Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Lacces #943 üzenetére

    "2. Úgy vettem észre webes gyakorlatban, hogy a JOIN-lást nem nagyon szeretik. Számomra egyetem után meglepő volt, hogy inkább használjunk 3 SELECT-et, amit a szerver oldalon úgy mond összeállítunk és kérdezgetünk le WHERE ID = .... konstrukcióval, ez jobbnak tűnik, mint ha 3 táblát össze JOIN-olnék."
    Ki mondta ezt a baromságot? Egyébként nyilván esetfüggő, milyen query-t érdemes használni, nincs erre általános recept.
    De az egyszerűen hatalmas hülyeség ebben a formában, hogy jobb 3 különböző select, mint mondjuk egy értelmesen összerakott join.

    (#947):
    "Lehet már tényleg kellene írnom e kettő adatbázis rendszerről, és megírni a személyes véleményt."
    Most mindenféle bántás nélkül, a hozzászólásaidból, kérdéseidből az derül ki, hogy nem igazán vagy még kellően tájékozott ahhoz, hogy cikket írj a témáról, hogy átfogó összehasonlítást tudj ezekről írni. Ehhez komoly háttértudás, tapasztalat kell, és kellő magabiztosság, különben nagyon nagy eséllyel csak téves vagy ingatag információkat fogsz megosztani a publikummal, vagy az állításaid nagy része pusztán spekuláció, saját vélemények, érzésekre hagyatkozás megfogalmazása lenne, aminek meg nem túl sok értelme van szakmailag.
    Én személy szerint nem venném a bátorságot ilyen összehasonlító cikk megírására (mostani tudásom egyszerűen nem elég hozzá), főleg, ha olykor láthatóan alapfogalmakkal nem lennék tisztában.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák