- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Atomenergiával dübörögnek tovább az Amazon adatközpontok, SMR-ek is jöhetnek
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Az NVIDIA ipari AI-felhőt épít a németeknek, együtt az OpenAI és a Google
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
-
PROHARDVER!
Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
.DLL
veterán
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29782 üzenetére
Nem tényként írtam, hanem feltételes módban: nem tudom, hogy konkrétan hogyan van rögzítve (láttam már ilyen meg olyan megoldást is), csak egy gondolatmenet volt:
"...amennyiben a szigetelés a kijelző keretre van ragasztva gyárilag (tehát csak azzal együtt cserélhető) akkor kizárólag annak a cseréjével tudják megoldani."
Valóban, a por nedves tisztítással (szinte) bármiről lejön.
Szvsz a legegyszerűbb, ha felhívod őket és egyezteted, hogy mit csinálnak és mennyiért...Egyébként meg találgathatunk itt vég nélkül.
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29760 üzenetére
Innen nézve viszont a szerviz kifejezetten jó fej volt a cserével.
Valószínűleg az anyagok hőtágulása miatt nincsen mereven hermetikusra szigetelve, mert megnyomná a kijelzőt ami elpattanna vagy a borítás repedne el. Ezért van köztük rugalmas anyag, ami viszont néha átereszt...Én max. akkor foglalkoznék vele, ha 1 pixelnél nagyobb méretű por lenne benne, ami kitakarja az alatta lévő pixelt és nem látom tőle a képet.
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29758 üzenetére
Most Te a kijelzőn maradt porról beszélsz? Mert mobilos nézetben összefolynak a dolgok és én a szenzoron maradt koszra mondtam, hogy vidd vissza még egy körre.
A kijelző nem ér annyit, ráadásul ha csak nincsen hermetikusan körberagasztva, akkor újra be fog porosodni.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
pinnacle #29647 üzenetére
Camera Kft-nél megtisztították a mattüveget, szenzort. 2500Ft volt. Még mindig látszanak apró foltok a keresőben, illetve a képen is maradt egy.
Szerintetek visszavigyem, vagy nem lehet tökéletesen megtisztítani? Azt mondták, hogy ők csak a legvégső esetben tisztítják a szenzort folyadékkal, inkább csak körtepumpával kifújják. Lehet, hogy azt én is megpróbálhatnám. Ezt árulják, gondolom jó lesz. Giottos Rocket Air-t, nem találok sehol.
Azt mondták az LCD porosodása nem garanciális. Ezt tényleg így van? Azt értem, hogy a gép porosodása nem, mondták a por bárhol bejuthat, a gomboknál, objektívnél, akkunál, de, hogy jut be a kijelzőhöz? Állítólag csak a drágább gépeknél megoldott a szigetelés. easyCover tokot ajánlottak, az valamennyire véd a por, nedvesség ellen, de mondták ez inkább szerencse kérdése. Ti használtok ilyet? -
_seth_
veterán
válasz
pinnacle #29660 üzenetére
Ha én bevinném tisztíttatni akkor mielőtt leadom jegyzőkönyvbe íratnám, hogy a szenzor karcmentes, amikor elhozom ellenőrizném, ha van rajta karc vagy más sérülés akkor egyértelmű lenne a forrása... felénk 3e de ez debreceni ár.
Ha egy Canon 300D-m lenne én azt is szakemberhez vinném, még annak az árához képest is csak 10% a tisztítás díja
Camera KFT valóban nem a csúcs sajnos, Ruzsa Jánost szokták még emlegetni, tapasztalatom nincs vele, eddig csak telefonon beszéltünk, de segítőkész volt nagyon.
-
_seth_
veterán
válasz
pinnacle #29651 üzenetére
Ha körtepumpával nem tudod kifújni akkor inkább bízd szakemberre! 3e egy szenzortisztítás, és egy komplett gépet lehet hazavágni vele házilag, nem érdemes
Átnéző kereső esetén a mattüveg szokott koszos lenni, én már szedtem ki ugyan ilyet tisztításra de egyrészt nem tudtam minden koszt leszedni róla, másrészt nagyon ügyesnek kell lenni hozzá. Ezt szintén szakemberre bíznám.
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29603 üzenetére
Van egy rossz hírem: soha sem fogod ugyanolyannak látni a vázból kieső képet, mint amilyen a valóságban.
A raw és a jpeg közt pedig azért nem látsz különbséget, mert a jpeg az adott raw-ból készült, plusz valószínűleg a monitorod túl gyenge hozzá, hogy a 8 Bites jpeggel szemben a raw 14 Bites többlet információját megmutassa.
-
vlevi
nagyúr
válasz
pinnacle #29597 üzenetére
"Lehet, mégis hogy raw-ba kell menteni"
Hát, bizony. A RAW egyik előnye, hogy az abban történt változások jó része nem okoz végleges változtatást a RAW-on (pl. fehéregyensúly, expó korrekció,...). Emelett a Digital Photo Professional tartalmaz egy adatbázist az egyes obikhoz, például a 18-135IS STM hordótorzítását szépen ki tudja venni a képről.
Ezen felül a JPEG 8 bites, a RAW pedig, most nem akarok baromságot írni, de valami 14 bit rémlik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden színárnyalatból a 255 helyett 16 384 árnyalatot tartalmaz. Sokszor jól jön ez, amikor pl. kiégettnek tűnő képrészleteket -2 expó korrekcióval szépen láthatóvá tudsz tenni. -
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29593 üzenetére
"Lehet, az a gond, hogy a Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II-nak a fényereje gyenge?"
Vegyél egy 50/0.95-öt, az elég világos.
Egyébként olcsóbb, ha a gép helyett megtanulsz fotózni: akkor nem a gép dönti el, hogy hogy nézzen ki a kép, hanem tudatosan olyanná alakítod amilyennek szeretnéd. Tudni fogod, hogy mit hogyan korrigálj és hogyan oldd meg a problémát (pl. ISO emeléssel).
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29592 üzenetére
"*Ropi* 100%-os képeket raktam be, ezért gondoltam, hogy nagyobb felbontású monitoron a 18MP élesebb lenne, persze lehet, hogy a 6MP-es, meg még élesebb.
"
Az optikák élessége, a szenzorok képének az AA szűrő után megmaradó élessége, meg a vázakon a gyárilag és az általad beállított szoftveres élesítés sem ugyanaz: sok mindentől függ a viszontlátott élesség.
"Egyébként a képnek, gépnek milyen tulajdonsága az, amit én "napfényesnek" hívok."
Írtam már, hogy a fehér szint (és a dinamika).
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29585 üzenetére
Nem feltétlenül, leginkább a használt képnézegető program interpoláló algoritmusa határozza meg, hogy mit látsz és mennyire élesen. Ugyanis ilyen fajta leméretezésnél a pixel összevonás miatt az információk egy része elvész, ami az élességet is befolyásolja. Ökölszabály, hogy a képnézegető programok 100, 75, 50 és 25 %-on tudják a legkevesebb interpolációs torzítással megjeleníteni a képeket.
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29574 üzenetére
"...az A700-nak élesebb a képe. Ezzel lehet valamit csinálni..."
Persze: élesíteni.
Mondom, hogy a raw gyakorlatilg egy hűtőszekrénnyi hozzávaló, amiből azt "főzöl" magadnak amit tudsz.
(#29578) pergabb: Személyesen még nem mutattak be minket egymásnak: majd ha ki tudom próbálni, akkor lesz véleményem róla.
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29568 üzenetére
A dolog egyik fele, hogy vázakban szoftverből megoldott képstílusok csak a váz jpeg motorjára vonatkoznak, a rawra nem!
A másik oldal pedig az, hogy ha megnézed a raw hisztogramját, az egy szürke massza (szó szerint is): abból (szinte) bármit ki lehet facsarni, azért van.
Amit keresel az a Lightroomban a "whites" csúszka.
-
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #29561 üzenetére
Lehet az Eizo-d áll közelebb a valósághoz (mellesleg egy kifejezetten jó monitor), a másik meg az emberi szem karakterisztikájához - de amíg nincsenek kalibrálva, ezt nem derül ki.
A dSLR-ek képe pedig félkész: utófeldolgozást igényel, mint ahogy az analóg negatívot viszed a sötétkamrába.
-
-
.DLL
veterán
válasz
pinnacle #29550 üzenetére
Próbáld ki, hogy leveszed a kontrasztot minimumra, a színtelítettséget meg 2-3 fokozattal. a színtónust a zöld-magenta tengelyen tudod tolni, ha nagyon zavaróan piros az arc, levehetsz egy kevés magentát belőle (fejből nem tudom melyik irány). Kontrasztot én is minimumon használom, egészen nagy dinamikájú képek is kihozhatók, még Jpeg-ből is.
-
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #28814 üzenetére
Én most direkt vissza néztem a tavalyi számláimat online, teljes részletességgel. Egyik esetben sem volt deviza konverziós költség levonva a Canon visszatérítésre, sem más címen elkönyvelt levonás. Csak a számlavezetési díjak vannak levonva és a tranzakciós költségek. A számlavezetési díj minden hónapban fix összeg, a tranzakciós díjak között meg 23ft összeg volt a legmagasabb az elmúlt évben. Deviza vagy egyéb címen elkönyvelt levonás sehol nem történt.
Minden esetben pontos összeget utaltak a Canontól, ezek külföldi címről érkeztek forintban. Átváltási díj vagy egyéb költség nem volt, ahogy azt már írtam. Raiffeisen Bank. -
.DLL
veterán
válasz
pinnacle #28094 üzenetére
Nekem a telóm volt olyan, hogy egészen pontosan néhány porszem jött elő az első hónapban, a kijelző szélén. Akkor megjósoltam, hogy valami durvát fogok vele tenni, de szerencsére több nem keletkezett a 4 év alatt, így a szigetelés jónak mondható. Ez valszeg kínai por, amit még a gyárban tettek bele (gondosan oldalra söpörve a káva alá).
Remélem nálad sem szaporodnak tovább.
-
-
pinnacle
nagyúr
válasz
pinnacle #27618 üzenetére
Lehet, hogy inkább itthon vennék pótakkut. Erről a Carat Li-220-ról tudtok valamit?
-
copass
veterán
válasz
pinnacle #27023 üzenetére
általában igen, de amúgy meg nem!
addig jó a középső amíg nagy mélységélességgel operálsz, mert szemirefókuszálsz aztán újrakomponálod.
kis mélységélességnél ez nem megy, mert olyan pici az éles sík hogy fingasz egyet attól is elmászik.
tanulság: nem zabálunk babgulyás fotózás előtt! -
copass
veterán
válasz
pinnacle #26780 üzenetére
a lányok nem igazán tisztelik a technikát, meg nem is érdekli őket.
jó mondjuk a 4éves lányom magyarázta el anyámnak, hogy kell visszanézni a képeket a kompaktján!de előtte egy héttel úgy földhöz vágta a kompaktot hogy kimozdult az obi!
de vissza is rakta!
ezért van nekem a polcom olyan magasan amit én is csak lábujjhegyről érek el és nem lehet sehová felállni.se asztal,se szék. egy polc 1 méterre üres falfelület semmilyen mászható dologgal! -
duni84
aktív tag
válasz
pinnacle #26778 üzenetére
szia, látom meglett a régebben belinkelt szűrő tesztes komment
kb azóta lecseréltem az hoya cpl szűrőimet marumi super dhg szűrőkre, amikkel szemmel láthatóan (ugyanolyan manuál beállítások mellett) legalább 1Fé-kel több jön át, tehát elég nagy különbség van adott ársávon belül is szűrő és szűrő között.
amúgy nem csak sötétté, hanem konkrétan "olajfestménnyé" is tudja rontani a képminőséget néhány olcsó szűrő (gondolok itt az ebay 2-5$ kategóriára), ami ugyan a te objektíveidnél nem lesz annyira látványos, de pl nem kívánt becsillanásokat bőven okozhatnak. korábban már mások is írták, hogy simán "védeni" az üveget legjobb a napellenző: abban még annyi rugalmasság is van, hogy ha pl betonhoz hozzácsapódik, akkor a feszültség azon belül lesz levezetve (és mondjuk megreped) és "nem marad benne az üvegben", hogy aztán pl később minden látható ok nélkül megrepedjen. szűrőből tényleg max a CPL, aminek van értelme (és gyakorlati) haszna, a többi max a lelket nyugtatja. por, víz, latyak, sár, stb úgyis mikroszálas törlőkendővel és lenspennel jön le (meg odafigyeléssel nem megy fel)ui: magyarországon egyedül a legelső szűrőmet vettem. azóta mindent külföldről rendelek (vagy ha épp xy helyen járok, akkor helyben veszem meg, mert itthon sajnos félelmetesen túl vannak árazva
-
copass
veterán
válasz
pinnacle #26776 üzenetére
igen, sokan hangoztatják ezt hogy műanyag menetbe fémet tekerni nem egy bölcs dolog!
ennyit arról hogy milyen erős a front lencse. -
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #26767 üzenetére
Ha mindenképpen szűrőt akarsz venni a "védelemre", akkor az ne polár legyen! A polárszűrő nem erre való! Azt első sorban szabadtéren, erős napsütésben használjuk, a visszaverődő fények kiszűrésére és az ég "kékítésére"! A polárszűrő bevonata átmenetes, mint némelyik napszemüvegé, vagy mint az autók szélvédőjén az átmenetes napellenző fólia a felső sávban. A CP szűrőket az objektíven forgatni kell és a kívánt hatást a keresőben fogod látni. Ha az objektív forgó tubusos (18-55 IS az) akkor ez még fokozottan macerásabb dolog!
Azzal is egyet értek, hogy a kifejezetten "védőszűrő" nem éri meg az árát. Ezek még masszívabbak, mint a sima UV szűrők. Ha leütöd a végét az obinak, akkor a műanyag szűrőmenetet viszi magával az ultra erős védőszűrő. Napellenző a legjobb, ahogy írtam lentebb is. -
copass
veterán
válasz
pinnacle #26767 üzenetére
török györgy nagyszerűen elmagyarázza hogy miért is baromság az uv szűrőzés
én rendezvényeket fotózok, fesztiválok, koncertek amit akarsz.
van rajta egy qrvanagy napellenző az tekintélyt parancsol. egyszer állt meg a szívem amikor a keresőmbe belefolyt az eső csurgalék a sátorról,egy feles kábé. kicsaptam belőle és semmi gond. pedig egy xaros 1100D + 28-135 IS USM!cseréltem már úgy obit szabadtéri színpad szélén nem egyszer, hogy pár méterre ott ropták a csűrdöngölőt, fesztiválról meg ne is beszéljünk!
túl vannak ezek a dolgok lihegve. uv, koszos lencse, szenzor,stbstb. fotózni kell, nem a technikát félteni. -
role_of_72
tag
válasz
pinnacle #26767 üzenetére
Egy polár szűrő ~2 fényértéket levesz a fényerőből, ami az amúgy is "gyors" kitobinak annyira nem jó (leszámítva szabad téren, ott még OK lehet).
Plusz a CPL szűrőt tekergetni is kell a várt hatás érdekében, IS(II) obival az meg több mint körülményes a fókuszáláskor forgó frontlencse (és lehetséges AF motor nyekkentés miatt)(Én nem tennék rá szűrőt, +1 a napellenzőre ha védeni akarod
)
De a legfontosabb, hogy leld örömed a kitben!
-
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #26761 üzenetére
Az IS-I obit már régóta nem gyártják, azt váltotta le az IS-II. Emiatt nem írják ki sok helyen a II. jelzést mögé. Élő szóban sem nagyon szokás emlegetni, hogy "íeskettő". "Stabis" üveg, oszt kész
A legjobb obi védelem az, ha fent van folyamatosan a napellenző. Beltérben is. A napellenző minden véletlen koccanástól, ütődéstől védi az obit és a menetet is. Nekem az összes obimhoz van napellenző, még a 18-55-höz is vettem utángyártottat (olcsón). A drágább obijaimon UV szűrőt használok pluszban. Idáig még sosem csillant be beltérben, valszeg a napellenző miatt. Az L-es obikra megvettem a márkás szűrőket, az olcsó obikon, olcsó szűrők vannak (már amelyiken van).
-
copass
veterán
válasz
pinnacle #26761 üzenetére
hoya védőszűrő, hamár mindenáron védeni akarod. sár,kavics,homok, ütés és hasonlók ellen véd. mondjuk ütés az fura dolog, mert a szűrő fém, a menet meg az obin műanyag: melyik fog letörni ha odbvered valahová a szűrőt? persze hogy a műa.menet!
uv becsillan, a hoya védő nem annyira.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
pinnacle #26520 üzenetére
1200D lett a végén. Mindenhol IS van feltüntetve, de ez ISII. Mammutban 130k+25k volt a biztosítás.
Milyen lencsevédőt ajánlotok hozzá? Hoya UV HMC, HOYA Védőszűrő vagy esetleg mást? Azt mondták, hogy ajánlott rátenni, mert erős szélben, a levegőben lévő porszemek is megkarcolhatják a lencsét. A szűrő viszont becsillanhat, főleg este. -
duni84
aktív tag
-
duni84
aktív tag
válasz
pinnacle #26552 üzenetére
a véleményes topikba nem fogom berakni, mert a végén még azt hiszik, hogy fizetett fórumozó vagyok, de a camera kft-re is ugyanaz vonatkozik, mint bármelyik másik vállalkozásra a világon: ha a gyártóval kötött megegyezésük szerint valami nem garanciális, akkor azután aktuális terheltség/kedv/hajlandóság/pillanatnyi szimpátia/kíváncsiság dönt, hogy valami ingyen lesz vagy sem. ha valaki eleve felháborodva érkezik, nála a pillanatnyi szimpátia könnyen kieshet. a linkelt kép egy idei javításuk, ami azóta is vígan üzemel. továbbra sem tudom, hogy mi (vagy főleg ki) erőszakolta meg az egyik objektívemet, de nyilvánvalóan nem garanciális javítás történt a papíron megnevezett összegért. szóval meg kell kérdezni személyesen, hogy mik a lehetőségek, mert nagyon sokszor a pár perces bevizsgálás (ingyenes) alatt kiderül, hogy mi a gond és magamból kiindulva más is simán rámondja egy 4-5 perces munkára, hogy legyen szép napod.
és mivel nem jó a kedvem, mert holnap be kell mennem a munkahelyemre emberek közé, ezért erre ((#26548) Vrtboy) is egy saját tapasztalat: van, aki nagy halom kiállítással és okj oktatás megtartásával a háta mögött nem tudja, hogy a saját (!!) fényképezőgépén hogyan is lehet rekeszt állítani.
a hozzászólás érdemi része: az 50mm 1.8 tényleg az az obi, amivel szerintem a gyárban fociznak a dolgozók, kb ebben merül ki a minőségellenőrzés. előbb-utóbb mindenkinek lesz egy belőle, aztán rájön hamar, hogy ideje váltani. (szerintem ezek cserélnek legsűrűbben gazdát a használt piacon). viszont amíg garanciális, addig tényleg zokszó nélkül hozzá kalibrálják a vázadhoz és azután csak a következő tulajdonosa fog vele idegeskedni, ha nem szólsz neki, hogy ő is vigye el kalibráltatni, mert a "gyári átlag" értéktől már biztosan eltér, azaz jó eséllyel neki rossz lesz, neked jó.
-
Vrtboy
tag
válasz
pinnacle #26538 üzenetére
Lőttem kb. 400 teszt képet. Bocsánat de nem látom értelmét feltenni egy életlen képet. Annak sokkal inkább, hogy egy sorozatot tenni fel, de mivel folyamatosan próbálgattam, állítottam, AFMA -t -állítottam így ne haragudj kérlek, de nincs erőm végig bújni a képet és megtalálni a releváns 3-4 egymás utáni fotót. Portrénál mindig egy adott szemre fókuszáltam és nyitott rekesz mellett gyakorlatilag 1-2 kép lett "éles". Lerekeszelés megoldja, nagyon szép a rajzolat, persze nincs mosás...Fókuszlapnál hol a fókuszsík elé, hol mögé lőtt.
Nikon-t nem tudok neked prezentálni mert nekem már nincs. Bár a családban van, de itt se nagyon látom értelmét az összehasonlításnak.
Nekem egy nagyon jó tanácsot adott itt valaki amikor én szerettem volna a döntésképtelen helyzetemből (A-t B-t vagy C-t vegyek..), amit minden rosszindulat nélkül én is engedd meg h. magam módján interpretáljak és átadjak:
- "Komolyan azt várod, hogy pár száz ezer Ft-os gépek esetén számodra tök idegen emberek mondják meg, hogy mit vegyél?" -a kérdésre a választ szerintem....
- Nikon vagy Canon BMW vagy AUDI...nincs jó válasz. Én most ha tehetném akkor ezt a Canon-os bakimat elfelejteném és mennék vissza Nikon-ra. (pár napot még rugózom ezen a fókusz témán is utána ha nem megy ez is lesz..)
- Canon kezelése fényévekkel jobb szerintem.
- Nikon minősége (összeszerelés, OBI-k (Kit, és alap OBI amiről beszélek, és amit én mint halandó a kezembe tarthattam.) magasan jobbÖszintén szólva, egyik géppel sem tudsz hibázni. Ismerek olyan személyt akinek fotó kiállítása van és egy 15e Ft-os kompakt géppel fotóz..
Vegyél gyengébb vázat de jobb OBI-t. Mindenki ezt mondja és tudom h. nehéz mert a vázak különbsége legtöbbször nem takarja az OBI-k árkülönbségét.
-
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #26408 üzenetére
Edigitálnál is van már kiterjesztett gari lehetőség. Meg pár hónapja már ők is 2évet adnak alapból a Canon-ra, csakúgy, mint a 220V. A MM még mindig az alapgarit adja (1év). Legalábbis nemrég még így volt, nem tudom változott e? Nekem az Edigital a kedvencem, érdemes nézegetni az akcióikat, nagyon sűrűn dobnak be ilyen párnapos, vagy hétvégi (online) akciót. Nyáron 2napos hétvégi akcióban vettem meg a 70-200f4 L obit, 175ezer helyett 157ezerért.
-
_seth_
veterán
válasz
pinnacle #26400 üzenetére
Tekintve, hogy 100e forintért még használtan gari nélkül is kevés példány van valamint, hogy nem egy sűrűn meghibásodó termék így szerintem belefér. Áfát tuti fizet és tuti törvényes mivel elég régóta működik. A bolti gar pedig nem a románon sajátjam elég gyakori sajnos hazai boltok esetén is.
-
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #26400 üzenetére
Gondolom azért nem találtad, mert a kapcsolatnál kerested, ahova minden normális helyen szokás tenni és keresni. Náluk ez nem olyan egyszerű. A címük ott van az oldalukon, csak jól eldugták [link]
eMAG – az S.C. DANTE INTERNATIONAL S.A. társaság kereskedelmi elnevezése, amely román jogi személy, társasági székhelye Bukarest, Soseaua Virtutii nr. 148, sector 6, Cégbejegyzési száma: J40/372/23.01.2002, adószáma: 26915131-2-51. -
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #26400 üzenetére
De igen, az emag-nál volt. Én kapkodva és megittasodva a vissza nem térő lehetőségtől, megrendeltem black friday alkalmával a 600D 18-55IS párost, majd utána néztem a garis dolgaiknak, a szerviznek stb. Amikor leesett, hogy ez egy full Román székhelyű és Romániában bejegyzett cég, akkor visszamondtam a rendelésem és akkor vettem az 1200D-t szintén akciósan, csak a MM-ban. Emag miután reagált úgy 5nap után a lemondásra, még pár nappal később küldött egy sms-t, hogy elnézést kérnek a kései kiszállításért. Ekkor újra írtam nekik, hogy már lemondtam és ők ezt vissza is igazolták. Két héttel a megrendelés után újra jeleztek sms-ben, hogy érkezik a futár a géppel. Nem jött végül, de úgysem vettem volna át. Nem akartam rizikózni a garival és egyebekkel. Mivel nem magyar cég, így a magyar márkaszerviz nem is áll veled szóba garanciálisan. Emag vállalja a javítást úgy, hogy te jelzed nekik a hibát, ők kiküldenek egy futárt, elviszik a gépet (Romániába?) és megjavítva vissza hozzák (na persze!). A reakció idejükből és az össze-vissza sms-eikből arra következtetek, hogy ez nem lenne olyan egyszerű, mint ahogyan ők leírják. Elég sok horror sztorit olvastam a megrendelésem leadása után, ezért léptem vissza azonnal. Volt pl akinek ugyan szépen megérkezett a rendelése, de a megrendelt playstation-jében nem volt magyar menü, csak román. Az egész akkor lett gyanús, amikor a megrendelésem leadása után azonnal jött egy automatikus válasz mail, hogy fogadták a rendelést bla-bla. A végén kis betűkkel figyelmeztettek, hogy a csomagban ne keressek számlát, mert az nincsen benne, hanem online letölthetem egy linkre kattintva. Kattintottam és egy olyan pdf alapú számla volt ott kapásból, hogy xy románia stb. Akkor kezdtem agyalni, hogy ilyet bármikor legyártok én is word-ben, mert se pecsét, se aláírás, se semmi. Kíváncsi lennék, fizetnek e áfát ezek után Magyarországon...mert úgy nagyon könnyű olcsóbban adni valamit a hazai áraknál, ha nincs rá a 27% ÁFA fizetve. De erről nincs infóm, csak erősen elgondolkodtam.
-
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #26342 üzenetére
Azt azért tisztázzuk, hogy a 18-55 kitobjektívek képminősége nagyjából egyforma, de szolgáltatás terén mégsem egyformák és annyira nem xarok, mint ahogyan azt sokan beállítják.
Tehát árban felfelé indulva így néz ki a sor: 18-55DC (ebben nincs stabilizátor), 18-55 IS II (ez a stabilizátoros verzió), 18-55 STM (ebben van stabilizátor és folyamatos halk élesség állítás, aminek csak videózásnál van értelme). A képminőség mindhárom objektívnél szinte azonos.
STM objektíveknél csak az újabb gépek működtetik (pl. 650D és felette) a folyamatos liveview AF-et, régebbi gépeknél normál AF van csak. Az STM-nek fotózáskor az ég világon semmi haszna nincsen, a képminőség sem lesz jobb tőle. -
bbkmachine
aktív tag
válasz
pinnacle #26324 üzenetére
Az 1200D az valójában egy 600D, amiből kihagytak néhány extrát. Azonos a szenzor és a proci is. Képminőségben teljesen megegyezik a 600D-vel. Nagyon jó kis gép. Alapnak a kitobit ajánlom és mellé egy 50mm 1.8 obit, amit most akciósan adnak és még 10ezer ft-ot vissza is térít a Canon az árból. [link]
-
vlevi
nagyúr
válasz
pinnacle #26324 üzenetére
Nagyon sokat számít a kézbentarthatóságnál az anyaghasználat is. A 400D ugyanakkora, mint a 450D, de a 400-asnak a markolata teljesen sima, ezért csúszik, a 450D viszont kapott egy kis textúrát, ettől sokkal biztosabb a fogása. De az, ahogy a videóban is látszik, ha a kisujjad már nem fér rá a markolatra, az már tényleg nagyon apró. Most ránéztem, én a 450D-re még éppen rá tudok fogni kisujjal.
Amúgy itt össze tudod hasonlítani a különböző gépeket. [link]
A kis + gombbal bepakolod őket az összehasonlítóba, és a bal alsó sarokban a compare-ra kattintva kapsz valami ilyesmit.
[link]
Amelyikről van teszt, arról a "read review"-re kattintva olvashatsz. Általában a végén tesztképekkel.
Amelyikről nincs teszt, pl. 1200D, arról is van egy rövid összefoglaló.
pl. a méretei, 130 x 100 x 78 mm, ami sokkal nagyobb a 100D-nél (117 x 91 x 69 mm), és 1-2mm-től eltekintve ugyanakkora, mint a 700D (133 x 100 x 79 ) -
*Ropi*
félisten
válasz
pinnacle #26324 üzenetére
Canonnál nagyjából két választási lehetőséged van "jóképű" APS-C nagylátóra: vagy Tamron 17-50/2.8 (VC nélküli!) használtan ~65k körül, vagy Canon EF-S 17-55/2.8 IS szintén használtan ~2.5x annyiért.
Tele: 70-200/4L (IS), az előbbi 130k körül, az IS-es ~230.
Persze kérdés, hogy mit szeretne fotózni...
Igen: ugyanaz a 18 MP szenzor van a 7D / 60D / 100D / 600D / 650D / 700D / 1200D / EOS M-ben is.
De van képminőségbeli különbség: a szenzor egy dolog, a feldolgozó elektronika és a firmware két másik, ami legalább annyira nyom a latban.
-
-
_seth_
veterán
válasz
pinnacle #25997 üzenetére
A képen csak sima 18-135IS van, bár a mérete hasonló
Mindegyik keresője pentatükrös és 95%-os. Az 1200D 0,8x nagyítású a 700D és 100D keresője pedig 0,85x nagyítású.
Szerintem nagy eltérés nincs a keresők világosságában, pentaprizmás keresővel lehetne világosabb de az nagyobb vázakban van. -
_seth_
veterán
válasz
pinnacle #25994 üzenetére
A 100D is jó választás, bár kicsi de technikailag van ahol jobb is mint egy 700D, egyedül egy fontos eltérés van: 700D-nek 9 keresztszenzora van míg a 100D-nek csak egy, persze lehet élni eggyel is
700D 18-135 STM vs 100D 18-55 STM
SN-t szerintem keresgéli az is akitől ellopták + akinek lopott szerintem alapból nem teszi fel oda ahol erre különösen figyelnek de vannak weboldalak is ahol az adott SN-t le lehet ellenőrizni persze ez nem 100%-os. -
csacsi77
senior tag
válasz
pinnacle #25994 üzenetére
A 100D-ben a 700D továbbfejlesztett szenzora van (élőkép alatt pontosabb fókusz). Bár ez nem személyes élmény csak olvastam. Csak egy nagy pontosságú fókuszpontja van középen, míg a 700D-nek mind olyan.
Egyébként kb. ugyanaz csak egyszerűbben. nincs kihajtható kijelző, de az legalább érintésérzékeny. A mérete nagyon kicsi, de lehet egy női kézbe pont jó.
Az 1200D pedig a 600D egy az egyben csak nincs kihajtható képernyője. A szenzor ua. és szinte minden más is. Belépőnek pont jó. -
_seth_
veterán
válasz
pinnacle #25991 üzenetére
Csúnya dolog másik oldal fórumát reklámozni de tekintve, hogy itt hiába van csoda hardverapró még mindig nem kell SN-t megadni így én itt vásárolnék a helyedben és vásároltam/adtam is több alkalommal is gond nélkül: jelenleg 84e forintért van is egy, szerintem alkudható mivel régóta fent van. Ez az obi önmagában fél kiló, + egy 1200 vagy 700D váz sem könnyű de ha egy nő a fejébe veszi akkor nincs mit tenni
Konkrétan erre gondoltam: [link]
Ha a tamron a tuti befutó akkor keresgélni kell, azt épp nem találtamSokan tudnak élni a 18-55 határain belül és jó képeket is készítenek, nekem mindig rövid volt az 55-ös vége, ha feltettem az 55-250-et akkor hirtelen kellett volna az 55-nél szűkebb, de a 18-135-öt akár rá is lehetne ragasztani
-
_seth_
veterán
válasz
pinnacle #25989 üzenetére
Szerintem nem egészen kerek a kérdés de sebaj, 80-ért én használtan vennék egy 18-135 IS STM obit, az jó minden helyzetre, éles, gyors, halk, cserébe csak egy baja van nem fényerős. Ha viszont neked a 18-55-ös tartomány tetszene akkor kb 60-65 körül van 17-50-es tamron ami penge éles és 2,8-on is használható tehát kevesebb fény mellett is használható.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone 15 Pro Max 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Játékra! R5 1500X / RX 570 8GB / 16GB DDR4 / 250SSD + 2TB HDD
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest