Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • A Lian Li Strimer kábel mókolása.

    lo Értelmetlenül állok az egész előtt, hogy a Lian Li minden cuccából ad ki fekete/fehér verziót csak pont a Strimer...

  • Színpadon a hardverzenekar

    ph A hangeszközöké és monitoroké a rivaldafény, de asztali gépekről, komponensekről, notebookról és egérpadról is szó esik.

Új hozzászólás Aktív témák

  • m0car

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egyetemista leányzónak szeretnék gépvásárlási tanácsokat kérni.

    1. Közeljövőben (max 1 hónap) szeretné megvásárolni, mindenképpen új gépet.
    2. A nagyon nagyon teteje 180k, de az ár/érték arányt fontosabbnak érzem.
    3. Irodai munka, doksiszerkesztés-olvasás, netezés, filmnézés. Semmi igazán gépigényes.
    4. Nem, nem játszana vele.
    5. A kevésbé teljesítményigényes felhasználási mód miatt, a minőséget helyezném előtérbe. 3 év garanciát elég barátságosnak tartom. :)
    6. SSD-t elképzelhetőnek tartom, akár dvd olvasó helyére, akár alap hdd-t kicserélve, de ahogy nézelődtem, alapból ssd-vel szerelt gépet nem annyira találtam.
    7. 15,6" a mostani gépe, ennél kisebbet nem igazán szeretne, de ha vmi tuti gép van 14"-on akkor azért megpróbálnám rábeszélni. :) Matt kijelző jólenne, kérdésem az, hogy fóliával meglehet-e esetleg oldani? Ha nem is árban lenne hatalmas csökkenés, de a lehetséges választékot nagyban megnövelné talán, ha nem zárjuk ki fényes kijelzőt. Felbontásban tanácstalan vagyok, integrált megoldás elviszi kellemesen FHD-n is az említett felhasználási területen? Nagyon nagy árnövekedés az FHD kijelző, ha igen lehet h érdemesebb beruházni vmi kis belépő tabletre azért h előadásokat olvasgasson, filmre, netezésre pedig elég a hd ready.
    8. Tömeg nem igazán számít, oprendszert sem kérnénk rá.
    9. 4gb RAM-ot elégnek gondolnék, hdd min. 500gb de ha nem túl nagy ráfizetés akkor lehet nagyobb, és talán az se lenne nagy baj ha 5400rpmnél jobban pörög. :) Nem sokat volt még időm nézelődni, de ebben az ár és méretkategóriában nem igazán láttam dvd olvasó nélkül, és legalább SSD-t is lenne hova berakni később (bár nem tudom h garanciát, hogy befolyásolja ez).
    10. Erre a felhasználási módra talán elégnek gondolnék dvga nélküli konfigurációt, főleg ha árban jobban kijön. Kellhet i5/i3, vagy pentium/celeron dualcore elég ilyen általános célokra?
    11. Garancia idő, és az elég jónak mondott szervizhálózat miatt Dell gépekre gondoltam elsősorban: Inspiron 3521, Vostro 2521 ami elsőre szimpatikusnak tűnik. Ár és specifikáció alapján még Acer TravelMate P243/P253/255 viszont Acer általános minőségről/szervizhálózatról nem tudok semmit. Ha 2 év garanciát bevállalnánk, akkor egyetlen kikötés h Asust ne. (személyes tapasztalat, botrányos garanciális problémák az elmúlt 2 évben)

    Kicsit hosszúra nyúlt, előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget, tanácsokat. :R

  • m0car

    csendes tag

    válasz Tikakukac #55925 üzenetére

    Látom vhol matt kijelzővel, de tesztekben mindig csak 1 féle panelra hivatkoznak, és a legtöbb boltnál is fényesnek írják. Tudsz vmi konkrét boltot ahol tutira matt? Ha lenne vhol akkor nem zavarna az ár, de ha nem matt akkor nem érzem h ez bestbuy lenne. Ha viszont nem ez, akkor jobb lenne megállni 150körül, a köv. 2 gépnél ez 120 gigás ssd vásárlással is menne azt hiszem, és a kívánalmaknak megfelelne.

    Dell Vostro 2521: mellette szól, a matt kijelző, és elég jó akksi időket írtak a tesztek, azt viszont nem tudom, hogy a matt kijelző, és az a feltételezésem, h minőségibb-tartósabb csak amiatt h nem inspiron megéri e a plusz költségeket. Érdemes dvga változatot venni +12/15k-ért? Esetleg később használtan jobban ellehet adni mert "erősebb", vagy +melegedés miatt pont hogy csökkenti az élettartamát a gépnek?

    http://ipon.hu/webshop/product/dell_vostro_2521_156301/507057
    http://www.pcx.hu/termek/dell-vostro-2521-12-notebook-61668

    Dell Inspiron 3521:
    http://ipon.hu/webshop/product/dell_inspiron_3521_fekete_12465/508972

    Rendelt már esetleg vki laptopot pcxből? Asztaligép komponenseknél gyakran ajánlott bolt, viszont ha a sz@rházi radium.hu megtudta csinálni, h trükközött-trükközik a beszerzési hely tekintetében asus gépeknél, akkor más is megteheti?
    Az átverős radium miatt buktam, egy teljes asus pénzvisszafizetést, bekellett érnem cseregéppel...

  • m0car

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, a következő 1-2 hétben szeretnénk beújítani egy gépet.
    A keret kb 250-300 ezer ft, új gépben gondolkozunk.
    A felhasználási terület abszolút irodai munka.
    A kijelző nagyságát 13" - 15,6" közé szeretnénk, lehetőleg FHD, matt.
    Utazás közben nem lenne használva, akkuval aktív felhasználással 3-4 órát bírjon ki.
    Előre telepített oprendszer nem szükséges, de ha Win rajta, és jelentősen nem befolyásolja jelentősen az árát jöhet.
    Mindenképp SSD fog bele kerülni, ami meg alapból van benne külső rackbe/optibaybe. Memória területén min 4 gb, ha bővíthető, egyébként 8. Optikai meghajtó nem kell.
    Ultrabookokat nem annyira ismerem, fontos a jó itthoni szerviz.

    Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák