Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Milyen program ami...

    azt tudja, hogy a névjegyek felkerülnek egy androidos telefonra?

    A problémám, hogy van egy szatyor telefonom, egy google fiókom (gmail címem) és több ezer kaotikus kontaktpom. A PC-n egy programban letisztáztam őket, ebben vannak a névjegyek adatbázisban, a neve essential PIM.

    Ezek az elvi szinkronizálási illetve export/import kapcsolódások jöhetnek szóba:

    1. PC --> android
    2. Android -->gmail
    3. gmail-->PC

    1. az essential PIM tud exportálni csv és vcf formátumba is. a vcf-et a telefon felismer, de nem tudja kezelni az ékeztelek, mert nem UTF-8 kódolásúak. Ha az android beolvassa őket, nincsenek ékezes betűk, helyettük '"?" lesz. lehetne átkódolni egyesével, de 750 névjegynél ez egyesével kicsit macerás lenne txt editorban megnyitni és visszamentegetni őket.

    2. Az android elvileg szinkronizál a gmail fiókkal. Létrehoztam egy szűz fiókot, hogy ne szinkronizáljon bele több ezer szemetet, a valaha volt kontaktot és mailt küldött mindenkit. De fogalmam sincs, hogyan lehetne. Van erre program?

    3. Régen a gmailből oda vissza lehetett névjegyeket exportálni/importálni a PC-re. Mára ez a funkciója eltűnt... vagy én nem találom?

    Itt vagyok a XXI században és képtelen vagyok megoldani azt a problémát, hogy átlássam és kezeljem a kontaktjaimat. Azokat, a kiket én szeretnék. Nem mindenhol minden szemetet. Létezik erre megoldás?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #41474 üzenetére

    & @(#41479) ollie

    köszi a segítséget!

    végül annyi sikerült, hogy PC (vcf) -- > Android /import contakts app (szűz Android) --> Gmail (szűz új google fiók csak a kontaktoknak).
    A többi 3-4 telefonon le van tiltva a szinkronizálás minden irányban, és ezen is.
    Most minden telefonon 3 google fiók van
    • egy a régi privát mail címem,
    • egy céges vésztartalék mail cím,
    • egy szűz új gmail cím csak telefonszámoknak.

    Most azt találtam ki, hogy ha birtokba veszek egy telefont, először ezt a címet adom meg, akkor betölti a kontaktokat (nyilván csak a telefonosokat, erről nem fogok levelezni, max beletesz néhány spamelőt, de azokhoz nem lesz telószám, könnyen kiszűrhetők) . És aztán teszem fel a többit, szigorúan letiltva minden szinkronizálást. Ha új telefonszámot veszek fel, azt ide mentem el.

    Azt hiszem így, ha borotvaélen táncol is a rendszer, de sikerült kézben tartanom a kontakjaim sorsát.

    Már csak azt kéne megoldani, hogy a céges, meg a privát számokon egyesítsem a megvett appokat, mivel a kezdetekkor nem tudtam, hogy működik és egy részét a céges mail cím alatt vettem meg.

    A gmail alatt a kontaktokat export/import sikerült végül megtalálni a segítségetekkel, köszi!
    a gmaillel kapcsolatban van egy egy félelmem, ha bármit át kell benne állítani, akkor 2 óra azza megy el, hogy megkeresem a beállításaiban azt a funkciót, hogy hol lehet. irtózom hozzányúlni...
    de ennek a kontaktjairól tudom, hogy amúgy sem kompatibilisek semmivel (legalábbis egyszer próbáltam a gmail, nokia és outlook kontaktokat közös rendszerben kezelni, de az eltérő kódolás miatt gond volt az ékezetes betűkkel...

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #41482 üzenetére

    hát én már ezt offline csináltam meg, egy PC-s programmal. van most egy szűz új telefonom, a jó számokkal (kb. 750) meg egy új gmail fiókom csak ezekkel a számokkal. de a régi telefonjaimat akkor inkább ne szinkronizájam ide ugye, mert akkor nem csak a gmailből tölti le a kontaktokat a telóra, hanem a telefonból is vissza minden szemetet.

    a szinkronizálást, mint folyamatot azért nem szeretem, mert az entrópia irányába hat. minden megjelenik mindenhol, mindent mindennel összekever. amikor van pl 2 telefonom, egy céges, meg egy privát, és nem akarok mindenhol minden telefonszámot, azt nem tudom sehol egy felületen belül kezelni. pl beixelgtek, 400 számot és küldés céges telóra, mejd beixelgetek részben másiki 400-at és küldés magán telóra. a számítástechnika mai állása szerint csak mindet mindenhol megjeleníteni tudnak a programok, szelektálni, szűrni nem :(

    marad a jó öreg tcm, meg a manuális, egyenkénti átnézés, másolás, törlés... :((

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, van olyan progi, amivel külső HDD-t lehet lekapcsollni? (2,5", USB3.0)
    az egyiken egy konténer van, amit a win nem ismer fel, állandőan formázni akarja, de ha be van dugva, full time pörög. akkor is, ha le van csatolva. csak lehúzással lehet leállítani. gondolom nem használ neki... van ilyen progi?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, haverom el akarja adni a régi laptopját és a korábban törölt privát képei miatt nem meri.milyen programmal lehet a winyót legyalulni vagy a wint olyan alaphelyzetbe hozni, hogy mindet formázzon, ami nem win? de nem gyorsformázással, vagyis ne lehessen visszaállítani semmit. nem nagyon ért hozzá,valami egyszerűt tudtok ajánlani?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #42736 üzenetére

    köszi mindenkinek!

    A cc cleanerről nem is tudtam, hogy ilyet tud... mert amit már törölt, azt nem tudja megsemmisíteni, de a a szabad terület tisztítása okos opció

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    segítséget szeretnék kérni, milyen program ami... az alábbi probléma megoldásában segít:

    telefont szeretnék cserélni, és a régi (android) telefonomról át szeretném tenni a számokat az újba (android).

    Megoldható lenne, hogy kikapcsolom mindkettőben a képernyővédő, töltőre dugom és pár nap alatt bepötyögöm az újba a kb 400 telefonszámot. Az elmúlt 15 évben sokat foglalkoztam a kérdéssel, és az látszik kikristályosodni, hogy ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja a probléma megoldásénak.
    Egy olyan program kellene, ami offline adatbázisban kezeli a kontaktokat és kompatibilis mindennel (gmail, android, outlook), mindegyikből ki és be tud exportálni, kezeli az ékezeteket és a mobilszámot a mobilszámhoz teszi, a mail címet a mail címhez.. Tudom hogy nincs, de olyan jó megkérdezni, és pár napig reménykedni, hogy talán feltalálták már.

    Ami fontos:

    a gmailt szeretném elkerülni. a gmail felülete teljesen alkalmatlan adatbázis kezelésére, szűrére, csoportosításra stb. Se ki se be nem tud exportálni, nem kompatibilis semmi más programmal (minden mező más és máshol van)

    a gmailt max arra használnám, hogy az időközben beírt új számokról biztonsági mentést készítsen, ha elhagynám a telefont.

    olyan program kellene, ami kompatibilis a telefonnal, tehát az onnan kimentett adatokat egyből beolvassa adatbázisba

    kidobja a duplikátumokat

    szűrhető, csoportokat lehet benne képezni, megjegyzést fűzni nevekhez, ki kicsoda, honnan ismerem

    nem lenn rossz, ha a gmaillel is kompatibilis lenne, tehát tudná kezelni a gmail egyedi formátumát, az onnan kiexportált adatokból ki tudná venni az új kontaktokat

    próbálkoztam már outlookkal, essential pim-el, de a gmailon mindegyik elvérzett.

    telefonra csak az kerül, amit leválogatok több ezer kontakt közül. a mindent mindennel összeszinkronizálást és a mindenhol minden megtalálhatót nem szeretem)
    --------
    Tudom, hogy nem létezik ilyen program, így vagy megadom magam és hagyom hogy a gmail mindennel mindent összeszinkronizáljon, és valahogy majdcsak mindent megtalálok, vagy minden telefonváltásnál 4-5 átszöszmötölt éjszakát bevállalok, sokat sírok és hagyom, hogy kihulljon a maradék hajam is. :W

    update:
    eddig jutottam az utolsó alkalommal
    1. Essential PIM --> export *.csv
    2. Open in text editor (F4)
    3. Csere ; --> ,
    4. save as UTF-8 kódolás
    5. open with 'contakts import' android app
    6. map fields [Keresztnév,Vezetéknév,Cég,Jegyzet,Mobil,Telefon,E-mail]
    7. import contacts
    8. Rocket dialer/névjegyek/menü/Fiók cseréje --> My Contakts
    9. szinkronizálni a gmaillel????? (sajnos nem tudja, teljesen más a map fields kiosztása)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #44101 üzenetére

    megnéztem a telefonom, van rajta több száz kontakt, ahol minden info (név, telefonszám, mail, munkahely stb) a "jegyzet" rovatban van összezsúfolva, a többi üres. ezeket még a gmail szinkronizálta ide, meg van több száz, ami rendesen olvasható.
    és a gmail címtárban detto
    a gmail fiókban dettó. a fő gondt, hogy az essential pim és a gmail odavissza nem kompatibilis
    és a telefonon lévő rocket dialer programban is van vagy 5 különféle fiók,(my conatkts, telefon, sim1-2, ilyen mail, olyan mail) ezeket sem lehet már összefuttatni szerintem
    ------------
    ha most újrakezdeném, kivennék egy hónap fizetés nélküli szabit, és elkezdenék több ezer kontaktot újra bepötyögni offline a pc-n. milyen programban tegyem?

    :O

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #44104 üzenetére

    igen, tudom, hogy problémát generáltam vele, de sajnos ez egy kényszerpálya, még azokból az időkből, amikor még nokia címlisták voltak, meg outlookban volt egy csomó kontaktom, meg gmalt használtam levelezésre. és ezeket semmiképp nem lehetett közös adatbázisban tartani, onnan szűrt listákat generálni telefonra, oda vissza szinkronizálni. (a legnagyobb gagyiság, hogy a szinkronizálás alatt azt értik, hogy mindenhol minden meglesz. tehát mind a 4000 cím a ott lesz a telefonon, a gmailban meg a pc-n is). az outlook egyébként csudajó program, sajnos a kiexportált kontakfájlt semmi más nem tudta rendesen olvasni :(

    kontaktok törlése: mondják, hogy amelyik ruhát nem vetted fel egy éve, dobd ki. a címlistákkal azért más a helyzet, ezeket nagy részét tényleg nem használom napi szinten, de bármikor előjöhet, hogy kéne egy gumis, egy nyomda, az összes borágazatban dolgozó ismerős elérhetősége egy körmailre, stb, és ilyenkor jó egy olyan adatbázisban dolgozni, ahova sok megjegyzést fűzhetsz, kivel, mit dolgoztál már, honnan ismered, ki ajánlotta stb.
    ezért szeretném, hogy a pc-n meglegyenek, de a telefonra valóban azt a mondjuk 400-at tettem ki, amit ténylegesen bármikor felhívhatok.

    és akkor még jön az a probléma, hogy folyamatosan újak jönnek hozzá. és még a rengeteg névjegykártyát is át kellene válogatni... (erre van pl az abby BCR, ami meglehetősen jól dogozik, de mi legyen a sok beolvasott adattal, hova mentsem le őket, hol kezeljem egy platformon az eddigiekkel?

    amikor pl. az exportosunk megoldást keresett a sok névjegy kezelésére, azt mondtam neki, hogy legegyszerűbb, ha lefotózza őket, az ACDSee elég jó adatbáziskezelő, legalábbis egyszerű címkézni a képeket, így valamilyen fő szempont szerint mappákba rendeszi őket, de a címkék alapján is könnyen tud keresni, szűrni benne (Sanghaji kiállításról való, Düsseldorfi kiállítás, 2016-os konferencia, gépipar, borászat stb.). Pl ha keres valakit, de csak arra emlékszik, hogy 2 éve beszéltek a Proweinon, stb.meg a fényképben az a jó, hogy kép alapján be tudod azonosítani, felidéz egy csomó hozzá fűzhető infót. ezért szokták leginkább azt csinálni, hogy a névjegy hátuljára írják ezeket mikor, hol, mi volt a téma stb. )

    a gmailre visszatérve, azt a címlistát nem nagyon akarom használni, mert nehézkes, lassú, és online, a gmail nekem max levelezésre kell, mert már bevezetett mail cím (meg enélkül nem megy az android), de semmilyen funkciójukat nem használom, sőt tudatosan kerülöm is.

    tehát az, hogy mindent mindenhova odaissza odamásol, nekem édeskevés, sőt rossz is. max az új kontaktok azonnali biztonsági mentésére használnám, de mivel eddig semmivel nem volt kompatibilis (az androidon kívül) már azt is elengedtem.

    úgyhogy most nagy reményekkel nézek a MyPhone explorerre, ha értelmezni tudja a essential pim-ből kiexportált adatokat. @poirot :R

    @(#44106) Dluinet
    Eredmény: Minden cím és kapcsolat a helyén van. sajnos ez nálam is előfordul (ha nem tiltok idejében minden frissítést és szinkronizálást), és mivel 2 sim kártyát és 3 gmail fiókot használok, mostanra mindenhol minden megvan. és még annál is sokkal több... :W

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #44110 üzenetére

    hát ez szomorú, és kicsit féltem is tőle, hogy ez lesz. egyébként nem lep meg. amióta múltkor szakemberekkel konzultálva kikristályosodott, hogy az nvidia quadro kártyán megoldani, hogy ne a ritkán, csak filmnézésre használt, tehát általában kikapcsolt és máshova néző TV méretű monitoron bootoljon, csak úgy lehet, hogy bemászok az asztal alá, és kihúzom a vga-t, amikor filmezünk, akkor meg visszamászok és bedugom. ez a XXI századi hight tech megoldás, nincs másik. (még lehetne különböző adapterekkel egy DP portot VGA-ra alakítani, de annyit már nem ér... inkább mászok, kell a mozgás)

    a PC és a telefon közt amúgy működik egyfajta kompatibilitás, ha a karakterkódolást megoldod, a telefonra kell egy app ami konvertál, és átvariálja a field mappingot, és a dialer ezek után meg tudja jeleníteni az adatokat, de ez nem lesz kompatibilis a gmaillel (továbbra is minden mezőt a megjegyzés rovatba zsúfol be).

    de mi ez az egész, a tároláson kívül senki nem akarja mélyebben menedzselni a kontaktjait? elég, ha vannak valahol és kész? és ha valaki munka miatt ipari mennyiségű kapcsolattal dolgozna? nem hiszem el, hogy nincs erre megoldás :W
    gondolj csak bele, egy cégnek van 50 salesese, mindegyik céges telóval rohangál, de hogy ne tudjanak lelépni úgy, hogy nyúlják a kapcsolatrendszert, a főnök kitalálja, hogy szinkronizáltatja a telókat egy közös szerverre. de onnan mindenki a telójára csak azt töltheti vissza, amelyikhez jogosult. így a főnök látja mindenki kapcsolatát, de minden értékesítő csak a sajátját. és ha elveszti a telefonját az újon rögtön ott lesz az összes céges kontaktja. és ez csak egy példa volt. szóval nem hinném el, hogy megvannak a gmailen oszt jóvan-on túl nincs igény összetettebb műveletekre egy kapcsolati háló kezelésében. :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #44112 üzenetére

    hát én arra emlékszem, hogy gmailos névjegyeket csak szerkeszteni lehet max., meg a keresővel lehet keresni benne. de hát az édeskevés. most gondoltam, megnézem még egyszer. a lassú és áttekinthetetlen új köntössel, amit ránk kényszerítettek, hátha jött valami javulás is, de párperc alatt sem töltötte be a címtárat, úgyhogy hagytam is... azt hiszem ez önmagáért beszél. a google naptár pl már évek óta nem tölt be. én úgy ahogy van csak levelezésre használom (alap html nézet), és arra is csak muszájból. :(((

    a salels-esek enegm sem érdekelnek, azt gondoltam legalább példának jók lesznek, de ezek szerint még arra sem :DDD ami esetleg, a kontaktjaik. de ha már itt tartunk, nekem előbb baszódjon meg e google a microsofttal meg a facéval egy zsákban egy lakatlan szigeten. ki kéne őket lőni az űrbe, mint a galaxis útikalauzban a fodrászokat talán, a telefonfülke szerelőket és a marketingeseket :D

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz dqdb #44114 üzenetére

    a karakterkódolás egy dolog, arra van orvosság, a nagyobb baj, hogy a map fileld eltérő. a e-pimben van vagy 50 mező a fejlécben (ennyi oszlop kvázi, a sorokban vannak a nevek), sok többször is különböző, hol angol, hol magyar neveket, amikből én elkezdtem használni párat, amikor összefuttattam a nokiás és outlookos kontaktokat. de ezek nem felelnek meg a gmail mezőinek. nem csak azért, mert vessző helyet pontosvesszőt használ, hanem mert teljesen máshol van, ha megnyitom, van kb 20-30 pontos vessző, mire azt adathoz ér.
    tehát először ki kellene kísérletezni, hogy a gmail melyik mezője a e-pim melyik mezőjének felel meg, a többi törölni akár, és utána úgy átbogarászni az adatbázist, hogy minden úgy legyen értelemszerűen. és bár excell-szerúen táblázatosan jeleníti meg, sajnos minden mező csak egyedileg, azaz egyenként módosítható, másolható vagy helyezhető át.

    a telefonba, ha beolvastatom, kell egy segéd app, egy konverter, és az megfeleltei a telefonban a mezőket, és utána tudja értelmezi a dialer. de ha felmegy a gmailre, ott eltűnik, az összes adat a megjegyzés mezőben zsúfolódik

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #44115 üzenetére

    utolsó kanyar, gondoltam teszek még egy kísérletet. induljunk ki gmailből, eltartott vagy jó fél órát, mire mindent megtaláltam benne, de sikerült létrehoznom 1 db próbakontatktot. az egész szánalmasan lassú és fapados, mintha text editorban (notepad) akarnál könyvelni. megoldható, de... mindegy, hagyjuk.

    1. létrehoztam egy kamu kontaktot, minden adatát, amit valaha használnék kitöltöttem (név, cím, 2 tel, 2 mail, születési idő, jegyzet), és kiexportáltam csv-be.

    2. ezt beimportáltam essential pim-be. itt kb 200 kategória van, amit egy névhez rendelhetsz, azaz minden sorhoz ennyi oszlop, a gmail-es csv ebből természetesen a 150 felettiből használta el azt a párat, amihez volt adat.

    3. a többi oszlopot kikapcsoltam

    4. a beimportált kontakt mintájára létrehoztam egy új fiktív személyt, ugyanazokba a mezőkbe

    5. a két kontaktot kiexportáltam csv-be.

    6. a pontosvesszőket lecseréltem vesszőre

    7. a két fájl már kinézetre sem egyforma (a bal a e-pimből, a jobb a googleból kiexportált csv)

    8. az eredmény lehangoló, a gmail csak a nevet tette a helyére, minden mást bezsúfolt a megjegyzések rovatba.

    Megjegyzés:
    a pc (e-pim) és telefon közt azért lehet átvinni a kontaktokat, mert a telefonon lévő app egyezteti a map fieldet, azaz minden mezőt megfeleltet értelemszerűen. ezt importáláskor be kell állítani. ezek után a címjegyzék már jól látja az infókat a my contaktban. sajnos a gmail ezeket a kontaktfájlokat sem ismeri fel, azokat sem tudja beolvasni, ha a telefonról akarom szinkronizálni.
    gyanítom a gmail úgy lett kitalálva, hogy ne is legyen semmivel kompatibilis, így.- hogy úgy mondjam - invitálva a usert a google alkalmazások kizárólagos használatára.
    szerintem reménytelen... :W

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #44127 üzenetére

    kb megvan a megoldás:
    az Essential-Pimből ki lehet exportálni a csv fájlt
    a Contakt Import nevű app, pedig nagyon ügyesen megkérdezi, hogy a "filed mappingman" a fejlécben lévő kategóriákat melyiket hova tegye
    utána létrehoz a telefonban egy My Contakts (eu.stargw) nevű accountot és abba olvassa be a kontaktokat,
    ennyi

    kipucoltam mindhárom google fiókomat (mert okosan mindent rázúdított a telefonra), de egyelőre nem
    szinkronizál felfelé semmit. de sebaj, majd azt fogom csinálni, hogy az új számokat valamelyik google accountba mentem, és akkor meglesznek az újak is külön. onnan meg már gyorsan be tudom pötyögni pc-be.

    és így a kontaktokat essential pimben lehet offline menedzselni, ami azért... mondjuk photoshop vs. paint. persze a paint is jó, nem azt mondom ;)

    köszi mindenkik a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ollie #44129 üzenetére

    hát csak azért, amiért a grafikusok photoshopot és nem paintet használnak. pedig mennyivel egyszerűbb volna. de hát.... maguknak keresik a bajt :DDD :D

    meg mert nem csak azt akarom, hogy meglegyenek valahol a kontaktok, hanem hogy folyamatosan átlássam, kezelni tudjam, csoportosítani, szűrni, válogatni, ilyesmi. egyszer jött hozzánk egy új kolléga, és megmosolyogta, hogy én még mindig total commandert használok, amikor a windows intézője már mennyi mindent tud.
    meg ezt még a nokiás időkben kezdtem begépelni. a google miatt meg biztosan nem fogom még egyszer. örülök, hogy csak levelezésre kell használnom.
    szóval ezer egy oka van, hogy adatbáziskezelőben tartom a kontaktjaimat és nem egy mail fiókban.
    és tulajdonképpen azzal, hogy azokból kitöröltem mindent, nem is fogja teleszemetelni a telefont többet semmivel.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz ollie #44135 üzenetére

    azt meg lehet csinálni benne, hogy mondjuk van 4000 kontakt, ebből 700 kiválasztott kerüljön az egyik telefonra, és egy másik 400-as csoport a másikra? de hogyan? :F
    (2 telefon,és mindkettőn megy mind a 3 gmail fiók...)
    azt megköszönném, ha ezt megmutatnád :R

    @pc360 (OFF)Mivel szemetelné tele a telefont? (/OFF)
    az elmúlt 15 évben akitől valaha mailt kaptam (márpedig legalább 3x kellett már ürítenem a fiókot, mert elérte a korlátlannak tűnő 15GB-t), az mind rákerült a telefonomra. és mindezt 3 különböző gmail címről :W
    persze csak akkor, ha nem tiltottaml időben a szinkronizálást. de már kitöröltem mindegyikből minden kontaktot

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok,

    milyen program ami...
    kiszedi a youtube filmekből a kép a képben filmajánlókat, amikben már a következő filmeket ajánlják, és kitakarják vele az adott film utolsó kb 20 másodpercét?

    így ha végig akarok nézni egy filmet, aminek esetleg a végén van a csattanó (micsoda ritka kivétel lehet :D ), le kell töltenem, különben nem látszik semmi, eltakarja a reklám. (ez nem olyan reklám, amit ki lehet kapcsolni, ez annál sokkal agresszívabb, ez a youtube önreklámja).

    elgondolkoztam, mi lehet ennek a hátterében. ez azért van, mert mára a (média)fogyasztó olyan szinten leépült szellemileg, hogy mire egy pár perces film végére érne úgyis elfelejti az elejét? vagy hogy mit is csinál éppen, és mivel meglát egy új, érdekesebb dolgot végig se nézi, kattint arra.. vagy még nem ilyen, de ez a cél, ezzel is kondicionálják efelé? vagy mi más értelme lehet? minta elkezdenéd olvasni a Háború és békét, de a kétharmadától már a Rómeó és Júlia lenne belefűzve, azzal a felvezetővel, hogy hagyd ezt az unalmas szart, itt az új sztori, gyilkosság, ármány, szerelem, ez kell neked... de még csak meg se halhatnának szegény szerelmesek, mert már ott dübörögne az Eltűnt idő nyomban, ami "a legjobb regény, amit ezen a bolygón írtak", amivel sokkal jobban jársz... és így tovább.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz bobalazs #44275 üzenetére

    ez mind fenn van, de nem szedik ki, max az egész flash felülettel együtt. reklám nem is jelenik meg, csak ezek a filmajánlók. nem tudják külön kezelni a filmtől. de köszi!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    olyan programot keresek, ami kiváltja a Free Rapid Downloadert.
    az asztali gépen megy rendesen (win 10 pro), de a laptopon (win 7 pro) nem hajlandó kimenni a netre. minden letöltésre azt írja, hogy "HIBA - File name not found".
    legújabb verzió, minden beállítást átnéztem, a tűzfalat, mindent letiltottam (CIS), már arra is gondoltam, földhöz vágom a laptopot, hátha... de kifogytam, nincs több ötletem, győzött a misztikum. ha nem hát nem, keresek egy másik programot helyette, olyat, ami lehetőleg jóban van az istenekkel, hátha kiengedik a netre... :W :W :W

    tud valaki ilyet?

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #44544 üzenetére

    komolyan, őrület, ilyen misztikumot még nem éltem meg az elmúlt 20 évben... kb 15 éve használom a FRD-t, és mostantól egyszerűen nem megy ki a netre. vagyis a laptopról az újratelepítése óta. pc-ről bármikor. laptopról nem. csak most kéne. és nem hajlandó. öntudatra ébredt?

    már win xp alatt is működött. de win 10 alatt is. és win 7 alatt is korábban. és a laptopról is működött régebben. sőt a laptopról win 7 alatt. mindig. de most már nem. az ilyesmitől lesz az ember vallásos. :W :W :W

    pár órája már feladtam. még nem vertem szét a laptopot, küzdök, de nincs olyan program ami tudná, amit az FRD.
    -portable
    -linkeket elkap vágólapról
    -csoportosan is felismeri a linkeket
    -letölti őket

    kipróbáltam pár "top10 downloader" programot, de nem

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz C. s. #44546 üzenetére

    ezt letöltöttem, a portableappson fenn volt paf-ban, csak amikor kicsomagoltam és először futtattam, ahelyett, hogy elindult volna elkezdett letölteni egy frissítést. mivan??? már töröltem is. :W

    de jókat olvastam róla.

    (#44547) pc360
    és épp a free download manager volt a másik, amit letöltöttem. de bemásoltam egy linket, amire egy html fájlt akart letölteni, ami eléggé elszomorított. hagytam is. úgy döntöttem, majd letöltöm otthon asztali gépen. lehet egy felsőbb erőhatalom így akarja tudtomra adni, hogy ha a szüleimnél vagyok ne netezgessek.

    azt hiszem a FRD-t semmi sem pótolhatja, és még egy csodát is megéltem általa. talán majd ha áthúzom vissza win 10-re a laptopom, talán ha megbánom bűneimet, szóval azért még a hitem megvan, hogy egyszer a laptopon is elindul az a program, ami mindig is ment.

    de köszönöm a segítséget. (sajnos, amikor misztikus csodákba futok bele, és a windows gazdag tárháza az ilyesminek, mindig elvesztem a hitem és a türelmem is egy időre)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz C. s. #44550 üzenetére

    hááát... előbb induljon el. aztán jelezze, hogy van frissítés. és majd ha akarom, letöltöm. vagy megengedem neki. nem tehetek róla, de az ilyesmit nem szeretem. :U

    régen használtam sandboxit, de nagyon nyűgös volt, az állandó regisztrációs problémáival. aztán átszoktam a comodo ingyenes homokozójára.
    igazából arra használom, hogy kis programokat telepítek fel, amik az esetek 99%-ban futnak utána máshonnan is. vagy hogy csekkoljam, egy program hova írogat és menteget dolgokat.

    a zűrös tartalmak megnyitására egy xp-t használtam virtual boxban, ami zárható úgy, hogy nem menti a módosításokat. (windows virtual machine) akármilyen vírusos pach lefuttatható benne.

    a sandboxiban lehet telepíteni, utána mindne onnan fut?

    mondjuk a programjaim 98%-a portable. részben hordozom is, megvan minden egy kis külső hdd-n, de inkább azért, mert újratelepítésénél mindig a Z meghajtón vannak, a start menüben (start menü classic, win 98 style, nem szeretem a változást ;) ) meg az összes link szépen beszortírozva a z-meghatóra mutat. tehát copy paste és több száz progi onnan folytatja, ahol abbahagytam, nem kell mindent újra konfigurálgatni

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    milyen programmal titkosítanátok egy hordozásra szánt külső hdd-t?

    olyan lenne jó, ami ha elhagyom, nem formázható, tehát védve vannak az adatok
    ha bedugom az USB-t automatikusan bekéri a jelszót, és csatlakozik.

    amit használok: true crypt, teljes hdd titkosítása (tehát nem egy konténer)
    hátránya: elég macerás belépni, mert előbb el kell indítani a progit, stb. ráadásul mindig formázni akarja a windows (bár nem tudja)

    van valami praktikusabb megoldás?

    köszi!
    W

    ---------------------
    update:
    windows 10 automatikus indításra van valami segédprogi? sehogy sem tudok néhány programot (köztük portable, de van telepített is) rávenni... :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #45060 üzenetére

    a vera crypt nem az, amit azután hoztak létre, hogy a true crypt fejlesztők nem adtak backdoor hozzáférést az FBI-nak, majd ettől teljesen függetlenül egyik napról a másikra váratlanul abbahagyták a fejlesztést?
    aztán megjelent a vera crypt, ami pont úgy néz ki, és pont azt is tudja.
    :DDD ;]

    ennek van olyan funkciója, hogy autoexe valami? tehát hogy magától induljon, és kérje a jelszót, ha bedugom? ne kelljen a programot futtatni, megkeresni, csatolni stb. tudok úgy formázni vele egy vinyót? és usb-t?

    Automatikus indítás: esetleg ha berakod az ütemezett feladatok közé, az működhet.

    ezt most vetem észre. én arra gondoltam, hogy bármely gépen ha bedugom az USB-t, automatikusan kér egy jelszót és csatolja magát

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz tordaitibi #45063 üzenetére

    köszi, akk én összekevertem a két indítópultot. van a gépemen egy classic start menü, ami a régi, win98 stílusú start menü, és annak is van egy indítópultja, abba húztam, a linkeket, nem ebbe. összekevertem a kettőt, még a TCM kedvencekben is fordítva voltak megnevezve :U

    az autostartos dologgal az a gond, hogy alapból mindent letiltok, ami autostart. remélem a bitlockert ez nem érinti.

    @King Unique
    ez a bitlocker jónak tűnik, azt hiszem ilyet kerestem. a haselo jobb szerinted, többet tud, megéri megvenni? de ezeket csak wines környezet tudja olvasni ugye, ha pl, mac-re, vagy linuxra dugom, az nem tudja dekódolni.

    @pc360
    annak idején nagy felzúdulás volt, amikor a true crypt ellenállt a fbi-nak, aztán nagyon váratlanul eltűntek színről. mindenféle összeesküvéselméletek láttak napvilágot, amik természetesen nem voltak igazak, az fbi-nál jóságosabb és igazságosabb szervezet nincs is a világon, talán a télapó, és a manók, de az sem biztos :DD :DDD de viccen kívül, akkor mindenkinek szemet szúrt, hogy hopp, valaki mégiscsak akadt, aki tovább gombolyítja a fonalat. mindenki gondoljon amire akar. :U

    az hogy a true crypt bugos, mit jelent? hogy az általa kreált konténer feltörhető az újabb technológiákkal? mert régen állítólag kifogott még az fbi-on is. nem csoda, ha berágtak. vagy lefagy a program? vagy hogy jelentkezik a gyakorlatban, mivel jobb a vera crypt? azért is érdekes, mert sok régi, még true crypt alatt kreált konténerem, illetve meghajtóm van. csináljam újra őket?

    a bitlocker egyébként van annyira biztonságos, mint a veracrypt? a bitlockerhez gondolom a windosnak van bejárata.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Heló

    sérült micro SD kártyáról lehet valamivel képeket lementeni? Ahogy a fényképezőből kivettem, a PC nem ismerte föl, nem is látja és visszatéve a fényképezőgép is kártyahibát ír ki.
    Gondolom valami fejléc sérülhetett meg. A Lemezkezelő egy 121 MB RAW szektort lát, de fájlkezelő nem tud kapcsolódni.

    :F

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Dluinet #45506 üzenetére

    kipróbálom, köszi!
    de az rá tud kapcsolódni úgy is, hogy a gép nem látja,? illetve látja, de nem ismeri föl.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    a lemezkezelőben csak egy 121mb RAW partició látszik.
    úgy már én is hoztam vissza get data back-el ezer éves képeket, de azok a meghajtók látszódtak. ez meg nem :(

    de megpróbálom, köszi!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok,
    milyen program ami... adatbevitelre a legjobb?

    • A feladat a következő: termékadatokat kell bevinni címkefotó alapján táblázatba. (sorszám, márkanév, al-márka, évjárat, alkohol fok, űrtartalom, gyártó hely stb.)
    • Egy-egy tulajdonság többször is előfordul (pl évjárat), tehát jó lenne ha nem kellene mindig újra bevinni, hanem legördülő listából ki is lehetne választani, ha már volt.
    • Több ember végzi az adatbevitelt, tehát jó lenne, ha online lenne, vagy legalább is szinkronizálható lenne.
    • Több ezer darab van és viszonylag szoros a határidő

    Ideális az lenne, ha olyan felugró ablakban lenne a beviteli űrlap, ami "mindig felül" van, tehát ha egy monitoron dolgozik valaki, akkor is látja a képet is, meg fölötte a beviteli űrlapot, amit át tud helyezni, hogy ne takarja ki a a tartalmat(de ez orvosolható 2 monitorral, vagy a kijelző megosztásával)

    az excell jó lehet, bár nagyon lassú erre, az egér és a klaviatúra közt folyton váltani kell,
    az accessben is lehet jó beviteli űrlapokat generálni, de nem tudom, hogy van-e online verziója, és hogy futtatható-e telepítés nélkül valamiféle kliense adatbevitelre (űrlap) :F
    van esetleg valami online megoldás erre? vagy célprogram?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    olyan programot keresek, ami JPG képfájlokba tudja csoportosan beleírni a tároló folder nevét (ami egy sorszám)

    1. beleírni a fájlnévbe
    2. beleírni a kép EXIF információba (megjegyzésbe vagy bármi menüpont alá)

    példa:
    a folder neve minden esetben egy sorszám, 0001-3000-ig sorszámozva, ebben vannak a fotók és ez kéne, hogy a folder neve alapján is lehessen a képek közt keresni megjelenjen.

    folder: 1234
    fájlnév: P3142096.JPG
    új fájlnév:1234_P3142096.JPG

    a TCM-ben elsőre nem találtam ilyet a batch rename menüpontban se:
    [folder name]_[N]. meg sehol máshol.
    az EXIF-re meg pláne nem... :(

    van erre valami lehetőség? van erre célprogram?

    köszi!!!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz AtHoS #45656 üzenetére

    értem, köszi! ez szuper!!! :R
    ez a # dolgot nem is tudtam eddig... :Y

    a #99 dolgot viszont nem nagyon értettem, de max négyjegyűek a mappanevek 0001-3000, ez biztos. akkor is kell?
    tehát úgy lesznek a képek, hogy 100-as csoportokban lesznek, és azon belül lesz a 100 almappa, és mindegyikben az adott termék fotói, mindegyikről 1-4 fotó. de az egész egyszerre lesz átnevezve, mind 3000 termék (és kb 6-8000 fotó)

    az utána leírt (keresés) dolog az oké, én azt úgy szoktam, hogy Ctrl+F (ezt a hotkeyt átírtam, hogy ugyanaz legyen mint a böngészőben), utána a keresésbe *jpg (korábban ha kiterjesztésre kerestem, akkor *.jpg-t kellett írni, ez mintha változott volna), aztán "ablakba", végül Ctrl+A és mehet a csoportos átnevezés

    éééééééés... MŰKÖDIK! :C

    köszi még egyszer!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, milyen kiegészítővel lehet elérni, hogy a firefox böngésző:

    1. új tab a legvégén nyíljon, ne az aktívtól egyel jobbra
    2. tab bezárása után az utoljára használt legyen aktív (és ne a bezárttól jobbra lévő)
    3. több sorba rendezze a tabokat (tudom, ezt már sehogy, ez annyira hasznos volt, hogy mára egy böngésző se tudja... még mit nem! ;] )

    köszi!
    W

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Cs1csó #45776 üzenetére

    :U
    és tudom, ez fícsör és nem bug, és az én érdekemben és kényelmemben, a kedvemben járva az én igényeimhez igazodva találták ki ezt a marketingesek, hogy így legyen, egyszerűen és bután, hogy ne nyissak meg sok oldalt, és ne lógjak folyton a neten, hanem sétáljak a parkban helyette, hogy nekem jobb legyen és boldogabb legyek.

    de én ilyen maradi vagyok, hogy csak arra bírok gondolni, régen az Opera ezeket alapból tudta... aztán a firefoxot a tab mix plus kiegészítővel majdnem olyan jóra lehetett konfiguráélni, de hát régen minden jobb volt, az ilyeneknek mint én semmi se jó, nem becsülik a marketingesek kemény munkáját, aki mindig arra törekszenek hogy minden másként legyen mint ahogy előtte volt, csak lassan kezdenek kifogyni az opciókból, és egyre olcsóbban egyre egyszerűbb termékeket állítsanak elő, hogy még több profitot termeljenek, a részvényesek egyre boldogabbak legyenek, és akkor jönnek az ilyen önző alakok, akik csak magukra bírnak gondolni, meg tele vannak önálló elképzelésekkel, és mindet csak összezavarnak.
    :U :O

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok,

    jobb híján itt teszem fel a kérdést: Tegnap valami miatt újraindult a gépem, néha csinálja, hogy egyszer csak kék képernyő ás kiírja, hogy újraindul, ami szerintem nem normális dolog, de hát windows (10pro)

    A kérdésem: true crypt programmal be akartam ma csatolni egy konténert, de hibaüzenet jelent meg, "Hiba: hibás kötet méret". Megnéztem TCM-ben, a 100GB helyett pontosan 0GB-t mutat. Pont nulla.
    Valószínűleg fel volt csatolva újrainduláskor, de máskor is volt már ilyen.

    Ilyenkor mi van? Lehet azt még rekonstruálni? :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, olyan kérdésem lenen, hogy ha egy programnak elfelejtettema jelszavát, azt tudom-e törölni win újratelepíts nélkül

    2017-ben telepített win image fájlt tettem vissza ma.
    használtam ezt a programot a mai napig
    az eredeti win kép visszarakás után viszont nem fogadta el az eddig használt jelszó. vagy megsérült, vagy valamikor megváltoztattam a jelszavát, amire nem emlékszem (vagyis nem az eddig használttal telepítettem).
    egy demo exe-vel sikerült a programot elindítani, minden beállítását törölni, és uninstallálni, de...

    de.
    mivel használnám tovább, újra akartam telepíteni, és sajna ez nem megy a jelszó nélkül
    az uninstall revo uninstallerel ment/ advenced mód, minden registry jegyzés törlésével

    van erre mód, vagy húzhatom újra a wint...,.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    új webböngészőt keresek,

    a most használt vivaldi sajnos 20 megnyitott lap fölött 10 percenként összeomlik, óránként pedig lerántja a gépet is, fekete kijelző, csak az újraindítás segít (4 magos proci, 8GB ram, in 10 pro)

    minimális elvárásaim:

    1. természetesen ne halljon meg sok oldaltól (pl a firefox régen nem töltötte be az inaktív oldalakat, de az opera is atom stabil maradt 100 fölött)

    2. a tabulátorok fix szélességűek legyenek (nem dinamikus) és több sorba rendezze őket (az sem baj, ha állítható a méret, felesleges egy tabulátornak 1,5-2 cm magasnak lennie)

    3. lehessen egérrel (jobb klikk + görgető) tabulátort váltani

    A régi opera tudta mindet, de már évek óta nincs, a vivaldi tudja a 3-t, az avant browser a 2-3, a firefoxhoz régen volt kiegészítő, de már évek óta nem fejlesztik, az "opera"= chrome meg egyiket se tudja (talán az 1.)

    létezik ilyen? :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Dluinet #46240 üzenetére

    köszi, kipróbálom!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz AtHoS #46242 üzenetére

    azt hogyan? ilyen opciót nem találtam. de biztos, hogy az/ilyesmi a baja, az otthoni gépemet is le tudja rántani, pedig abban 16GB ram van és K2200 quadro vga. mégis úgy elfeketedik néha, hogy csak a power off segít.

    a vivaldi szimpatikus volna, de annyira gagyi, ez a sok, egyre szűkülő tabulátor egy sorban szorongva... ezt annyira nem értem, 5 éve szinte minden böngésző tudta több sorba rendezni, mára meg mintha betiltották volna.. :F

    meg amit megfigyeltem, újra telepítés után elveszti a bővítményeket, kedvenceket, jelszavakat, mindent. tehát hiába portable, valamit mégiscsak a C meghajtón tárol. a firefox, opera, avant portable az tényleg portable volt.

    a Firefox a Tab Mix Plus bővítménnyel, szinte megközelítette az Opera tudását, ergonómiáját, de sajnos valami 52-es vagy 58-as verzióig kompatibilis, mert abbahagyták a fejlesztését. (mondom én, összeesküvés-elmélet-szagú ez a dolog... :DDD )

    elméletileg az vivadiban sikerült már elérni külföldii földalatti mozgalmaknak a több sorba rendezést, de angolul és nagyon bonyolult módon megfogalmazott röpirataik miatt nem tudtam még csatlakozni hozzájukig... :W :DD :D

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz AtHoS #46244 üzenetére

    Igen, köszi, de amíg egy sorba teszi a tabokat, addig ez csak ront a helyzeten, mert akkor jobbra balra nyilakkal, mint egy filmszalagot kell futtatni a tab sort jobbra-balra, szóval így még áttekinthetetlenebb lesz.

    Ennek akkor van értelme, amikor több sorban, egymás alá teszik a tabokat, így mindig tudod, hogy melyik hol van

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Dluinet #46240 üzenetére

    Kipróbáltam a Maxthont, egyelőre annyit tud, mint a Vivaldi. Tudsz hozzá ilyen add-on, ami a rabokat több sorba rendezi? Én nem találtam sajna.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Top cat #46253 üzenetére

    Neeeem!
    hanem így :K

    update: most olvasom, hogy Rabokat írtam...:Y Tabokat !!! :DD :))

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Vesa #46264 üzenetére

    a kijelző tartalmát mindenképp ki tudja másolni, ha olvasni tudja. nyom egy print screent és recognizálja

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Vesa #46280 üzenetére

    igen, igen, ezt még akár a photoshop is tudja. :K vagy kikockázni akár.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    kérlek ajánljatok böngészőt

    vivald, firefox, chrome (új opera): az összes weboldalt egy sorban nyitja meg így a tabulátotok a végére tizedmilliméter csíkokra zsugorodna
    avant browser: teljes instabilitás, (a ff motor nem működik, a chrome motorral meg teljesen szétesik)
    tor: ha beépülőket telepítek bele, pár indítás után letiltja és törli őket, illetve 1-2 nap után nem megy ki többet a netre.

    a régi opera jó volt, de kb 4 éve nem frissül, szabad azzal netezni?

    a firefoxhoz 50-ig volt egy tab mix plus kiegészítő, de nem fejlesztették tovább (van egy régi portable verzióm, sajnos sok weboldaltól lefagy, de ha átmásolom másik helyre, teljesen megváltozik, egy csomó kiegészítő eltűnik belőle)

    az, hogy kb 4-5 éve nem található olyan böngésző, ami a tabulátorokat több sorba rendezi, valami összeesküvés elmélet következménye? szabad ma még használni az az előttieket?

    vagy at jobb kilkk+görgetőre tabulátor váltás... mintha tiltva lenne

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #46291 üzenetére

    heló, hát nem is tudom. a sok megnyitott és áttekinthető oldal túl igényes funkció? ha alaposan körbe akarsz járni egy témát, akkor 5-10-15 oldal sem sok, amit átnézel. és egyszerre nyitva tartasz, mert folyamatosan ugrálsz köztük. és ezért jó, ha vizuálisan is meg tudod jegyezni, melyik oldal hol van nyitva, minta memória játékban (lásd. statikus tabulátor szélesség). és egyszerre nem is egy témával foglalkozol...

    mintha arrafelé terelne egy láthatatlan kéz, hogy ne foglalkozz a dolgokkal mélyen, élj a pillanatnak, mint a pillangó, egyszerre csak egy virágra szállj, aztán felejtsd el e következőért. szerintem egy nyugdíjas nagymama netezik így, hogy bekapcsolja a gépet, elindítja a böngészőt, megnézi a vonatindulást, majd kikapcsolja az egészet. de hagyjuk az összeesküvés elméleteket, hogy a fogyasztói igények, vagy a fejlesztői szándék-e a ludas, kit érdekel, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás, ha probléma az, hogy összeszarják az udvart...? :W

    egyébként én is használom a 12.8-as opererát, van egy csomó dolog, amit csak az alatt lehet megcsinálni, menteni stb, meg az 50-es firefoxot is, mert van olyan kiegészítő, amilyen funkció utód nélkül kihalt. amúgy a tan mix plus volt az egyik leghasznosabb dolog, amit már szintén nem fejlesztenek. az avant browser funkcionalitásban nem lenne rossz, de iszonyat instabil, bugos, a tor browser is ok, de ha telepítek rá add on-okat pár nap múlva harakirizik és nem megy ki többet a netre. abból mindig kell egy tartalék beállítgatva, becsomagolva, amit kétnaponta kicsomagolok és használom tovább, ha kell. természetesen így semmi értelme.
    a vivaldi az egyetlen ami hibátlanul tudja a jobb klikk + görgetőre a tab váltás, t mint régen az opera, de néha úgy összeomlik, hogy csak az újraindítás segít örök álomba viszi a gépet (minden megy tovább, csak a kijelző elsötétedik), ráadásul időnként elfelejti a jelszavakat, reseteli az add-onokat is. szóval elég tanácstalan vagyok, a régi böngészőket még használnám is, legfeljebb sandboxban, de iszonyat belassulnak a mai weboldalaktól. a firefox, ha a ram fogyasztása eléri a 3 GB-t (16-ból) kérlelhetetlenül összeomlik. mondjuk legalább a gépet nem viszi magával, mint a vivaldi.

    @mezis (#46290) megnéztem a Bravet, de nem látom, hogy tudná a tabokat több sorba tenni

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz totron #46293 üzenetére

    a ctr +tab is jó, de ahhoz le kell tenni a kávés bögrét, a jobb két meg amúgy is az egéren van.... hidd e, ha megszokod a nagyon jót, a kicsit jó is rosszan tűnik utána. persze mindent meg lehet szokni idővel...

    a vivaldiban is van egy ilyen bal oldali tablista, de ez is csak egy lineáris list, annyival jobb, hogy szélesebben látszik, legalább kiírja a tab címét. de hidd el, a legjobb, ha több sorban van, 2D (sorok és oszlopok) a legtöbbet így tudod a legáttekinthetőbben fejben tartani
    nálam így nézett ki utoljára az opera (tabok szélessége, magassága színe állítható)
    opera
    a menüsorban lévő zajosodás a skin hibája, de akkor már nem foglalkoztam vele, hogy megoldjam

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    heló,

    Mail Store Home progit ismeri valaki?
    Van annál jobb?
    Az a gondom vele, hogy mivel 4x telik be a gmail fiókom, szeretném archiválni.
    A Mail store home régi verziójával már csináltam, 2017.02.28 az utolsó levél.
    De.
    • A régi verzió nem megy fel a gmailre
    • Letöltöttem az újat, az fölmegy
    • Nem akarom újra 2007-túl letölteni az egészet, ezért az adatbázist átmásoltam az újba
    • Hibajelzéssel, de elindult
    • Kérte az indexelés újraépítését, megtettem. Még minidig hibajelzéssel indul.
    • A legnagyobb gond, hogy nem hajlandó leszedni a 2017.01.02-nél frissebb leveleket :F

    Most vagy kezdem elölről egy szűzzel, és leszedem az egészet újra, de hiányosan
    vagy nem tudom? nem lehet benne szinkronizálni valahogy a régi verziót? Hogy az összes gmailes levél egyben legyen archiválva?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Vesa #46378 üzenetére

    az a cikk, amit linkeltem, hét abban nem voltak elragadtatva a verától. érdemes elolvasni
    és amennyire én tudom, a truenak az lett a halála, hogy a fejlesztők nem adták meg magukat és nem tettek bele kiskaput, inkább abbahagyták. nem voltak olyan izmosak, mint az apple az iphone-nal. és akkor jön valaki, és felvette a fonalat és tovább gombolyította...

    szóval nekem ezek több mint gyanús körülmények.

    és egyébként miben számít? a true crypttel generált konténereket csináljam újra? vagy verával nyissam ki?

    amúgy szerintem rosszul teszed, hogy jpg , mp3 stb fileokat használsz kulcsnak, mert ha ezekben csak egy bit megváltozik, onnantól kuka. márpedig, az ördög nem alszik.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Cs1csó #46383 üzenetére

    ó, hát én nem gondolkodok ilyen nagy perspektívákban. nekem csak annyi a dilemmám, hogy ha van két program, ami kb ugyanazt tudja, és ugyanannyiba kerül, de az egyik jobb, miért ne a jobbat használjam...? :F

    @(#46384) Vesa a cikk, amit linkeltem, nem tudom mikori, de abban épp azt írják, amennyire olvasom, hogy a vera cryptben vannak kritikus hibák .
    közben belenéztem a cikkbe belinkelt pdf-be, a dátum 2016-os

    a kulcsfájl abban igazad van, hogy ha sok biztonsági másolatot csinálsz, kicsi az esélye, hogy mind megsérül. bár szerintem a kulcsfájl lényege nem a bonyolultságában van, hanem a kiválasztásában. azaz, hogy tudd melyik az a fájl. (tehát nem egy nagy és összetett képfájl, hanem ezer kis kép közöl egy). a bonyolultságot a jelszó helyett használt kulcs mondat/jelmondat adja. kulcsfájlnak én olyat ajánlanék, amit bármikor és bárhol tudsz reprodukálni.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák