Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz #95904256 #3875 üzenetére

    "Csak arról van információm hogy megnövelte, arról nincs hogy miért. Elképzelhető hogy tervezi a TDP növelését"
    Innen megtudhatod, hogy miért - bár elég egyértelmű.

    "meg az is elképzelhető hogy az AM2+ lábkiosztása eltér az AM2-től ( pl. olyan lábakon is vannak tápcsatlakozások amelyek az AM2-nél nem voltak használva )"
    Elképzelhető, de kicsi az esélye. Inkább csak annyi változott, hogy kétfelé lettek osztva a meglévők.

    "meg az is hogy ez valamiféle energiamendezsment miatt kell."
    Mint már rég óta tudjuk, egy helyett két power plane lett. Egyik a magoknak, másik az integrált NB-nek. Aminek célja, hogy eltérő feszültségen működhessenek.

    "Sőt, az is lehet hogy későbbiekben bíztatni akarja a népet a tuningra, ha jól rémlik nem is olyan rég adott ki egy Overdrive nevű programot."
    Meg ugye ott van a 9600 Black Edition, szabad szorzókkal - azokat felnyomva valószínű előbb emelkedik 125W fölé a fogyasztás, mint hogy ne bírja a proci az órajelet. 3 GHz-en tuti.

    "Ha van információd arról hogy miért növelte meg az AM2+ elvárásait, akkor igazán adhatnál róla egy linket. Örömmel venném. De addig csak találgatni lehet hogy ezért vagy azért. Nemde?"
    (Lásd fent. Már korábban is láttam, így én nem találgattam.)

    <"Hogy feleslegesen megnehezítse az alaplapgyártók dolgát?">
    "A szűklátókörűség beszél belőled vagy csak gonoszkodni akarsz ezzel?"

    :F

    "A Phenom 9900 140W-os TDP-vel volt bejelentve, de ha jól tudom nem jelent meg ez a processzor a piacon."
    Na látod, akkor meg? Szerinted talán a magasabb TDP osztály miatt nem jelent meg? :F Amikor már vannak AM2+-os alaplapok a piacon, tehát mindenképp lenne mibe beletenni, még ha az AM2-ben nem is mehetne hivatalosan.

    "Pedig kíváncsi lennék rá hogy az AMD mit fog mondani ennek a processzornak az AM2 kompatibilitásáról."
    Hát erre én is.

    "Lehet hogy mégsem csak a HT busz sebességét venné vissza?"
    Lehet, hogy csak bizonyos AM2 alaplapokban lesz engedényezve a használata - az általam emlegetett tuning lapokban, amik tápellátása elbír vele.

    "Az AMD még nem is adott ki 9900-ast, sőt az árlistájukon sem szerepel."
    Mintapéldányokat attól még küldhetett a tesztelő oldalaknak.

    "Bizonyára megnő a fogyasztása. Tippnek szerintem jó a 150W. Tudnál adni egy linket ahol az AMD garantálja hogy menni is fog 3,8GHz-en? Nem? Gondoltam..."
    Természetesen ő nem garantál ilyesmit. Azonban ettől még a tuninglapok gyártói garantálhatják, hogy elbír a lapuk pl. egy tuningolt csúcs X2-essel, és asszem itt ez a lényeg.

    "Minden bizonnyal így van. Most megpróbálsz beállítani mint aki ellensége a tuningnak? Nem fog összejönni, ugyanis én is szoktam próbálgatni hogy meddig lehet kihajtani egy-egy rendszert."
    Eszem ágában sincs. :F

    "Nem. Te arról akartál meggyőzni hogy 125W-nál nagyobb fogyasztású processzorok is menni fognak az AM2-es lapban.
    Nem, nem bármelyikben, csak a jobbakban, amik fel vannak készítve spec feletti fogyasztásokra.

    "Én a fentebb említett pontokat nem vitattam ( főképp nem az 1-es, 3-as és 4-es pontokat ). Tehát letehetnél arról az igyekezetről hogy a homokba dugd a fejemet."
    Pedig nagyon úgy tűnt:
    (1. az AM2+ spece magasabb, mint az AM2-é.)
    "Szerintem "dual power planes" inkább energiatakarékossági okok miatt lett kialakítva, mintsem azért hogy még nagyobb fogyasztású processzorokat lehessen belerakni."

    (2. Mivel ugyanaz a foglalat fizikailag, az AM2 is többet bír (nem olvad el, stb.).)
    "akkor már csak bekellene bizonyítani az AMD-nek hogy az általuk tervezett foglalat biztonságosan tud többet mint ahogy ők tervezték",
    "Az AM2-es foglalat meg akkor is 125W / 90A -re van tervezve. Erősködsz hogy az mindenképp többet bír. Talán átszámoltad a betáplábak áramterhelését, vagy a foglalat hőbírását is meg ellenőrizted a kis fejecskémben még csak fel sem merülő kérdéses paramétereket?",
    "Biztos ismered hogy egy "lánc" olyan erős amilyen erős a leggyengébb láncszeme, itt épp az AM2-es foglalat."

    (3. A jobb AM2 lapokon most is többet bír a tápellátási áramkör, mint a standard spec.)
    Ezt végig vitattad.

    (4. Az AMD definiálta is már a magasabb TDP osztályt.)
    Ugye minek ilyet definiálni, ha nem lesz ide tartozó termék...

    (5. Lesznek is ilyen procik.)
    "Szerintem az a megoldás hogy nem fog az AMD ilyen processzorokat kiadni.
    ( Az elméleti processzor még nem létezik, és semmi nem garantálja hogy lesz. )"

    "Egyébként meg érdekelne hogy a 2. és 5. pontokat mi alapján állítod."
    2.: Az általam látott AM2+ alaplap-fótókon a foglalat felirata továbbra is "AM2". Fizikailag teljesen ugyanannak tűnik.
    5.: a., Az AMD saját előzetes bejelentése (lásd fenti linken), 2., mérési eredmények magasabb órajeleken.

Új hozzászólás Aktív témák