Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maestro_ha

    csendes tag

    Halló!

    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most vagy hó végén 11.18 - 12.01
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    cirka 350 ezer Forint, ha van jó ajánlat 400
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Leginkább általános célra, szövegbevitel + néha játék
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    cs2, valorant, indie címek
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Ne 45ntsc/62srgb
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Lesz hordozva, de megoldom.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ha nincs rajta se gond.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Min. 256GB SSD. Min. 16GB RAM, nem árt ha bővíthető
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Kifejezetten fontos lenne a jó billentyűzet, normális építési minőség, nem rikító gamer kinézet.

    Elmentem shopba megnézni őket. Ez alapján, bár szemeztem pár alap gamer géppel, az MSI gépek, TUF, Nitro, Omen tapogatás alapján kiestek a képből. Az idepad 3 gaming-nek még jobb volt a gépelési érzete, de az anyaga nagyon bödön, jókat sem írtok róla. A Legion nem tűnt annyira rossznak.
    Ami igazán vállalható volt minőségérzetre az a Zephyrus g14. (ez annyira megtetszett, hogy ha akcióval lemenne 450 közelébe még venném is, de ez annyira nem várható)
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    Ha van aktuálisan jobb használt, mint a BF árak, szóba jöhet az is. (g14-re rákerestem, de így is sok)

    Az eddigi nézelődés alapján a linkelt enyhén akciózott ideapad 5 pro tökéletes lenne, de az a minimális távlati játékot sem szereti.

    köszi

Új hozzászólás Aktív témák