Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Jb001 #18311 üzenetére

    Igazából lehet kínából rendelni, csak azt kell nézni, hogy mennyi feltöltést garantálnak. Az általad linkelt korábbi lipo-s napelemesre például azt írják, hogy 4 telefontöltést garantálnak vele.

    Szerintem 20000mAh kapacitást engedd el. Ha létezik is olyan nagy méretű enclosure, kb 10 cella kell bele. Összehasonlítás képpen, egy nem túl régi noti akkuban 4-6 ilyen cella van, tehát tömegre és méretre kb két notebook akkuval vetekedne. Árban kb olyan 8-10 ezer + burkolat és elektronika cca.: 15000 forintba kerülne.

    Amiket én használok, azok egy cellás enclosurebe rakott gyári notebook akku cellák. Egy ilyen 1-1,5x feltölti a telefonom. Elég egyet-kettőt beletennem a táskámba, zsebembe stb. Addig a többi tölt. Egy 1,5 kilós tablet méretű akkupakkot nem kényelmes hurcolászni, plusz amikor lemerül, akkor anélkül maradsz jó ideig amíg feltölt. Nekem legalább is ez a logikám, és eszerint inkább legyen sok kicsi, minden fiókban, táskában, kabátzsebben, és ha tudom, hogy aznap lemerülhetek, akkor egyet elteszek.

    Ha a telefon 1A-re van kitalálva, az nem okoz gondot, ha egy 2-5-10000 amperes töltővel töltöd. A telefon annyit fog felvenni ami neki egészséges. Az áramerősséget a fogyasztó határozza meg, a forrásnak csak korlátai vannak.

    c41r0^ Neked is szól a fenti utolsó 3 mondat. Ha a tápod nagyobb áramerősségre van minősítve mint a fogyasztód, az csak jót jelent. Nem fogod a csúcson járatni a tápot, így hosszabb lesz az élete.

    Nem olvastam teljesen végig, de ami megütötte a szemem: "A ventik fújják az alaplapra a levegőt"
    Általános tévedés szokott lenni, hogy a hűtés ráfújással történik. Nem így van. Pont fordítva kell csinálni, a meleg levegőt kell kirántani, és biztosítani lehetőséget valahol hűvös levegő beáramlásnak. A legjobb pedig, ha maguk a ventik csinálnak "huzatot"

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák