Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kicsikét hosszú, sorry....

    Hát, megnéztünk még több, és még több használt autót......hogyé is mondjam? Az igaz, hogy kereskedésekben jártunk, de bármelyik autót nézzük ki, az mind kereskedéseknél van már, ezek úgy lecsapnak egy eladó autóra, mint gyöngytyúk a fikára. De, a lényeg, hogy vagy minket (vevőket)néznek teljesen elme roggyantnak, vagy ők maguk azok. Miért mondom ezt? Hát mert pl, a hirdetett autónak, köze nincs az ő általa hirdetett tulajdonságokhoz, nevezetesen, hirdet ford járgányt "Titanium" felszereltségűnek, de az az autó a legfapadosabb kiadás, mit a ford kiadott kezei közül. Nem elírás a hirdetésben, mert még a találkozón is ezt állítja. Vagy pl, az, hogy a kereskedő még saját maga sem képes kinyitni a hátsó ajtót, ott előttünk rángatja a "makulátlan, megkímélt hölgytulajdonos"...stb autót, és annyit mond rá, hogy idézem..." ja a hátsó ajtó kulcsát elfelejtettem kihozni..." MI VAN? most nyitottad ki fél perce az autót a távirányítóval vadbarom, az első ajtókat már ki is nyitotta az idióta, és meg akar róla győzni, hogy a hátsó ajtónak van egy másik kulcsa....biztosan ehhez a járgányhoz adtak vagy 15db kulcsot :C
    A motorháztetőt, majd mindegyik, csak unszolásra nyitja ki, de minden mást belülről mutogat ezerrel, hogy milyen megkímélt, egy karc sincs rajta, nézzük meg, hogy milyen aranyos hölgyé lehetett. Ami igaz is, mert úgy kitudják tisztítani, szilikonozni, hogy ihaj. De a motorteret kerülgetik, mint a forró kását. Mondom neki hejj, nyissuk mán fel, ezt, az ugyan nem túlságosan fontos alkatrészt takaró lemeztetőt is. Mikor kinyitja, de mondja közben, hogy " mondom, hogy nagyon jó állapotú.." mit látsz? Hát azt, hogy különbül néz ki, mint a saját 1,5 éves Kugam motortere, de az még vadi új korában sem nézett így ki esküszöm. Mi szükség van így kinyalni egy kocsi motorterét, amivel semmi gubanc nincs, és amúgy nem is állt szándékában megmutatni. Beindítani...? Minek? Hiszen mondta, hogy jó. Vagy nincs benn akku, vagy, csak akkor, ha foglalózol....MICSODA? Gatyát nem veszek próba nélkül, hát akkor 1,5 misiért, már csak meghallgatnám legalább nem?!
    Mindegy no, lehet én vagyok ilyen pöcs, hogy kifogtam a legsilányabb kereskedőket, vagy alapból a fejszerkezetem arra ösztökéli őket, ..."nézd mán ni, egy újabb hülye jött autót venni faluról"... :D
    De, kb ott tartok, hogy vagy hajtogatok drótból egy autót, vagy deszkából összeütök egyet. Még az a szerencse, hogy az asszonykám is igazat ad ebben, ő is látja ezt a sok simliskedő, semmirekellő ingyen élő gyökeret, tisztelet a kivételeknek, akiket én még, sajnos nem találtam meg. Adtunk magunknak még időt, és megpróbálunk háztól, tényleg magyarországi autót keresni.
    Apropó, magyarországi érvényes okmányok, 2 év friss műszaki, és garancia....emígyen hirdetnek! Olyan autókat, amiket tegnap gurítottak le a trélerről, és nagy kegyesen megengedi, hogy én műszakiztassam le, hozzam el tőle adás-vételivel, rádob nekem addig egy "P"-s rendszámot
    De, mondom, hogyan adnak rá ford garanciát egy 10-11éves autóra?
    Válasz: van ismerős szerelő a fordnál, aki bármit meg tud oldani, ha probléma van?! Csak azt nem tudjuk, hogy adott esetben több száz km távolságból, ha lerohadok az autóval ki juttatja el, és hogyan ehhez a pesti emberkéhez az autót :F
    Arról már ne is beszéljünk, hogy ezek a csodálatos kereskedők az okai annak, hogy most pesten odab...tak a forg. helyezésnek, vizsgáztatásnak(lebukott egy komplett erre szakosodott "banda", adták ki jó-pénzért a műszakit, a bontóérett hölgytulajdonosmegkímélt 3-500.000km futott csodákra.
    Lehet, közületek van jobban megedződött emberke is, aki már járatos a használtautókerskedés zeg-zugos útvesztőiben. Szerencsére, én még csak eladói oldalon jelentem meg a "piacon", mert eddig 3 új autót vettünk, az előző kettőt eladtuk. Az elsőt a kereskedésnek, a másodikat házhoz.
    Addig-addig morfondírozom, hogy veszünk egy új autót, az asszonykának is, csak semmi értelme, az utcán tartani, egy alig futó kis autót, de legalább tudnám mit veszek.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Új hozzászólás Aktív témák