- A GravaStar analóg klaviatúráira nem mondható, hogy konformisták volnának
- GeForce RTX 5050 kártyák az MSI portfóliójából
- Megérkezett a Phanteks új mikrotornya, akár kábeleket rejtő alaplapokhoz is
- Jövőre veti be az FSR 4-et a Sony a PlayStation 5 Pro konzolon
- Angol futball: 30 szezon statisztikáiból gyűjt érdekességeket a Microsoft AI
- Apple asztali gépek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A GravaStar analóg klaviatúráira nem mondható, hogy konformisták volnának
- HP notebook topic
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Egérpad topik
- Megfizethető, Pulse szériás Sapphire alaplap DDR5-ös Ryzenek alá
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen alaplapot vegyek?
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
Múltkor már írtam a topikban. Nem szabad gyors SSD-t, pláne NVMe interfésszel alulra berakni. Még az is kevés lehet, ha ott ki van vágva az alaplap. Kell légmozgás. Nálam ez az egyik oka, hogy desktopon inkább mATX-en maradtam.
-
válasz
#16939776 #33286 üzenetére
Önmagában nem sokat mond szerintem, hogy négyvezetékes RLC műszert használtál. Az rendben van, hogy nagyon pontos eredményt kapsz ellenállásról vagy kapacitásról, viszont itt általában ez pont nem szempont. Ellenben ESR méréshez meg kell hajtanod egy frekvencián, és ott kell megmérned az ellenállását, ezért fontosabb, milyen frekvenciával, milyen körülmények között mértél. Nem írtad, hogy milyen kondit cseréltél le, nem mindegy, hogy a pufferként vagy szűrőként funkcionál.
De teljesen mindegy egyébként, mert az eredeti témától elkanyarodtunk. Mint írtam én is, jobb egy szilárd elektrolitos kondenzátor, de megfelelő minőségű alkatrészeknél, és átlagos körülmények között felesleges azon aggód, hogy milyen elektrolit van a kondiban. Ez nem kell, hogy szempont legyen egy tápnál. A legdrágább, legjobb tápokban (Seasonic) is alumínium elektrolit kondik vannak. -
-
válasz
t72killer #33280 üzenetére
Kétlem, hogy a kondi környezete lett volna 105°C-os, de ha mégis, ott már más is meg fogja adni magát.
Én ipari környezetbe tervezek hardvereket, a legtöbb helyre mi is low ESR, 105°C-os kondit teszünk, de ez is leginkább túlbiztosítás. Valójában felesleges (mármint a hőmérséklet miatt az). -
válasz
djnice #33274 üzenetére
Az elektrolit kondi nagyon sokára lesz púpos, ha normális minőségű, ill. jól lett méretezve, akkor 10+ év. Addigra a géped sehol nem lesz.
Az elektrolit kondit nem tudod megúszni, nagyobb kapacitást csak így tudsz megfizethetően elérni. A picoPSU-n is vannak.
Summa summarum, egyáltalán nem kell tőle félni, de nem meggyőzni akarlak. -
válasz
djnice #33270 üzenetére
A legjobbak az FSP-k, érdemes lehet megfizetni őket. Meg lehet venni más tápokat is, csak legyen bennük megfelelő védelem. Érdemes arra figyelni, hogy a hullámosság és a zaj (ripple-noise) értéke 120 mV alatt maradjon (azaz 1%-a a néveleges feszültségnek), ez az ATX előírás. Ezen sok kocka elvérzik, de a jobbak akár 50 mV-ot is tudnak, ami már nagyon jó érték. Mást is érdemes figyelni egy tápnál, de ezeket nem nagyon tüntetik fel, így marad ez mérőszámnak.
Érdekesség, hogy az eredeti pico PSU sem a saját tápjával a legjobb, hanem FSP-kkel.Amúgy, ha van helyed, akkor ez egy nagyon jó szett ezen az áron: [link], esetleg ez: [link]
-
Ezt nem szabad megvenni. Nincsen rajta egyetlen normális kondenzátor sem, ami semmi jót nem jelent.
Van viszont a kínai picoPSU klón, itt is van HA-n, de biztos vagyok benne, hogy ismeritek. Elég jó felépítése van, és gond sincs vele. Még nem szkópoltam meg, de szerintem jók a ripple-noise értékek is, magas a hatásfok. Arra kell figyelni, hogy jó 12V-os táp kerüljön elé. -
Láttatok N3150-es deszkát x2 vagy nagyobb PCIe foglalattal? Valós x2 kellene, nem jó, ha csak a foglalat nagyobb.
-
válasz
#16939776 #33178 üzenetére
Az SSD-je nagy, ez tény. Viszont ideális oprendszernek, gyors, alacsony a fogyasztása, sokkal gyorsabb egy frissítés, telepítés, stb. Nálam is külön van a rendszer, nálam is SSD-n, mert így az oprendszer villámgyors meghajtón van, közben sokkal könnyebb cserélni a tároló lemezeket, a hot-swap sem gond, stb. Viszont, ha van USB3 portja, nem értem, mi értelme lenne lefojtani egy USB2-vel.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Linux kezdőknek
- Építő/felújító topik
- EA Sports WRC '23
- Energiaital topic
- Milyen légkondit a lakásba?
- Xbox Series X|S
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I W11 I CAM I Garancia!
- Lejárt a gyártói garancia? Mi tovább támogatjuk az IT infrádat!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Apple iPhone 14 Pro, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest