Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    lehet olyan mini-itx házat kapni, amit a monitorok hátára, a vesa100 felfogatóra lehet tenni? megunta a nagygép helyfoglalását, és hogy úgyse használom ki a 4 magot, akkor minek menjen egy monstrum az asztalom mellett.

    valami "kis teljesítményű", vagy inkább kis fogyasztású cuccot összehozok, a vinyók meg mennek külön alrendszerbe, és hálón keresztül elérem őket. mert abból van bőven, a lustaság miatt nem szelektálok, csak bőőővítek ész nélkül (valahol 4TB körül tartok, de a legkisebb 500GB-os darabot is le akarom cserélni 1.5TB-osra ;]).

    teljesítményigény: jelenleg egy c2q 8400 proci megy 4x2.66GHz-en, és általában 10% alatti kihasználtsággal. maximális terhelés nála a 1080p lejátszás, meg esetleg 30-40 firefox fül. játék nincs (csak linux alatt, de nem grafikaigényes). nem vagyok gyártók iránt elkötelezve, ha amd-ből olcsóbban jobbat ki lehet hozni, akkor váltok.

    van egy picoPSU DC-DC tápom, asszem 60W-os (de lehet, hogy több, 10A-es biztosíték van ráforrasztva), ha azzal elmenne, az lenne a tökély :)

    via epia, meg celeronos mini-itx-eim vannak, azok teljesítményben nagyon haloványak már erre a feladatra.

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz zodo #3554 üzenetére

    a pico-itx még megvan, de eléggé ritkán használom. poénnak jó volt,csak kicsit drága és gyenge.

    köszi a házat, tetszik. nézegetem a lapokat is bele.

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Osibaa #3556 üzenetére

    köszi, nézegetem őket. az atomosat én is gyengének éreztem, azért sem erőltettem. az lga775/am2 azért "kevésbé szimpatikus", mert sajnos felvettem azt a hülye szokást én is, hogy ha már egy foglalattípusba való procit nem gyártanak, akkor arra nem váltok. annak ellenére, hogy az am2+, vagy az lga775 is bőőőven kiszolgálja az igényemet. a core i3-mal is ugyan oda jutnék: mire belaknám, erkölcsileg elavulna, de legalább drága lenne beszerezni.

    a picopsu teljesítményét meg nem tudom, hogyan tudnám kideríteni. mint mondtam, az egyetlen számszerű érték, amit le tudtam olvasni, az egy kerámia biztosítékon volt, hogy 10A. 12V bemenő feszültség esetén ez csúcsban 120W lenne, de gondolom ez alatt "illik" üzemeltetni. a 60-80-100-120W-osak is ugyan úgy néznek ki.

    alulfeszelés vs. cnq... ha cnq nélkül is kevesebbet eszik (7/24-ben), akkor nagyjából kit érdekel? :D

    helyi boltban:
    giga H55:30k
    Intel LGA1156 Pentium G6950 2.8GHz BOX: 23k
    1GB DDR3 7-9k :Y

    a memória "kissé" megdobja. lehet, hogy kénytelen leszek a ddr2 mellett maradni.

    (kicsit nosztalgiával gondolok arra, amikor a 4x2GB DDR2 memóriát vettem 32k-ért... kár, hogy felét már eladtam.)

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz szacsee #3563 üzenetére

    lehet, hogy az lesz.

    az is lehet, hogy (mivel úgyse látszik :P) az egészet meghajtom lemezből, és akkor nem kell alkalmazkodnom senkihez.

    ami jelenleg kicsit zavar, hogy a lemez alegységet hogyan oldjam meg. mert az alapgépbe beleteszek egy 2.5"-os, pl. 80GB-os vinyót (van épp egy szabadon, azért ilyet), az egy dolog. de az a 4TB adat az kissé sok lenne. ha meg ahhoz külön NAS-t veszek, vagy csinálok, az lehet, hogy izgalmas, csak árban megint elszállok :F

    esetleg egy ibm a51 házikó aljába 4 lik, a többi meg adja magát. bár az elég nehéz darab.

    no jó, tábor alatt még gyúrom magamat a témán, aztán... meglássuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák