- Nagyon nem szokványos módon ment tönkre egy ASML gép Kínában…
- Milyen házat vegyek?
- Milyen videókártyát?
- Számítógépház-választás 2025: airflow, kompatibilitás és hibák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- OLED monitor topic
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Mini-ITX
- Milyen egeret válasszak?
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mercutio_
félisten

Nem, ez azt jelenti, hogy ha a lap saját tápja + külső notitáp megoldást választod, akkor 2 sata eszközöd lehet. (próbálkozhatsz a 2 sata táp tovább osztására, de nem garantált a hibátlan működés)
Vagy "rendes" tapegységet használsz és 4 sata lesz használva (ez esetben felesleges a lapra integrált tápos deszkát venni, olcsóbb az anélküli verzió.MX-1 amúgy nem rossz ház, ha aprón találsz olcsón érdemes megvenni mert esztétikus van benne hely slim odd-nek 3,5"-os hdd-nek, de akár kártya olvasót is tehetsz bele.
-
Mercutio_
félisten
Amd-ből 4 magost, de Intel ből is inkább a 4 magos J1900-at.
Az, hogy mekkora frekin mennek önmagában még kevés az összehasonlításhoz mivel eltérő architektúrájúak a procik, egy és több szálas összehasonlító teszteket érdemes nézni.Codegen táp ahogy már írták felejtős, a házba jól nézd meg fizikailag belefér - e a kinézett táp nekem sikerült 2 olyanba is belefutnom ami nem fért el, végül egy sfx Chieftec került bele.
-
Mercutio_
félisten
Szakik!
Létezik, hogy a H77-es ThinITX lapom csak ilyen kevés procit támogat, vagy ez csak amivel kitesztelték?
Most nézem, a korábbi GA-B75TN-nél is csak pár procit listáznak, közben G1620-szal gond nélkül elpöfögött. -
Mercutio_
félisten
válasz
A Gázos
#24838
üzenetére
Ha ventit raksz a házba, akkor már olcsóbb és hatékonyabb megoldás egy AM1-es 5350+ Asrock AM1H-ITX lap amihez 4-5k-ért kapsz aprón notitápot, a gyári ventije pedig biosban halkabbra leszabályozható, mint ami zajt egy 4cm-es venti kelt, ráadásul megvan a lehetőség, hogy később még erősebb procit rakj bele.
Egyébként itt egy teszt a J2900-ról, többek között J1900 és 5350/5150 is szerepel benne. -
Mercutio_
félisten
válasz
A Gázos
#24799
üzenetére
Ha nem túl gyakran használod a DVD-RW-t elég egy külső usb-s, azt ráadásul arra a gépre dugod ahol éppen szükség van rá.
Ivy kevesebbet fogyaszt mint a Haswell, amúgy áltagos fogyasztásuk jóval alacsonyabb, mint a max tdp, de alul is feszelheted, illetve beállíthatod, hogy a gyárinál alacsonyabb maximális frekvencián fussanak, azzal is korlátozod a fogyasztást.
A 25W-os AMD-k valós tesztekben mintha többet ennének.
Ja, és ha 5 percen belül jut eszedbe valami ne írj új hsz-t, az eredeti elején lévő "szerkesztés"-re kattintva kiegészítheted!!!!!!
-
Mercutio_
félisten
válasz
flashpointer
#24791
üzenetére
Régi vinyó zörejekkel keverve minimál teknó
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Mercutio_
félisten
-
Mercutio_
félisten
válasz
viperabácsi
#24683
üzenetére
A sima GTX 750-től is 30%-kal elmarad a HD7750 DDR5 és az a legnagyobb amin nincs tápcsati. Ebben a fogyasztási osztályban most durván lelépte az Nvidia az ATI-t.
-
-
Mercutio_
félisten
válasz
Cickánykoma
#24642
üzenetére
Jó az az msata
már nagyon várom, hogy legyen végre időm összerakni az új gépet. -
-
Mercutio_
félisten
Nem tudom milyen lappal és milyen egyéb komponensekkel számoltál, hogy 100k-t veri az összeálítás

7k-ért vettem aprón Dell PA-10-es tápot, lap+proci 32k-ból megáll, msata SSD nem sokkal drágább mint a simák 120GB-s legyen 17k, 2x4GB DDR3 notiram kb. 17k, marad 27k, de annyit nem költenék házra, amikor egy Chieftec IX03B 7,5k
-
Mercutio_
félisten
-
Mercutio_
félisten
válasz
patomi
#24376
üzenetére
Egyedül a tetején lévő usb csati pozicionáló /rögzítő elem ami nem mindig pontosan illeszkedik ahogy itt-ott olvastam, egyébként a minőség rendben van.
Volt egy Realan - om azt lapra szerelve kaptam, jó móka volt az erősen vázlatos összeszerelési rajz alapján összerakni, most van itthon egy fekete és egy ezüst Sharkoon azokkal sincs gond. A fekete majd megy a háztól, mert látszik rajta az ujjlenyomat én meg háklis vagyok az ilyenre.A ventit nem fogom bekötni, mivel a Realannál rájöttem, hogy még egy AC F12,vagy swif2 pwm esetén is amint felteszem a ház lyukacsos tetejét az addig néma konfig zajos lesz a lyukakon átáramló levegő keltette szélzajtól.
-
Mercutio_
félisten
Az a ház feleslegesen nagy, ha már CM akkor elite 110, esetleg Silverstone SG05 Lite, vagy Sharkoon CA-I
Ispy:Bizony, rá lehet kattanni, én most próbálom üríteni a készleteket, mert van 1-2 cucc amit nem volt szívem otthagyni, de fogy az asszony türelme
és igazság szerint nekem sincs időm rá -
Mercutio_
félisten
válasz
fogtunder
#24316
üzenetére
Ha érintős a kijelző, akkor szerintem egyértelmű, HTPC amit akkor is tudsz használni ha nem filmezel, VAGY valami multimédiás hirdető cucc.
Ha nem érintő akkor is a fenti első verzióra tippelnék wireless egér+bill kombóval
Én is törtem a fejem ilyesmin, csak nem tudom a felbontása elég lenne-e, illetve mi kell még hozzá a linkelt panelon kívül akár kiegészítő, akár alaplapi támogatás oldalról.
-
Mercutio_
félisten
Szakik!
55-65W - os Intel procira Realan E-D3-ba milyen lapos /halk coolert javasoltok 5-8k max összegig (olcsóbb is jó G3220-ra nem költenék majd procinyi összeget) -
Mercutio_
félisten
Szakik!
Jól tudom, hogy a GTX 760 mini még a régi architektúra nem az amire a GTX 750-ek épülnek? -
Mercutio_
félisten
válasz
hszilard666
#24116
üzenetére
Esetleg keress rá a VGA-ra amit bele raknál, hátha kidob olyan összeállításokat amit ahhoz javasoltak.
-
Mercutio_
félisten
válasz
lazydog
#24091
üzenetére
Ha nálad a zöldség már kiveri a biztit, akkor asszem velem van a hiba

Egyrészt te magad írod, hogy nem a gyári paneltápot használtad, másrészt én az AMD apuk áramfelvételében sejtem a problémát. Nem véletlen, hogy anno az fm2-es Asrock lapok 65w tdp-s X4 740-ekkel gond nélkül üzemeltek az apuktól meg elfüstöltek.
-
Mercutio_
félisten
válasz
lazydog
#24088
üzenetére
Megtörtént, eredetileg csúnyábbat írtam.
Szvsz nincs rosszabb, mint egy szaktopicban határozottan állítani valamit ami nem igaz.Ezt egyébként megismételted, ugyanis több oldal tesztje és az itt leirt "65w - os proci val szerelt Intel konfigot gond nélkül viszi " ellenére te kijelented, hogy cserélni kell a paneltápot picopsu-ra. Ezzel szükségtelen kiadásba verné magát aki készpénznek veszi amit írsz.
-
Mercutio_
félisten
válasz
flashpointer
#24032
üzenetére
Basszus most, hogy mondod, szerintem elnéztem az egyik dimenzió méretét
ez tényleg böhöm. -
Mercutio_
félisten
Cooltek W2 volt már? (Igaz m-atx lapot is fogad, de a méretek terén a nagyobb mITX házakkal kb egy kategória.)
-
Mercutio_
félisten
válasz
flashpointer
#23906
üzenetére
Akkor túlárazott, ráadásul a táp pont belelóg az esetleges LP VGA ventijének útjába.
-
Mercutio_
félisten
válasz
flashpointer
#23903
üzenetére
Mennyire lehet gáz a benne lévő táp?

-
Mercutio_
félisten
Szakik!
1150-es G3220-ra a gyári cooler helyett érdemes felrakni a TT SlimX3-at, halkabb/hatékonyabb? Vagy fel se rakható, csak 1155/1156-ra?
-
Mercutio_
félisten
Inkább lemondok arról a +10/15% pluszról és megúszom 35-ből.
-
Mercutio_
félisten
válasz
flashpointer
#23645
üzenetére
ATX táp
bár ebbe csak modulárist lesz érdemes tenni, különben szűkösebb lesz, mint az SG05. -
Mercutio_
félisten
válasz
hypno skate
#23558
üzenetére
Azt, hogy sok sikert
én tartanékttőle, hogy megfő a cucc olyan kis helyen. -
Mercutio_
félisten
válasz
hypno skate
#23556
üzenetére
Kellően erős dVGA-t hová raksz abban a házban?
-
Mercutio_
félisten
válasz
AxBattler
#23550
üzenetére
Beza, AMD-nél sajnos számít a ramok sebessége és időzítése, ha nincs diszkrét VGA. Korábban írtam 3DMark értékeket (az előzményre kattintva a többi érték) azonos proci különböző ramok esetén.
Ezen a Corsair-féle "Low Profile"-on meg mindig jót mosolygok, nemrég vettem Crucial Ballistix Sport VLP kitet, na AZ valóban LP és ráadásul 1.35V-on is tökéletesen üzemel

-
Mercutio_
félisten
válasz
zsolt320i
#23541
üzenetére
+2k-ért 120Gb-s kapsz Crucial M500 SSD-t.
i3 helyett G3220 is bőven elég SSD esetén, így ott spórolhatsz 19,5k-t amiből vagy vehetsz +4GB ramot és valami Low profile VGA-t játékhoz, vagy melléraksz még és veszel egy GTX750-es VGA-t és egy Silverstone SG05 Lite házat bele apróról SFX tápot.
És persze ha nem akarsz külön VGA-t, de erősebb prociban lévő igp-t szeretnél akkor a lentebb javasolt AMD-s lap és bele valami 4 magos proci, de ide valami jobb hűtés is kell, mert a gyári hátő hangos állítólag.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gigabyte B85M -HD3 LGA 1150 Alaplap, garanciával!
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.SKILL Trident Z5 RGB 7800MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE X570 AORUS ELITE X570 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB(2x32GB) Kingston Fury Beast 3200MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE Z390 GAMING X Z390 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L540 - i5-4GEN I 16GB I 500SSD I DVDRW I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia
- Eladó Oppo A78 5G 4/128GB / 12 hó jótállás
- Lenovo T14 Thinkpad Gen3 WUXGA IPS i5-1245U vPro 10mag 16GB 512GB Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 5800X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3080 10GB ZALMAN S2 TG Cooler Master 700W
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


a himi-humi cégek után az ipon van, de 27-ért
inkább mást ajánlok a havernak 

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
már nagyon várom, hogy legyen végre időm összerakni az új gépet.



bár ebbe csak modulárist lesz érdemes tenni, különben szűkösebb lesz, mint az SG05.



