Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • tbs

    addikt

    válasz dokar #8130 üzenetére

    "hogyan lehet kanyart gyorsabban bevenni: csúsztatva (drift) vagy megcsúszás nélkül?"
    Kanyarja válogatja. A többségben csúszás nélkül ér a végére gyorsabban az ember. ;)

    "ha a hátsó kerék is fordulna, akkor nagyobb lenne az oldalgyorsulás, kanyarsebesség?"
    Pl. Prelude..? Igen és igen. A kettő összefügg.

    "kanyarban a lehető leggyorsabb kigyorsításhoz nyomatékmaximum közelében kell lennie a fordulatnak? vagy alatta?"
    Géptől függ. Hajtási módtól is. Elvileg a legjobb, ha icipici tartalék van a nyomatékból és nyomatékmax fölött legyen a teljesítménymax. Ne kelljen rövid íven váltani.

    [ Szerkesztve ]

  • TexT-BoY

    addikt

    válasz dokar #8130 üzenetére

    IMHO:
    1.Driftelve roszabb
    2.Talán, gyakorlati haszan nem sok van. versenypályán a 4WS Prelude roszabb mint a sima prelude, mivel a 4WS preluddel ovatosabban kell menni, és ez rányomja a köridőre a bályeget (különben megfordulsz) Talán más 4kerék kormányzásu vas jobb, de nem is tudok hirteln felhozni másikat. A szketpikusoknak mondom hogy ezeket még ÖregKergyu is erőssitette aki azt gondolom elég othonosan mozog a versenypályán, és az utobbi idők Type-R vasait magáénak tudhatja az "öreg". (jelenleg DC5ös Intije van elöte DC2, TypeR Civic stb, és volt 2.2VTI prelude is a kezei között)
    3. Nyomatékmax alatt valamivel, de mindenképp a verseny alatt azon a fordulaton játszanak ahol él az autó.
    /IMHO

    [ Szerkesztve ]

    HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

  • szatocs

    őstag

    válasz dokar #8130 üzenetére

    Csak azért nem írtam tegnap, hogy 50:50 az rx7 is, mert nem voltam benne biztos. De most már ezt is tudom.

    Kanyarvételnél meg szerintem is kanyarja válogatja, hogy melyik a jobb. A kő kemény drift sosem jó, de olykor szerintem gyorsabb lehet egy kis rácsúsztatás. Csak aztán vissza is kell engedni kicsit a gázból, hogy befogjanak a kerekek, és ismét rendületlenül gyorsulj. (Viszont ha ebbe is belegondolok, hogy visszavenni a gázból, lehet, hogy jobb, ha csak simán íven mégy, állandó tapadással, akkor biztosabb:D )

    === Szatocs ===

Aktív témák