Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Bridgedale #30995 üzenetére

    Ez engem is érdekelne.. Szintén építkezés elején, hétvégén kész a falazás..
    Nagyjából hasonló elrendezés, annyi, hogy nálunk 1 szintes lesz a ház netto 100nm. 3-4 szobát szeretnénk hűteni.. (nappali+étkező+konyha egybe) + háló + dolgozó + kisszoba. Ezen vacilálok én is, hogy betegyek 1 kültérire 2db 3.5es klímát, 1et a nappali étkező konyha részbe ami full egy légtér és 1et a folyosóra ahonnan a háló dolgozó és kisszoba nyílik, vagy gondolkozzak légcsatornásba és akkor 4 helyiséget tudok 1xre hűteni.
    Kérdés, hogy a légcsatornás klíma mennyire okos? Ha jól tudom, nem tudok külön szoba hőmérsékletet beállítani, az ilyen on/off jellegű.. de ezeket mivel lehet vezérelni? Vannak már ebből is okos rendszerek amiket pl wifin keresztül appon keresztül lehet vezérelni, vagy kötelező az IR távirányító? Ha IR akkor a jel hogy megy át a mennyezeten?! Vannak itt még kérdések.

    Viszont a légcsatornásnál egy vélemény jól jönne, akár pro kontra módon, a 2 beltéris splittel összehasonlítva.
    Talán a 2 beltéris mindennel együtt kijön 500kból a légcsatornás meg jóval drágább lenne sztem. Jól gondolom?

    Képen a 402höz és a 409hez tennék 2 klímát, sztetek?

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Még mindig pörgök ezen a légcsatornás klíma kérdésen.. többet írtátok már, hogy a multi klímát felejtsem el, inkább rakjak 2 beltéri+kültériset jobban jövök ki. Ezért előre is köszi azt a tippet.
    Viszont ha már ilyen nagy tervezgetésben vagyok akkor utána néztem kicsit és gondoltam mi lenne, ha úgyis szabad "padlástér" van és álmennyezet, tehetnénk be légcsatornás klímát.. akkor kb nappali+konyha + 2 háló + dolgozó kaphatna külön nyílást és akkor gyakorlatilag 4 helyiséget tudunk hűteni egyszerre.

    Ezzel kapcsolatban lenne szükségem némi felvilágosításra, mert kb 1 hete bújom a netet, de úgy látom elég részlegesek az infok. Ilyen mondjuk 4 szobás rendszernél megoldható a szobák külön hűtése, hőmérséklet szabályozása? Ezen légcsatornás klímák között létezik olyan ami wifin is működtethető, nem csak ilyen IR távirányítóval vagy termosztát szerű fali megoldással?

    Valamint ha nézünk egy netto 100nmes újonan épülő házat ahol 30as porotherm tégla a fal, 15ös a külső szigetelés a kornak megfelelő modern jól szigeteltek lesznek a nyílászárók és a fűtést nem kell megoldani, mert lesz végig padlófűtés.. akkor kb mennyibe lehetne kihozni egy ilyen rendszert? Sacc per kb.. meg nyílván a szigetelt légcsatorna cső métere sem tudott még előre de kb 4 szobás elrendezésnél ilyen 5m/szoba részre saccolok.. ahogy nézegettem a netem az eszközök árát akkor egy kb 8-10kWos eszközt ajánlottak 80-100nm-re. Az ilyen 500e körül volt (Daikin).. + még hozzá a cső ami kb 4x5m saccra kb 20-30 ezer lehet?! meg a szellőző nyílások stb.. 4 db mondjuk 100e max.. tehát ha durván nézem kijönne ilyen 600-700 között + beszerelés?
    Tudnátok mondani tapasztalatokat, esetleg nagyjából árakat, hogy kinek mennyibe fájt egy ilyen ha csak hűtésre kell?
    Vannak buktatói a dolognak egyébként? Jobban hibásodnak az eszközök.. drágább a javítás stb..?

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. Építkezésbe vagyunk és most hogy bent vannak a nyílászárók + kötik a villanyt ki kéne állni a klímának a vezetékekkel.
    Óriási dilemmában vagyok, hogy hova tegyek és mennyi klímát tegyek.
    Szerettem volna légcsatornázható klímát, de miután megtudtam, hogy horror (1.5-2M) sajnos le kellett mondani az álomról :D
    Most két alternatíva van. Vagy beteszek egy ilyen mennyezeti klímát a bejárati ajtóhoz (1es szám) ami 4 irányba fúj és az ha elég nagy talán befújja a nappalit és a folyosót amiről remélhetőleg elmegy a hideg a szobákba is.
    Vagy teszek fel 2 db klímát a 2es és 3as pontra akkor az befúj a háló felé és megfelelően hűti a nappalit. Árban kb ugyan ott vagyok, mert ha kb 200k-t számolok / klíma akkor meg is van nagyjából a mennyezeti 400-500ks klímával. Kérdés, hogy mondjuk egy 7.2kw-os kílma behűti-e rendesen a hálóz és a nappali anélkül, hogy a folyosón mondjuk 15 fok lenne :D

    Szobák amúgy
    Minden szoba kb 12-12-18 nm, konyha étkező nappali 40+nm.

    2 klímánál még a folyamatos kapcsolgatás is problémát okozhat, ameddig nem lesz kész a központi okosotthon rendszerem amivel automatizálni tudom a be/kikapcsolást.

    Ha van esetleg konkrét típus amit ajánlotok és pro/kontra, hogy miért jobb az 1 illetve a 2 klímás megoldás, nagyon megköszönném.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Flashcash #34386 üzenetére

    Hmm, értem :) Bíztam benne, hogy az 1 klímással is megoldható, vagyis reménykedtem abban a válaszban.
    2 klímásnál amúgy nem dupla rizikó a 2 kül/beltéri meghibásodási lehetőség? Anno vki ezzel érvelt, hogy dupla annyi csövezés kell ami miatt drágábbra jön ki, 2 kültéri kell a tetőre, ami miatt dupla annyi a meghibásodási/fenntartási költsége akár töltet terén akár szerelés/karbantartás terén.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Flashcash #34389 üzenetére

    nem ragaszkodom hozzá, csak felmerült anno a lehetőség a multisplitre és akkor vki mondta hogy 2 kültéri 2 hibapont, 1 kültéri 1 hibapont. Ha a szakavatottak azt mondják, hogy 2 beltéri + 2 kültéri a best option akkor lehet azt választom. Sajna ezeket nem tudom kipróbálni, ezért ha valamit kiválasztok nincs visszaút. Emiatt nem akarom sem alultervezni a rendszert mint most a panelben. 2.5kwos vortex van 100kért vettem anno metroban.. hallba van téve és a hálóba semmi hideg nem jön. ventillátorral kell oda fújni, hogy ne dögöljünk meg nyáron :D

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Adott az alábbi alaprajzú családi hát. Álmennyezet végig, ahol a kábeleket/klíma csatornázást meg lehet oldani. Tetőre is lehet rakni a kültérit és az oldalfalra is (3as szám külső oldala).

    Kérdésem a következő lenne:
    Milyen klímát érdemes betenni ilyen elosztású ingatlanba?
    2 opciót találtam ki eddig.. írjátok légyszi ha hülyeség vagy van jobb alternatíva.
    1 - 1es pontra beteszek egy 4 irányba fújó mennyezeti klímát, ami befújja a nappalit (409) valamint befúj a folyosóra (402) ahonnan talán bemegy a szobákba is a hideg (max be kell ventilátorral fújni).
    2 - 2es és 3as pontra teszek egy sima inverteres split klímát, itt kérdés az, hogy 2 kültéri - 2 beltéri vagy 1 kültéri és 2 beltérit érdemes választani.. Itt ez behűti a nappalit/konyhát/étkezőt(3) a másik (2) pedig behűti a 2 alatt a lévő szobát.

    Vagy
    3 - légcsatornázható klíma. 6 helyiségre/+ folyosó mennyibe fája sacc / kb egy ilyen egység megvalósítása?
    Ha jól tudom csak a központi egység 500k + a csatornák. Álmennyezetből jöhetne a csövezés és a befújó rács. Ha jól tudom a szobánkénti szabályozás durva feláras.

    Elsőre a 2 beltéri vagy 1 mennyezetire 500-600-t terveztem költeni, de ha a légcsatornásat 800ból ki lehet hozni akkor inkább választanám azt. Bár félek, hogy a sok csövezéssel az inkább 1.5M körül lenne..

    Valamit kérdés az is, hogy ha 2 külön beltéri akkor milyen méretűek? 3.5? 2.8?

    Segítsetek légyszi kitalálni a legjobb, legoptimálisabb megoldást ami nem a legdrágább :D

    [ Szerkesztve ]

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz windy #35678 üzenetére

    Köszi a tippet, a kis légcsatornás alatt mit értesz? Tudsz esetleg példa típust mondani? A 405 14nm ,407,408 pedig 12nm.
    Azért érdekelne a típus mert akkor arra már egy hozzávetőleges árat tudnék számolni.. persze ez csak bő becslés lenne, mert ugye azt nem tudom ilyen esetben milyen és mennyi csövet kéne hozzá venni stb.. igazából csak a fő egység árát tudnám meg :D

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok.
    Daikin sensira ftxf25 es 35 típushoz keresek wifi modult. Mennyire nehézkes a beszerelése?

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz cdl #45281 üzenetére

    Köszi. Anno mikor szereltek akkor 5-6ezer Ftos árra emlekszem. Most ilyen 15+afa körül lattam neten. Lehetséges? 😂

    [ Szerkesztve ]

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Daikin Sensira 25ös és 35ös készülékhez szeretnék wifi modult rendelni.
    A pontos típus elvileg: FTXF25A2V1B és FTXF35A2V1B

    Ezekhez ezt a típust kell vennem? [link]
    Elvileg a modul cikkszáma: BRP069B45f

    Előre is köszi a helpet!

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák