Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Mangerd

    aktív tag

    válasz fdisk #6637 üzenetére

    Egyszerű matek... 16:10-es monitor esetén 1680*1050 a natív felbontás, ami kb 1,7 millió pixelt jelent. Full HD esetében 1920*1080, ami kicsivel több, mint 2 millió pixel. Vagyis FullHD monitor esetén 300 ezer pixellel többet kell kiszámoljon a kártya.

    És mivel natív felbontáson van csak éles kép, ezért amikor csak lehet érdemes azt használni. Tehát ha úgyis csak játékra használod, akkor felesleges a fullHD. Ráadásul ha 1680*1050-be veszed vissza, (ami ugye 16:10 és nem 16:9) az eltérő képarány miatt kicsit torzulni fog a kép (a körök picit oválisabbak lesznek) a homályosodás mellett.
    Többnyire szebb képet ad egy játék ha natív felbontáson van, egy picit visszább vett részletességgel, mintha lentebb vett felbontáson menne, de maxon... (nincs az az AA, ami a kisebb felbontás miatti homályosságból tűéles képet csinál)

    Ráadásul a szemed is meghálálja, ha natívon tudod futtatni a monitort!!!

Aktív témák