Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • polonic

    félisten

    válasz Szellem. #26562 üzenetére

    Túl erős volt az első mondat. ;) Csak felidegesített, ami történt.
    Igen, tudom a bootidő miért nő. Ezzel nincs probléma, nem is érdekel a bootidő. A használat közbeni lassulásra gondolok. Pl új lap nyitása a böngészőben lassab. Egyébként észre sem venném, ha kasperskyt használnék már régóta, és nem tudnám milyen más programmal. Azért veszem csak észre, mert kisebb erőforrás-igényű programot használok, és azokhoz képest lassabb.
    A 2011-re nagyon kiváncsi vagyok, remélem a rendszerterhelést csökkenteni tudják.

    [ Szerkesztve ]

  • Möbiusz

    tag

    válasz Szellem. #26562 üzenetére

    Szia!

    "...KIS/KAV jól működik. ..A bottidő lassulásnak az oka, hogy a bootfolyamat kezdetétől védi a gépet, mindezt azért, mert nem engedi, hogy az MBR-be beírja magát a kártevő. Magyarul van bootvédelme..."

    Ezt megerősíthetem egy nem is régen történt esettel.
    Főnököm gépén egy neves cég N betűs IS-e volt telepítve de lejárt az egy év és kellett egy másik AV. Én rábeszéltem a KIS-re, ha már pénzt ad ki újból akkor már ... inkább már ...
    Szinte egy árban vannak. :D
    Feltelepítettük és az első - KIS telepítést/frissítést követő - bekapcsoláskor máris feldobott egy piros figyelmeztetőt, hogy valami vírus vagy ilyesmi esete forog fenn (nem nagyon jegyeztem meg) és javasolja az azonnali megtisztítást. Ez rögtön meg is történt azonnal.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák