- Milyen processzort vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- A 3D V-Cache és a rengeteg memória lehet az új PlayStation fő fejlesztési iránya
- Szupermagos dizájnnal kísérletezik az Intel
- Gaming notebook topik
- OLED TV topic
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Apple MacBook
Új hozzászólás Aktív témák
-
ZeUS2140
aktív tag
válasz
ZeUS2140 #1455 üzenetére
Nah. Megoldódott a dolog. Bekötöttem a nyákra a drótokat. Működik. Valszeg' ezek szerint lesz@rja, hogy ellenállás, vagy sima rövidzárral záródik egy gomb. Működik. Lehet, hogy csak azért van ellenállása amúgy is, mert a tappancsok alja grafit és annak ugye van némi ellenállása.
Az a lényeg, hogy müxik és meg vannak elégedve veleJa és az anyagára 1500 HUF volt. Amúgy egy cég 10e-ért akarta volna megcsinálni nekik
Köszönöm mindenekinek a segítséget!
Üdv all! -
zLegolas
őstag
válasz
ZeUS2140 #1452 üzenetére
Nem is sejted, mennyire telitalálat a mátrixos megjegyzésed: az bizony mátrix. Billentyűzetmátrix. A gombok meg nem egyszerűen mikrokapcsolók, hanem ún. Hall elemek, vagy Hall érzékelők, ahogy tetszik... mindenesetre nem vagyok benne biztos, hogy az adott gombbal párhuzamosan kötött mikrokapcsoló jelét ugyanúgy veszi a billentyűzetvezérlő mikrokontrollere, mint a Hall elemtől érkező jelet. Még nem próbáltam mindjuk, de lélekben készülj fel rá, hogy ha jól is forrasztottad a cókmókot a bill.fólia vezető(szén, mittoménmi)rétegére (ami közel lehetetlen), akkor sem fog menni a szekér. Ha ragaszkodsz a barkácshoz, akkor mindenképpen fémre (nyáklemez) próbálkozzál.
Mi a manóü az a nagyon sürge és fontos feladat, ha nem vagyok indiszkrét (hátha van más megoldás..)? -
And
veterán
válasz
ZeUS2140 #1450 üzenetére
Ha már ilyen sok topikba beírtad
: nem volna egyszerűbb a fólia helyett a kis nyomtatott áramköri panel érintkezői mentén forrasztgatni? Persze úgy, hogy a fólia ''vezetékeihez'' az érintkező felületek tisztán maradjanak. Ehhez először is ki kéne deríteni, hogy az adott billentyű lenyomásához az x-y vezetékmátrix mely pontjai tartoznak (ellenállásmérővel, Mod: illetve a vezetősávok végigkövetésével
). Ezután a vezetéksávról - jófajta pákával - elhozhatóak a kellő kontaktusok.
''Nincs valami trükk, hogy milyen ellenállás a PS/2-es bizonyos dróton pl a ''num-enter''?''
Ezt meg nem igazán értem. Milyen ellenállásra gondolsz?
[Szerkesztve] -
zLegolas
őstag
válasz
ZeUS2140 #1108 üzenetére
Ha nem muszáj, én nem tenném... inkább:
Bővebben: link -
Laslie
tag
válasz
ZeUS2140 #869 üzenetére
Vegyél vissza egy kicsit a stílusodból kisapám!
Nem szokásom lenézni másokat azért mert nem Bp.-en laknak. Azért mert én itt lakom az nem jelent semmilyen kiváltságot, csak annyiban könyebb az itt élőknek, hogy itt nagyobb a választási lehetőség.
Én nem lenézésből írtam azt, hogy ''megnéztem, hogy hol laksz'', hanem azért, hogy feleslegesen ne adjak olyan tanácsot, hogy pl. menj el a Lomexbe vagy az Elektro Konthaba és ott olcsón tudsz venni, mivel ezek a boltok nem a szomszédodban vannak. Egyébként én általában ezekben a boltokban szoktam vásárolni.
Őszintén, ha azt a választ kaptad volna egyből, hogy menj el ide és ide ezekbe a boltokba, amik Bp.-en találhatók, akkor mennyivel lettél volna előrébb? Én legalább vettem a fáradságot és a megnéztem a névjegyeden a Lakhelynél lévő helyiség nevét és nem traktáltalak ilyen boltok nevével.
Az ember tanácsokat nem azért ad, hogy hálálkodjanak neki, hanem azért, hogy segítsen az embertársán. Erről ennyitt. Részemről befejezve. -
Balint133
aktív tag
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen processzort vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Gitáros topic
- A 3D V-Cache és a rengeteg memória lehet az új PlayStation fő fejlesztési iránya
- Szupermagos dizájnnal kísérletezik az Intel
- Gaming notebook topik
- OLED TV topic
- Epic Games
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Suzuki topik
- További aktív témák...
- EMESE! 16napot futott! MacBook Pro 16 i7-9750H 16GB RAM 512GB SSD RX 5300M 1 év garancia
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Eladó szép állapotban levő Asus VivoBook 17 S712F / 12 hó jótállással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i5-8GEN I 8GB I 512SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Huawei P30 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest