-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
user137
őstag
válasz
netseft #3907 üzenetére
mea culpa uram
, tényleg benéztem, a Q7-re gondoltam, azt mindenki szidta.
cserébe a Q08 egy 21 literes ház, az már nem az a pici kategória (22x27x34cm), és ha ennek a szellőzése jobb is, a hangja szép lesz a 4-5 vinyótól...sztm ez az a kategória (sok vinyó, ki is nézzen valahogy, kis helyen), ami egy dobozon belül nem megvalósítható. a helyedben vennék egy 5kFt-os codegány házat, belerámolnám a sok vinyót, a gépet meg kicsapnám a sufniba egy jó hosszú hálókábellel. És akkor asztalinak meg csak egy tényleg pici és csendes frontend gépet kell tartsál.
ITX-ben jóval drágább a ház, drágább az alaplap (mATXhez képest), a Q08 miatt helyet sem biztos, h nyersz vele, de csendesebb biztos nem lesz ennyi eszközzel. Akkor meg minek a felhajtás? Nem akarok a terveidben turkálni, de én így látom. Vegyél 2x2T vinyót, azon csak elférsz egy ideig még
Alternatively, épp van egy mATX házam 3 vinyóhellyel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- OLED monitor topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy S9 és S9+ duplateszt
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Mobil flották
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Android szakmai topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- További aktív témák...
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RTX 3070Ti / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370 i5 9600KF 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman N4 ADATA 600W
- iKing.Hu - Nubia Z70 Ultra 5G Black Használt, karcmentes állapotban 12 GB RAM / 256 GB tárhely
- BESZÁMÍTÁS! MSI MAG 325CQRXF QHD VA 240Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Latitude E5250 - i5-5GEN I 8GB I 128SSD I 12,5"FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest