- 80 cm-es képtálójú, 4K-s BenQ monitor audiovizuális típusú munkához
- Felfűtené a 2 nm-es versenyt a japán Rapidus
- AI és közelségérzékelő növeli az MSI QD-OLED kijelzőinek élettartamát
- Bemutatjuk az MSI új Godlike X870E és MAX szériás alaplapjait
- Összefoghat az Intel és a Samsung üvegszubsztrátumok piacán
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nirvanus
aktív tag
válasz
mandras81 #25856 üzenetére
Ha a tabok között van a Facebook is, akkor oda csak memória kell, mert a böngészés főleg azt zabálja meg.
A fullHD lejátszás lassan egy vasalónak sem lesz nagy kihívás.
Bizony ám, ár/teljesítmény arányban jobban járnál egy 1155/1150 vagy akár FM2/+ konfiggal is. Ezeknél az időtállóság is egy pozitív(abb) szempont. Nem beszélve a bővíthetőségről.1155 mellett szól az olcsó(bb) ITX platform árelőnye (15k-s új lap, de USB3-Sata3 sehol, ám legalább HDMI van, ASRock H61MV-ITX), a kedvező(bb) árú használt procik, de emellé én mindenképpen javasolnék legalább egy GT730-at, hogy ne érjen nagy meglepetés - esetleg egy i3-3225öt, abban már HD4000 van.
1150 mellett szól ugye a Haswell, de a belépő szintű ITX lapok nagyon le vannak rágcsálva (20k-s lap, 2-3Sata3, belső USB3 sehol, HDMI is kérdéses), viszont a legolcsóbb Cerka is már szinte hozza az E8400-at teljesítményben, igaz, még ott sem olyan acélos az IGP fullHD-hoz - legalábbis játékra -, így oda is elkél egy dGPU, persze csak szerintem.
FM2/+ mellett szól a felszereltség (ott ugye egy 14-15k-s lapon már szinte minden van, de az mATX, az ITX valahol 23-25k környékén kezdődik) és az APU-k grafikai előnye - még. Egy A6-6xxx vagy A7-7xxx már elegendő lehet kisebb-nagyobb kompromisszumokkal játékra is. Viszont az AMD kéri a gyorsabb memóriát a jobb teljesítményhez (egy A10-6800k le van próbálva 1333as, majd 2400as ramokkal, a különbség szemmel látható).
"Hőkezelés": na itt az Intel nyert, a Haswell számára bőven elég a gyári leszabályozva, viszont az AMD-k gyári megoldásait én személy szerint nem szeretem a vicckategóriás borda miatt - ezért sem dobtam ki a régi jó hőcsöves Phenom hűtőt
A Chieftec házba kevés és kis hűtő fér csak be, oda szerintem mindenképpen 3-4 hőcső és minél nagyobb méretű borda javallott, és lassú, de venti.
Összegezve: 30k-ból a lap-cpu/apu megérősebben nem jön ki újonnan ITX-hez (nyugi, én is ezért anyzok mostanában, ugyanez volt a szándékom), ezeket 3-5évre veszed és esetenként bővíted (ház minimum a VGA miatt kell nagyobb), míg az integrált megoldásokat/AM1-et egy bizonyos feladatra, konszolidáltabb használatra. Bírják ők a multimédiát/alap játékot is, csak hát ugye sokkal hamarabb jönnek a korlátaik. Igaz,a fogyasztásuk is kedvezőbb, olcsóbb az ITX platformjuk és jobb eséllyel lehetnek fullpasszív működésűek.
Mindezekkel együtt én nem tudom nem ajánlani az AM1-et, de akkor minimum a legtetejét. Na, most próbálj kiigazodni, nekem már nem megy.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook E780 - i5 I 4GB I 250GB I DVDRW I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS VS228DE FHD TN 5ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S23+ 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H87I-PLUS H87 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest