás...szóval Boxos 6 hónapos korában lett kasztráltatva, Kis 7 hónapos volt, Tény pedig majd 1 éves. Nála ugye rizikósabb volt, mert lány cicáknál ez jóval nagyobb beavatkozás, amit háznál nem is tudnak megcsinálni.
    A pisis jelölgetéses időszak csak a nagyon elhúzódó kasztrálásnál lehet kockázat. De itt is az esetek nagy százalékában még segíthet a "golyótlanítás". Dokik az egészségügyi kockázatok mellett, azért is várják meg ezt a minimum 6 hónapos kort, mert ekkora már látható, és fogható méretűek a golyói, jóval gyorsabb, és könnyebb megcsinálniuk mint miniatűr formájában.

    ladybug:
    Arról nem is beszélve hogy nincs kitéve a macska aids kockázatának amit karmolás, harapás útján kaphatnak el. Kinti cicáknál ez sajnos népbetegség és úgy tudom nincs ellenszere, lassú lefolyású veszélyes, alattomos betegség.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Mawyx #6334 üzenetére

    Hehehe...jópofa! :DDD
    Semmi baja nem lesz tőle, csak ne 2L igyon. Fél dl-től semmi baja nem lesz.

    Asszony palacsintát csinál éppen...már előre félek. Kis és Boxos, az az a két keselyű, imádják, és szinte lehetetlen tőlük nyugodtan enni. Persze üzletet lehet velük kötni...ha kapnak belőle akkor nyugi van. :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Obolony #6336 üzenetére

    Úgyse fog megenni olyan dolgot ami nem jó neki. Ebből a szempontból a kutyatartás rizikósabb, mert a kutyák szinte bármit megesznek, mi több nagy százalékuk addig eszik amíg kaja van előttük. Ha kell bele is betegszenek.
    A cicák tudják miből és mennyit, és bár képesek össze-vissza enni, de tudják hol a határ.
    Chipset meg ha lehet, ne adj neki, mert az nagyon nem tesz jót...És persze nekünk se. Tele van tartósítószerrel, sóval, ételízesítőkkel, ízfokozókkal, mesterséges szinezékekkel.
    Nincs a földön olyan élőlény akinek ez jót tenne. :U Persze ha 2 hetente adsz neki egy falatot attól nem lesz baja.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #6338 üzenetére

    Majd meg fog nyúlni..Nem hinném, hogy gond lehet 1 éves kor alatt a többlet súly, úgyis lemozogják. Bár az is igaz, inkább nyurgák szoktak lenni ebben az időszakban, mint kövérkék. :DDD Egy képet dobhatsz fel, lehet nem is annyira vészes a helyzet. Akkor ezek szerint a te kandúrod, és az én kandúrom egy idősek? Az enyém június vége-július elején születhetett kb. A vicc az, hogy nagyon nyurgának néz ki, de 3,5 kg, szóval jó anyagból van. :DDD
    Nálunk is hasonló a helyzet egyébként, bár ők ugye hárman vannak. Tény, a kecses nőstény, aki vigyáz a vonalaira és mindent csak mértékkel. Először a 2 fiú eszik, persze egyik sem a saját tálkájából, úgy vannak vele a másiké biztos finomabb, így keresztbe kajálnak, ráadásul időre, hogy a másikét is be tudják habzsolni. :DDD Tény meg ott ül mögöttük és kivárja...majd miután elvonultak a fiúk, szép nyugodtan nekilát.
    Amióta itt van Boxos, Kis 7,4kg lett, ami ugye a kaja párbajok eredménye. :DDD Kövérnek nem kövér, de mokány, és jóval erősebb lett. Boxos mellett kemény az élet, mert sokat kötekszik, és nem lehet mellette lustulni, muszály formában maradniuk. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #6343 üzenetére

    Tényleg ki van kerekedve. :) (egyébként az ő születési idejére gondoltam ;) )
    Mivel 10-15kg simán lesz, nem hinném hogy kövér fog maradni. Valószínű a nyúlós időszaka még csak most fog jönni. Nem ismerem a Maine Coon fejlődési szakaszait, de mivel az egyik legnagyobb cica fajta, elképzelhető hogy 2-2,5 éves koráig simán nőni fog.
    Gondolom annyit fog enni fénykorában, mint Kis+Boxos együtt. :DDD

    Mindenesetre ha Boxos is lesz akkora mint Kis, akkor kaja szempontból fel kell kötnöm a gatyát. Napi 1,5-2db 400g konzerv, és 100g szárazkaja a napi adagja a 3 cicának. :DDD Plusz ehhez még hozzácsapódik az is amit mi eszünk. Pl. tegnap kókuszos, és lekváros palacsintát kaptak, persze csak mértékkel.
    Ezekből az adatokból pedig egyenes arányban következik, hogy 40kg alom kevés nekik 1 hónapra. :)
    Pont ma megyünk alomért, szerintem 50-60kg lesz a minimum amit hozni fogok. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Mawyx #6345 üzenetére

    Aranyos. :K

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Tulipanti #6353 üzenetére

    Jaj szegény... :( Mielőbbi jobbulást a cicának, és feltétlen számolj be ha van valami történés. A macskák immunrendszere félelmetesen erős. Sok olyan dolgon túl tudják magukat tenni, amibe más állat belepusztulna. Valószínűleg egy ivartalanítással megelőzhető lett volna.
    Aki meg kitette a csapdát, azzal meg humánus lennék. :((( Belenyomnám a fejét egy még áldozatra váró csapdába.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zoltanz #6360 üzenetére

    Ez azért elég ritka. :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Tulipanti #6363 üzenetére

    Nagyon jó kép lett! :K :C

    A videón meg jókat röhögtem. :D

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz pc-user #6394 üzenetére

    Sötét sárga? :U Mert a "sötétnek" önmagában véve nincs információ értéke.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Kidus #6387 üzenetére

    Amikor még újpalotán laktam, a mellettünk levő házból is kiesett egy gyönyörű cica a 8.-9. emelet magasságából, ráadásul az oldalára, és betonra. Amíg élek kísérteni fog az a 10p amíg az a szegény cica élt. :O Borzalmas nagy hangja volt ahogy földet ért, nagy fájdalmai voltak, vérzett a füle, a nyelvét nem tudta behúzni a szájába, próbált volna elmenni, de ahogy lábra állt előre bucskázott a feje és ismét elesett. A többit le se írom, mert szörnyű volt. Megölni nem tudtam, mivel, nem volt nálam semmi eszköz amivel rácsaphattam volna, hogy ne szenvedjen tovább. Sokan körülállták szegény cicát. Annyi lélekjelenlétem volt, hogy telefonon felhívtam egy állatmentő szervezetet, hogyha tudnak azonnal jöjjenek, de persze azt a választ kaptam vasárnap délután, hogy most nem tudnak, és vigyük be. Mivel motorozom, így autó híjján ez lehetetlen volt, tehát ott álltam, tehetetlenül amíg a cica el nem pusztult. Nagyon küzdött, nagyon akart, de valószínű leszakadtak a szervei, és a füléből folyó vér is arra utalt hogy komoly koponyasérülése is volt. Azonnali orvosi segítséggel is menthetetlen lett volna a cica, de legalább a szenvedését el lehetett volna kerülni. Ennek már 3-4 éve, de előttem van minden másodperc...szörnyű volt. :(

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák