Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Chaser #50670 üzenetére

    köszi szépen a tapasztalatokat! lehet, hogy simán naiv voltam és túl sokat akartam, a Ryzen topicban is olvasgattam, ott voltak "sokan", akik 1.1V alatt mentek 4.1-4.2Ghz körül, gondoltam akkor annyira nem extrém az enyém, főleg, hogy a lapkám is elég új batch.

    szűk hűtési megoldási kereteim vannak a Ghost S1-ben, de alapvetően működik: egy Noctua A12x15 fúj be és most cserélem a Noctua L12-n a 92mm-t slim 120mm-re. egészen meg tudja zabolázni.

    soha nem szoktam ilyet, de kicsit felpaprikázott: egész éjjel ment most a prime95, 12 thread-en, kb 9 órát. belenyalt egyszer a 96 fokba, de többnyire 80-90 fok között volt és hiba nélkül kapcsoltam le reggel. tegnap a RAM-okkal alapon néztem egy memtest86 blend-et, 3ó 22p alatt lement hiba nélkül. a tegnap éjjeli sikeres prime után ma felvettem a RAM-okat 3200-ról 3600-ra és futtattam még egy memtest blend-et. lement 3ó alatt, szintén hiba nélkül. ezzel tudom, hogy nem zártam ki őket, de hajlok rá, hogy nem itt van a baj. AIDA system stability test elment ma 20p után hibával, de nem írt semmit, csak leállt, pedig minden hőfok rendben volt. ez RAM gyanús, de ezután ment le a memtest hiba nélkül, azonos beállítással.

    egy fontos apróság, amit benéztem: a proci a tegnapi játék elszállásnál 1,125V-on volt, nem 1,15-ön, valószínűleg rosszul állítottam be, elnéztem... az éjjeli prime és a memtest utána úgy futott végig, hogy 1,15V fix-et kapott - most tényleg - de visszavettem all-core 4,0Ghz-re, bőven elég lenne az is.

    ui.: CPU default esetben az lehet, hogy csak néhány mag kap nagyobb feszt, nem is zavarna amúgy, csak a folyamatos idle peak-ek nem tetszenek. ez sokkal szolidabb all-core tuning és fix fesz mellett... PBO minden esetben Auto volt, nem babráltam.

    szintetikus tesztek alatt soha nem száll el és nem hoz hibát. az esetek 90%-ban idle vagy Chrome alatt dobott el és összesen 3-szor játék alatt.

    most várok, megnézem, hogy 4.0Ghz-en szórakozik-e. ha igen, akkor RAM default újra és úgy nyúzom tovább, aztán megnézem 1.2V proci fesszel.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák