Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheCompany

    csendes tag

    Üdv mindenki.

    Én most csöppentem bele ebbe az MSSQL világába, ugyanis a cég vásárolt egy új vállalat irányítási rendszert, amely alatt SQL fut.

    Na már most, a kivitelező cég nem valami segítőkész magamnak kellett kiguglizni az egészet, hogy mi mit jelent, pár kérdésem lenne:

    Csináltam SQL Server Agent jobokat csak nemtudom, hogy jók-e.
    Szóval automatikus backup:
    step 1: Type: operating system (cmdExec) -> command: powershell "az elérési útja a batch fájlnak"
    step 2: Type: T-SQL -> BACKUP DATABASE adatbazisnev TO DISK = 'mentés helye'
    step 3: Type: operating system (cmdExec) -> command: powershell "az elérési útja a batch fájlnak"
    Ez a két operating system típusú arra szolgál, hogy egy szolgáltatást az első leállít, a step 3-ban viszont elindít, miután lementette az adatbázist. Most úgy van, hogy hétfőtől péntekig minden napra van egy JOB, nem tudom lehet-e olyat, hogy egy JOB-ba beleírni az egész hetet, hogy ha hétfő van akkor hétfő mappába, ha kedd akkor Kedd mappába, és így tovább.

    Nekem annyit mondtak, hogy Shrinkeljek mindennap, mert akkor gyorsabb lesz az adatbázis, csinálom is én, de jobb lenne erre is egy JOB, hogy 2 óránként shrinkeljen, mert elég lassúcska a program erre is találtam egy JOB-ot, nem tudom, hogy helyes-e:
    DBCC SHRINKDATABASE (N' adatbázis név ', 0)

    Jelenleg 24 giga ram van a szerverben, ebből az sql-nek beállítottunk 16 gigát, de ahogy nézem a taskmanagerbe a memória felhasználást sose megy 5 giga fölé, nem gond-e ez véletlenül.

    Nagyjából ennyi kérdésem van, lapozgatom bőszen az SQL-es könyveket, de ezeket nem találtam meg benne. Köszönöm a válaszokat előre is.

    SQL Server 2008-ról van szó, egyébként.

Új hozzászólás Aktív témák