Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    veterán

    sziasztok,

    új routerre volt szükségem és egy hap ax2-t választottam, több megfontolásból. sajnos nem sikerült elsőre elég jól utánajárnom, így még vannak problémák, a tanácsotokat kérném. jövő héten kötnek be Telekom 1000/1000-et.

    - lépcsőházi szekrényben van az optika, de a lakásba behozni nem biztos, hogy lehet.
    - cserébe nincs kint 230V. a lakásból viszont megy ki egy üres cat5e kábel.
    - a tervem az volt, hogy veszek egy hap ax2-t, a wan port tud poe-t, így azon kiküldöm majd a tápot és az adatot.
    - vettem még egy tp link poe10r-t, hogy a lépcsőházban szét tudjam szedni.
    - ma nagy örömmel összekötözgettem, de a tp link cucc meg se mukkant. a hap ax2 tud passzív poe-t (18-57V 600mA), azt hittem, hogy ezzel menni fog.
    - nincs sok megoldásom, így még rendeltem egy tp link poe2412g-t (mikrotik rgbpoe + 18pow helyett, egyszerűbb nekem csak egy eszközt elrakni) és a hap ax2 poe kitáplálós tervem eldobtam egyelőre.

    a koncepció tehát:
    táp--> poe2412g
    hap ax2 wan --> poe2412g
    cat5e
    poe10r dc --> isp router táp
    poe10r rj45 --> isp router wan

    ennek működnie kellene szerintem, de a nagy kérdés nekem inkább az, hogy miért nem működik a tp link poe splitter a hap ax2 wan portjáról? utóbbi poe in/out és a splitter pont azért kellett, mert ez még 'buta' poe, csak passzívan kimegy. mivel a poe10r tud 802.3af-t, azt hittem kitalálja a mikrotikkel.

    valamin biztos átsiklok, megköszönöm, ha meg tudjátok mondani :)

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák