Hirdetés
- Iterálunk, iterálunk? DeepCool AK700 Digital processzorhűtő
- CES 2026: felcsavarta az AI-t az AMD, de örülhetnek a játékosok is
- CES 2026: Teljesen szürreális lett az ASUS asztali gamer PC-je
- CES 2026: 1 kHz-es modell is akad az Acer idei monitorkínálatában
- CES 2026: Kojima segítségével tesz minden korábbi notebookot elavulttá az ASUS
- CES 2026: felcsavarta az AI-t az AMD, de örülhetnek a játékosok is
- Végre 120 Hz-es lesz az Apple következő monitora
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Milyen széket vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Pánik a memóriapiacon
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Végleg lemondott a régi gépekről a Steam
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Két generációval korábbi GeForce gyártása indulhat újra
-
PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák
-
doc
nagyúr
Az mitől lehet hogy a fej beleer az infillbe? Amúgy gyönyörű a nyomtatás, minden fasza, szep az első reteg, stb, de a nagyon lightos (4-5 %) adaptive cubic/support cubic infillbe folyton beleer, elég hangosan kattog olyankor, van hogy meg is tépi. Marble PLA, mindegyik nyomtató nyomtatomon csinálja.
-
doc
nagyúr
válasz
katyilkadr
#52840
üzenetére
Gyakorlatilag azt jelenti hogy mennyire gyorsan nyomtathato az anyag. Ha nagyon magasra veszed, lehet hogy gyorsabban akarja majd nyomtatni mint amit bír a filament. Ha meg nagyon alacsonyra van állítva, akkor lassabb lesz mint amit egyébként meg tudna.
-
doc
nagyúr
-
doc
nagyúr
válasz
soldi3r
#52719
üzenetére
Nem. Kibonttam a gyári csomagolasbol, szaritottam az AMS2-ben, utána meg nyomtattam vele 1-2 hétig, csak a végénél pont elfogyott, akkor vettem elő egy másik bontatlant, csak nem akartam a félbehagyott nyomtatás mellett nekiállni szárítani.
PLA-t szerintem sosem szaritottam, nem éreztem szükségét, PETG-nel azért látványos a különbség.
-
doc
nagyúr
-
doc
nagyúr
válasz
Sketch001
#52557
üzenetére
hat koszi, ezt megtalaltam, de addig nem akarom melegen tartani az asztalt mig ez ideer a nemetektol is karacsonykor

de megoldottam, gyorsan csinaltam egyet PETG-bol, mukodik \o/
Fel is toltottem MakerWorldre, szerintem nyomtasson minden A1 tulajdonos, MIELOTT meg szukseg lenne ra

-
doc
nagyúr
besz0pattam magam
van az A1 extrudereben a rugo alatt ez a pici kis alatet, ami NYILVAN kiugrott mikor raktam vissza, es az orokkevalosagig bolyongani fog a kvantumsemmiben... UGYE senkinek nincs Gyor kornyeken keznel egy felesleges (vagy akar komplett extruder keszlet)?a mereteit tudja valaki? a rugo alapjan a kulso atmeroje 7 mm, a belso kis pocok meg 5mm, de vajon milyen vastag az alja? :S nem talalok pontos mereteket, pedig egy gyors potlast nyomtatni vagy lezerrel kivagni valoszinuleg eleg egyszeru lenne... nekiallok probalkozni, de ha valakinel van elfekvoben, nagyon boldogga tenne

-
doc
nagyúr
válasz
Emunem
#52539
üzenetére
Én Jayo PETG HF-et nyomtatok siman a gyári Bambu PETG HG profillal, szárítás után tokeletes

minap beraktam már valamelyik topicba, PETG nyomtatásnal elfogyott a jól beszárított anyag (bal), egy frissen bontottal fejezte be (jobb), ugyanaz a gyártó/tipus/szin, ugyanabból a szállítmányból, az egyetlen különbség a szárítás (hiánya). Szoval ja, PETG-nel azért rendesen számít…
-
doc
nagyúr
válasz
Sketch001
#52451
üzenetére
En amugy pont PA-n gondolkodom, bele is raktam mar a kosarkamba a PA6-GF-et, P1S-sel nyomtatnam, erre van valami magia? Nyilvan szaritanam ahogy irja, meg hardened steel fej, amugy mik szoktak itt lenni a problemak? kis meretu, lapos dolgot nyomtatnek vele (gitarpengeto)
-
doc
nagyúr
Na hogy ONtopic legyunk: van ez a csomo feher silica gel amit csomagolnak pl. ruhazat, tarsasjatek, stb melle. Ez is 'regeneralhato' sutoben/mikroban/stb? Mert akkor feltoltenem vele a maradek dry boxokat egy kis naranccsal keverve. Probalta mar valaki szaritani?
-
doc
nagyúr
válasz
katyilkadr
#52353
üzenetére
Groupamarol rengeteg hasonlót hallottam már… nekem az Allianz eddig mindig maximálisan korrekt volt, akar tularam, akar beázás, akar csőtörés volt a probléma.
-
doc
nagyúr
válasz
katyilkadr
#52351
üzenetére
Melyik biztosito ez? :S Nekem anno siman fizették a tularamtol meghalt HDD-t és raspberry pit
-
doc
nagyúr
válasz
katyilkadr
#52347
üzenetére
Rezsicsokkenteeees
ugyanez volt multkor nálunk is napokig a faluban mindenfele… -
doc
nagyúr
válasz
Reggie0
#52332
üzenetére
Akkor meg kell torni rendesen a fila veget. En az ilyen tekercseknel mielott berakom az AMS-be le szoktam csippenteni a veget, igy konnyen kihuzza az AMS.
Ha ki is huzza a ragaszto alol a filat, akkor lesz a feluleten ragasztomaradvany, amik idovel osszegyulnek a csovekben, extruderben. Pucoltam mar ki ragacsos trutymot a 4->1 PTFE adapterbol, eleg gaz volt :-/
-
doc
nagyúr
Nyomtattam a lentebb linkelt tengerimalac-hazhoz a feljaro rampat, nyilvan az utolso centinel fogyott el az anyag. Ugyhogy beraktam egy frissen bontott tekercset, siman folytatta a regire. Ugyanaz a marka, tipus, szin (Jayo PETG Matte HF, Bambu PETG HF profillal nyomtatva), az egyetlen kulonbseg hogy amivel a nyomtatas ment az szaritva lett (AMS2Pro, 10 ora 80 fokon), az uj meg nyilvan olyan ahogy kijott a csomagbol. Hat, mondhatni van egy egeszen kis kulonbseg a ketto kozott

-
doc
nagyúr
Parameterezheto horcsog/tengerimalac haziko rampaval: [link]
like-ok, letoltesek, boostok es egyebek mindig jol esnek
-
doc
nagyúr
válasz
5leteseN
#52237
üzenetére
en nem hiszem hogy az en modelljeimre akarnanak bizniszt alapitani, kb barmelyik kozepes kepessegu mernok megcsinalja par ora alatt.
alternativanak ott van pl. a FreeCAD vagy a tinkercad, en egyiket sem hasznaltam meg max. "gyorsan ranezek" szinten, de szoktak oket dicserni -
doc
nagyúr
válasz
5leteseN
#52234
üzenetére
eleg masra valo a ketto szerintem. Anno vagy 10 eve en is Blenderrel csinaltam a 3D nyomtatashoz a cuccaimat (mert mashoz meg hulyebb voltam
), de mostanaban szinte kizarolag Fusiont hasznalok, sokkal jobban passzol azokhoz amiket en nyomtatok magamnak. Sokkal kevesebbet tud mint a Blender, de sokkal egyszerubb es gyosrabb is dolgozni vele. -
doc
nagyúr
válasz
kokokka
#52226
üzenetére
En tobbszor inditottam mar telefonrol nyomtatast A1 minire es P1S-re is, soha nem volt gond vele. A legnagyobb 'problema' ami elo szokott fordulni hogy az infillt a default griden hagyjak, de az esetek nagy reszeben (foleg ha valami kisebb cucc) ez sem okoz gondot es lemegy szepen a nyomtatas.
-
doc
nagyúr
válasz
Sketch001
#52219
üzenetére
Nem csak a venti hangos, maga az egesz mechanika is SOKKAL hangosabb mint az A1-e.
Nyitott ajto es szellozos teto van (utobbihoz anno csinaltam sajat modellt is, egyik sem tetszett amit talaltam
)
Eddig meg csak nozzle dugulassal volt dolgom, az A1-nel nagyon gyorsan es konnyen orvosolhato, csavarozgatni sem kell hozza. A P1S nozzle meg nem dugult el a 400 ora alatt, szoval gyakorlati tapasztalatom szerencsere nincs vele
-
-
doc
nagyúr
Tokeletes a P1S nem csak kezdoknek hanem komolyabb felhasznalasra is. 400 oram van benne, zsenialis gep. Ami hatranya lehet adott esetben az a nagy hangja (a szomszed szobaban nem fogsz aludni mellette, ami mondjuk az A1-nel siman megoldhato), illetve a kezelopanelje eleg oldschool, de azon sokat nem kell nyomkodni, arra meg hogy neha onnan kapcsold ki a LEDet mert lusta vagy a telefont elovenni, vagy elinditsd a szaritast az AMS2-ben, teljesen megfelel. A kamera olyan amilyen, de amire valo (figyelni hogy rendesen megy-e a nyomtatas) szinten tokeletesen megfelel. Ha nem kell gyakran fejeket cserelgetni, akkor a hagyomanyos anyagokra (PLA-,PTEG) szuper valasztas. Ha sokat akar ASA-t vagy ABS-t nyomtatni es csinal hozza kulon levegoelvezetest, akkor a P2S jobb valasztas lehet, igy nem kell annyira elkuloniteni a nyomtatot, de alkalmankent egy-egy ASA/ABS-re a P1S is tokeletes.
-
doc
nagyúr
válasz
haddent
#52203
üzenetére
Most éppen nem megy a nyomtató, de ha jól remlik akkor PLA nyomtatásnal kicsivel volt 100W felett a fogyasztás (A1 Mini olyan 80-90 között talán), holnap PETG kör lesz megnezem mennyit eszik ha el nem felejtem.
Az AMS2 több szempontból is jobb mint az 1, én is azt vettem a P1S-hez, nem bántam meg

ja, meg egy szempont: az A1 kimondottan halk tud lenni, a P1S viszont qrva hangos, amolyan “ipari” módon
-
doc
nagyúr
válasz
Ton-ton
#52199
üzenetére
Én elsore kisebbet (A1 Mini) vettem, utána egy nagyobbat (P1S) és azóta szinte csak azt (a nagyot) hasznalom
ha sokat megy a nyomtató, akar havi 1000 forintot is fogyaszt, brutalis
ha szinte ejjel-nappal megy, akkor akar vérfagyasztó 2000 HUF/hó is lehet (külön mérőről megy) -
doc
nagyúr
válasz
haddent
#52193
üzenetére
Aaz A1-et ajanlottam volna mint tokeletes "kezdo" nyomtato, aztan mikor odaertem hogy "minél többféle anyag" akkor fejben a P1S-nel tartottam. Aztan eljutottam az utolso mondatig

Nekem P1S van, nagyon jo, a P2S tobb tekintetben elorelepes, de a gyakorlatban, plane kezdokent egyik sem igazan feltuno (leginkabb talan a modernebb kezelopanel). Barmelyik szuper valasztas, dontson a penztarcad
-
doc
nagyúr
válasz
fecke78
#51971
üzenetére
Persze, ramesz baloldalt a filament tipusa mellett a "..." gombra, EDIT, aztan Setting Overrides-nal a legelso. Nalam ez most 0.3mm, igy tok jo, az alap talan valami 2mm korul van ha jol remlik, azzal nekem is gyakran eldugult.
Mondjuk ezzel azert kiserletezni kell, nyilvan sok parameter van (hofok, stb).Ha a sebesseggel akarsz jatszani, elso korben megprobalhatod siman 50% sebessegre levenni a nyomtatast nyomtatas kozben, PETG-nek amugy is jot tud tenni a lassitas.

-
doc
nagyúr
válasz
GhostVector
#51873
üzenetére
nagyjabol eleg, csak legyen jo modell

-
doc
nagyúr
válasz
libyati
#51856
üzenetére
de gondolom az a tartaly nem 3D nyomtatassal keszult, vekony retegek egymasra pakolasaval... az hogy milyen anyagbol van egy dolog (a PET is kibir 6-8 bart amibol a PET palack keszul, es csinalhatsz belole filamentet is), de nem tudom milyen anyag produkal olyan retegtapadast ami kibir 8 bart akar rovid ideig is. De latom nagyon akarod, hat akkor hajra, majd YouTube Live-ot csinalj az elso nyomasprobarol plz

-
doc
nagyúr
válasz
katyilkadr
#51729
üzenetére
Nekem Bambu Studioban a 'Machine gcode' fulon a start/end alatt ott a tobbi gcode is, nalad nincs?

-
doc
nagyúr
válasz
katyilkadr
#51727
üzenetére
miert nem rakod bele a slicerben? sokkal egyszerubb
de azt is meg tudod nezni hogy mi a pause G-kodja (pl Bambu Slicerben biztosan), de ha mindenkepp a G-code-ba akarod, gondolom fel van kommentelve, keress ra a 720. retegre benne -
doc
nagyúr
válasz
Atomgeszi
#51660
üzenetére
NAGYSAGRENDILEG monduk 100 HUF/db (tehat 10-nel azert tobb, 1000-nel kevesebb
). De azert ez sokmidentol fugg, mennyire kell hogy eros vagy rugalmas legyen pl, lehet 200/db is ha sok infill kell, de ha valami speci, reszben rugalmas anyagbol kell, akar 500/DB is lehet. -
doc
nagyúr
válasz
kokokka
#51563
üzenetére
Írtam már, nekem az A1 Mini egy olyan asztalon van, ami két, egymásra merőleges irányból van a falhoz/szekrenyhez rögzítve, atomstabil. De ha nincs gumilap+beton alatta, akkor bizonyos nyomtatasoknal egyszerűen leugral az asztalról (gyors, “cikkcakkos” kitöltésnel pl).
-
doc
nagyúr
Igor új videója a levegőminőséggel foglalkozik (pontosabban egy azt merő eszközzel), érdekes: [link]
-
doc
nagyúr
válasz
Astroboy
#50834
üzenetére
Nem tudom, en nem talalkoztam ezzel az uj cuccal, azt tudom hogy amikor 10-15 eve neztem, akkor rengeteg volt a piacon, voltak koztuk kimondottan aprok is. A frekvenciatartomanyt nem tudom

Szerintem kb barmit le lehet vedetni mint talalmany, az nem feltetel hogy tudja is amit allitanak rola. -
doc
nagyúr
Szerintem megtaláltam a tegnapi dugulás okát. Van ez a resz a fej tetején ahol belemegy a filament (ez az extruder teteje?) (A1 mini), ott kivettem a rugot és kicsit ragadós érzés, osszegyulhetett benne valami mocsok, amitől ragad? Ezt ki kene picit törölgetni (mondjuk izopropil alkoholos mikroszalassal?), jól sejtem? A dugulast mar megoldottam, de jó lenne úgy összerakni hogy ne kelljen holnap megint szétkapni

-
doc
nagyúr
Meg mindig ugyanaz a bajom, nem tudom ertelmezni a problemakat, pontosabban nem tudom osszekotni a megfelelo potencialis kivalto okkal... Segitsetek plz

Mitol van hogy az overhang aljan ennyire lognak ezek a szalak? (volt alatta vegig support) Overextrusion miatt tul sok anyag jott, vagy nem volt eleg meleg hogy tapadjon a tobbihez? (PETG)
Illetve megjott a Jayo PETG Matte High Speed, kiprobaltam. Nem vagyok elragadtatva. A PLA+-uk az szenzacios volt, imadom, ez a PETG viszont kozel sem tunik olyan jonak. Egyreszt mar a tekercseles sem olyan vonalzoval huzott extrapontos mint a PLA+ eseteben, masreszt eleg gyorsan sikerult belefutnom egy eltomodott fuvokaba (bar lehet koze ahhoz hogy mashova raktam a nyomtatot, ott is a padlora, esetleg porszem kerult bele?). Ami viszont nagyon erdekes (es igazabol ez tulajdonkeppen tetszik is) hogy "mintas" a nyomat

A bal oldali, vilagos resz 250 fokon, a jobb oldali, sotetebb 240 fokon keszult (mast nem valtoztattam kozben). Ez amugy kulso fuggoleges fal. Utal ez valamilyen problemara vagy ilyesmire, vagy ez ilyen es kesz?
-
doc
nagyúr
válasz
szabieable
#50744
üzenetére
-
doc
nagyúr
mi a jelentosege a falsorrendnek? Tehat miert jobb pl. a kulso falat csinalni elobb mint a belsot, vagy forditva?
-
doc
nagyúr
Igen, erre gondoltam, koszi mindkettőtöknek!
-
doc
nagyúr
olyan ketyeret nyomtatnek, amivel le tudom “másolni” egy adott tárgy konturjat, de fogalmam sincs hogy hívják
egy csomo kis rudacskabol szokott állni, amiket a formához kell nyomni (aztán rögzíteni). Valaki ki tudna segíteni?
-
doc
nagyúr
válasz
Tothanta
#50703
üzenetére
sokan mondjak hogy mennyire jó és hasznos az AMS, nekem nem hiányzik, bár én leginkabb funkcionális dolgokat nyomtatok ahol nem kell több szín. Azért hasznos tud(na) lenni ha gyakran valtasz anyagot/színt.
En el szoktam férni a Minin, bár néha tényleg jó lenne meg pár centi. Azért az esetek egy részében megoldhato, pl mikor kellett egy A4 méretű fiók, csinaltam egy customizalhato modellt ami több darabból összerakhato módon megcsinálja
[link] mondjuk nálam erős korlátozó tényező volt a hely ahol el kell fernie a nyomtatonak, az A1 Minit meg éppenhogy be tudtam oda paszirozni, nagyobb már nem fér

-
doc
nagyúr
válasz
JulianSinulf
#50668
üzenetére
en legalabb 3-4 fele gyurut nyomtattam a zacsikhoz, teljesen jol mukodnek, de olyat erdemes aminek nem egy nagy lyuk a kozepe, hanem ott is van valami racs
-
doc
nagyúr
válasz
Mexbacsi
#50660
üzenetére
Mikor anno 10 evvel ezelott elkezdtunk nyomtatgatni, az tenyleg a vadnyugat volt, olyasmirol hogy "asztalfutes" nem is hallottunk, nem hogy almodoztunk volna rola
Emlekszem a folyamatos kalibralgatasokra, szenvedesekre a nem tapad le - nem jon fel vonalon, melyhuto, hajlakk, ezmegaz...
Az A1 Minimben 311 ora van, es semmi dolgom vele azon tul hogy elinditom a nyomtatast, amikor kesz akkor meg leszedem. Ja, kb. ketszer szolt hogy kenjem meg az Y tengelyeket (par masodperc az egesz). Bambu hivo lettem
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Posta, csomagküldés
- Autós topik
- CES 2026: felcsavarta az AI-t az AMD, de örülhetnek a játékosok is
- iPod Nanóra hasonlító USB DAC és zenelejátszó a Snowsky Disc
- Horgász topik
- Végre 120 Hz-es lesz az Apple következő monitora
- Xbox Series X|S
- Honda topik
- További aktív témák...
- iPhone 14 Pro / 128GB / Gold / Gyári kártyafüggetlen / eSIM only (205A)
- iPhone 14 Pro / 256GB / Deep Purple / Gyári kártyafüggetlen / eSIM only (207A)
- iPhone 14 Pro Max / 128GB / Silver / Gyári kártyafüggetlen / eSIM only (209A)
- Feliks Audio Echo csöves fejhallgató-erősítő / előerősítő több fajta prémium NOS csővel
- iPhone 13 Pro / 256GB / Sierra Blue / Gyári kártyafüggetlen (206A)
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Apple iPhone 12 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Apple iPhone Air Space Black 256 GB Használt, újszerű 100% akku / 7 ciklus 2026. 09.25
- 131 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Eladó XFX Radeon 7700 2GB videokártya
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest











