- Apple MacBook
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen alaplapot vegyek?
- iPad topik
- Hobby elektronika
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
.mf
veterán
válasz
Stimpy001 #2032 üzenetére
"Lehet hülye kérdés de miért baj az ha kicsit melegebb? Ha működésbeli problémák nincsenek vele, akkor felőlem lehet meleg, nem érdekel. Vagy úgy többet fogyaszt?"
Egyrészt elektronikus dolgok rosszabbul teljesítenek nagyobb hőmérséklet mellett (nő a belső ellenállás), romlik a hatékonyság, nő a fogyasztás. Nézz utána pl. kapcsolóüzemű táp-IC-k hatékonyságának hőmérséklet függvényében, az egy könnyen mérhető terület, látványos az eredmény. Szóval igen, többet is fogyaszt.
Másrészt nem arra a hőmérsékletre lett tervezve. Tudom, sokan mondják, hogy az elektronmigráció inkább túlfesz miatt következik be, a hő kevésbé számít, de azért az is ott van, mint ami szép lassan teszi tönkre.
Harmadrészt a hagyományos elektrolitos kondik nem szeretik túlzottan a hőt, s az évek alatt szépen száradnak kifelé, vesztik kapacitásukat, tönkremennek. A szilárdelektrolitosok jobban tűrik a hőt, de ők se szeretik.
-
Osibaa
senior tag
válasz
Stimpy001 #2032 üzenetére
Ilyen hőmérséklet mellett már működési problémák is adódnak, a proci lekapcsol, a kondik, memória és merevlemez megsülnek, nem ilyen működési környezetre vannak tervezve. A fogyasztás egyébként ugyanannyi.
Nézd, ha nem tudunk meggyőzni, akkor csak annyiban hallgass ránk, hogy olyan házat vegyél, amibe építhető ventilátor, így ha működési problémáid vannak, akkor egyszerűen meg tudod oldani a hő elvezetését.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Apple MacBook
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- iPhone topik
- Parkside szerszám kibeszélő
- Okos Otthon / Smart Home
- SörcsaPH!
- További aktív témák...
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged