Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Adott az alábbi alaprajzú családi hát. Álmennyezet végig, ahol a kábeleket/klíma csatornázást meg lehet oldani. Tetőre is lehet rakni a kültérit és az oldalfalra is (3as szám külső oldala).

    Kérdésem a következő lenne:
    Milyen klímát érdemes betenni ilyen elosztású ingatlanba?
    2 opciót találtam ki eddig.. írjátok légyszi ha hülyeség vagy van jobb alternatíva.
    1 - 1es pontra beteszek egy 4 irányba fújó mennyezeti klímát, ami befújja a nappalit (409) valamint befúj a folyosóra (402) ahonnan talán bemegy a szobákba is a hideg (max be kell ventilátorral fújni).
    2 - 2es és 3as pontra teszek egy sima inverteres split klímát, itt kérdés az, hogy 2 kültéri - 2 beltéri vagy 1 kültéri és 2 beltérit érdemes választani.. Itt ez behűti a nappalit/konyhát/étkezőt(3) a másik (2) pedig behűti a 2 alatt a lévő szobát.

    Vagy
    3 - légcsatornázható klíma. 6 helyiségre/+ folyosó mennyibe fája sacc / kb egy ilyen egység megvalósítása?
    Ha jól tudom csak a központi egység 500k + a csatornák. Álmennyezetből jöhetne a csövezés és a befújó rács. Ha jól tudom a szobánkénti szabályozás durva feláras.

    Elsőre a 2 beltéri vagy 1 mennyezetire 500-600-t terveztem költeni, de ha a légcsatornásat 800ból ki lehet hozni akkor inkább választanám azt. Bár félek, hogy a sok csövezéssel az inkább 1.5M körül lenne..

    Valamit kérdés az is, hogy ha 2 külön beltéri akkor milyen méretűek? 3.5? 2.8?

    Segítsetek légyszi kitalálni a legjobb, legoptimálisabb megoldást ami nem a legdrágább :D

    [ Szerkesztve ]

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák