Hirdetés
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- macOS PC-re
- (kiemelt téma)
-
50 - 1
38144 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:03 Téma összefoglaló
A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:
1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vincsó
aktív tag
Jah látom jó régi a topic

Nembaj, felhozom hátha valakit érdekel.
-
Vincsó
aktív tag
-
GeneraL_XTX
veterán
Sziasztok!
Mostanában halotam a FIX.TV-n a Vendi gyerektől hogy elvileg mostanában,hogy megjelentek az Intel alapú Mac gépek fel lehet telepíteni egy inteles gépre is a MAX OS Tigert
erről várnék tapasztalatokat hogy tényleg lehet-e és rendesen működik-e?
valami olyasmit írtak hogy valami redame-ben le van írva lépésről-lépésre hogy hogyan kell feltelepíteni pc-re
mert a fix.tv információit alapból is megkérdőjelezem amennyit azok értenek hozzá
-
Hannibál
csendes tag
Állitolag már van bétája de az csak Intelen megy
-
Rickenstein
senior tag
-
Archttila
veterán
Felraktam a PearPC-t de sajnos nincs bootolhato Tiger rendszerem!Ha valakinek lenne egy torrent linkje vagy bármi más...
-
nemtommi
senior tag
Itt figyel mellettem egy Tiger X86 telepítő.
Már csak két válaszra vagyok attól, hogy bepróbáljam.
A kérdéseim:
Milyenre formatáljam a partíciót?
Haza fogja-e vágni a cén lévő XP-met? -
mac-marci
csendes tag
Sziasztok
Még mindig segítséget várnék de már kicsit előrébb haladtam a pearpc-s kérdésben
0,4pre -t használok ezzl próbálom feltenni az osx10,4 azaz a tigert
A telpítő elindul és kb 1óra alatt fel is telepíti de a baj akkor kezdődik mikor a virtuális meghajtóról kellene bootolnia egyszerüen nem hajlandó már több féle képpen kipróbáltam esődleges és másodlagosként
aki tudja a választ írjon
Előre is köszönettel
msn:bestfilm@freemail.hu
[Szerkesztve] -
mac-marci
csendes tag
Lényegében annyira nem is a sebesége számit ha talán egy alap G4 et megközelít az már szép lenne de ha fut már az is félsiker
ezért lenne szükségem arra hogy valaki leírja lépésről lépésre mit is kell ehez tennem mint irtam már próbáltam a pearpct csak sikertelenül ezért ha valaki lépésről lépésre leírná nekem hogyanis csináljam telepítsem megköszönném
de nem csak pearpc-s megoldás érdekel a lényeg pc-n osx
MSN: bestfilm@freemail.hu -
_thomas_
tag
szia!
szerintem az úgy nagyon lassan fog futni és nehézkesen,de ha valaki rámcáfol akkor örömmel veszem és azonnal én is áttérek az igaz hitre
ha csak a külsőségek miatt miatt kell akkor javaslom a fliakyte (vagy valami ilyesmi) skint és az object dock progit. ezzekkel szinte a megszólalásig hasonló os x lesz a kinézete a winfosnak.
üdv.megnéztem a pearpc oldalát...azannya!
hujj, de jó lenne ha mindezt übergyors emulációval tudná csinálni! van valakinek tapasztalata? kezd engem is érdekelni a dolog! -
_thomas_
tag
sziasztok ! az imént nyitotottam egy topikot véletlen mert ezt a topikot nem vettem észre
mégegyszer mindenkitől elnézéstet kerék .........
szeretnék ezutonis is segítséget kérni pécémen szeretném az osx et futtatni a pearpc vel eddig sikertelenül prbálkoztam nyilván lammaságom és gyér angoltudásom miatt
bármilyen segítséget szívesen fogadok msn címem bestfilm@freemail.hu
Előre is köszönöm
[Szerkesztve]
[Szerkesztve]szia!
szerintem az úgy nagyon lassan fog futni és nehézkesen,de ha valaki rámcáfol akkor örömmel veszem és azonnal én is áttérek az igaz hitre
ha csak a külsőségek miatt miatt kell akkor javaslom a fliakyte (vagy valami ilyesmi) skint és az object dock progit. ezzekkel szinte a megszólalásig hasonló os x lesz a kinézete a winfosnak.
üdv. -
mac-marci
csendes tag
sziasztok ! az imént nyitotottam egy topikot véletlen mert ezt a topikot nem vettem észre
mégegyszer mindenkitől elnézéstet kerék .........
szeretnék ezutonis is segítséget kérni pécémen szeretném az osx et futtatni a pearpc vel eddig sikertelenül prbálkoztam nyilván lammaságom és gyér angoltudásom miatt
bármilyen segítséget szívesen fogadok msn címem bestfilm@freemail.hu
Előre is köszönöm
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
faster
nagyúr
-
Sanya
nagyúr
-
biker
nagyúr
-
faster
nagyúr
-
Sanya
nagyúr

A MacOSX Intel beta-t már le lehet tölteni, és az nfo fájlban két érdekes dolgot írtak, az egyik, hogy kell neki SSE3 is, a másik, hogy a Macekben egy Palladium chip van, amit az OSX install keres. Ez most úgy tűnik, igaznak bizonyult.
Bővebben: link
De vajon mennyi idő alatt hekkelik meg az OSX installt, hogy ne kelljen neki ez a chip? Mert lényegében az Intel procis developer Mac egy kutyaközönséges intel 915 chipsetes Pentiumos PC.
[Szerkesztve]és mennyi idő kell neki, hogy amd-n is fusson? sztem nemsok

-
faster
nagyúr
kb két hónapja ismert, hogy milyen HW védelem van benne
ilyen gyors az index
és már van akinek működik, vmware-en áll. elég könnyű, de sokan megvették az intel ugyanazon lapját, mint a dev. mac-ben van, és meghekkelték ugyan, de vérszegény lett, mert sok minden csak úgy működik, hogy a megfelelő modult emulálják, így lassú és vacak, de van már mo.n is működő osx intel gépen állítólagEz gondolom annak köszönhető, hogy sok alkalmazás nincs lefordítva Intelre, ezért kell a vmware és az Rosetta. De mi lesz majd akkor, ha kijön a végleges MacOSX Intel, akkor mit fognak tenni, hogy sima PC-n ne fusson? Mert ha már most kijátszották ezt a védelmet...

-
biker
nagyúr

A MacOSX Intel beta-t már le lehet tölteni, és az nfo fájlban két érdekes dolgot írtak, az egyik, hogy kell neki SSE3 is, a másik, hogy a Macekben egy Palladium chip van, amit az OSX install keres. Ez most úgy tűnik, igaznak bizonyult.
Bővebben: link
De vajon mennyi idő alatt hekkelik meg az OSX installt, hogy ne kelljen neki ez a chip? Mert lényegében az Intel procis developer Mac egy kutyaközönséges intel 915 chipsetes Pentiumos PC.
[Szerkesztve]kb két hónapja ismert, hogy milyen HW védelem van benne
ilyen gyors az index
és már van akinek működik, vmware-en áll. elég könnyű, de sokan megvették az intel ugyanazon lapját, mint a dev. mac-ben van, és meghekkelték ugyan, de vérszegény lett, mert sok minden csak úgy működik, hogy a megfelelő modult emulálják, így lassú és vacak, de van már mo.n is működő osx intel gépen állítólag -
faster
nagyúr

A MacOSX Intel beta-t már le lehet tölteni, és az nfo fájlban két érdekes dolgot írtak, az egyik, hogy kell neki SSE3 is, a másik, hogy a Macekben egy Palladium chip van, amit az OSX install keres. Ez most úgy tűnik, igaznak bizonyult.
Bővebben: link
De vajon mennyi idő alatt hekkelik meg az OSX installt, hogy ne kelljen neki ez a chip? Mert lényegében az Intel procis developer Mac egy kutyaközönséges intel 915 chipsetes Pentiumos PC.
[Szerkesztve] -
747
senior tag
-
rii
nagyúr
mikorra várható amúgy az OS/X PC-re?
2-3 év? -
Dilikutya
félisten
-
rii
nagyúr
-
DopeBob
addikt
kicsit régi a téma de...
Bővebben: link -
eddie303
őstag
Szerintem igen, mert attól Linux, s nem annyira a szoftvert veszed meg, mint
az adathordozót, a csomagolást, no meg a könyveket, ami szerintem mostmár a
legnagyobb érték az én 7.2-es SuSE-mben is, mert a rendszer maga már úgyis
elavult. Gondold el, az XP Pro 170$ s abban hol van office? na meg jó
játékok
Hanem 80 euróért van egy SuSE dobozod, s abban van minden, ami
szem-szájnak ingere
-
T_bee
aktív tag
-
eddie303
őstag
Te, ezt most embere válogatja. Nekem ha lenne 80 euróm most erre a célra,
megvenném a professionalt, mert megéri. UHU-ban nem tudom, hogy mi van,
fenntartom
-
T_bee
aktív tag
tudom, már eddig is osX nek néz ki, csak mjost vaalmiért megszálltak ezek az alternatív megoldások, mint pl.: linux, és kíváncsi lennék/lettem volna erre is
eddie: akkor azt mondod érdemes megvenni a kereskedelmi verziót Susebol meg uhubol is? -
eddie303
őstag
Azért ne felejtsd el, hogy IEEE1394-es interfész, ismertebb nevén FireWire, de
nemcsak, mert USB is először MAC-en volt... -
eddie303
őstag
A megvásárolható verzióban van egy csomó, egyébbként kereskedelmi szoftver,
legalábbis Suse-ben. Nekem a 7.2-es van meg, ami nagyon régi, de 7 CD, ugyanez
az anyag 1 DVD-n is, 4 könyv+1 Quick-install-guide füzetecske (A könyvek
között: Reference Manual, Networking with Suse Linux, Applications s a
negyedikre így kapásból nem emlékszem) + egy rakás szép Suse-s matrica, amiből
2 gépnek a márkahelyére (egy kocka ablakocska) ragasztató, fémből van
A
programok között: Ami kommersz: VMWare, valami IBM/Lotus cuccok, StarOffice
(Bár ez nem annyira pénzes, most már inkább OpenOffice.org a divat), ami nem
feltétlenül pénzes, s mégis szívem kedvencei: XMAME, ines, snes9x (játéktermi
gép, és Nintendo konzol emulátorok) + még csomó minden, amit nem tudok,
belefáradsz, amíg kiválogatod magadnak a rendszerinstallálásnál sok jóból
UHU dobozos változat meg sajnos nincs meg, de sztem az is megéri a pénzt. -
joysefke
veterán
-
joysefke
veterán
X-COM-nak: Nem is csoda, hogy lassú, olyan, mintha ZX-Spectrumon próbálnánk
386-ost emulálni
Na jó na, annyira nem, de ne feledjük, hogy jobb helyeken
a 450 MHz-s G3-at videót vágni stb. használják, s ki is bírja röhögve
T-bee: Javaslom az UHU Linuxot, mert magyar s mert jó, s nem 10 CD csak 2, s
mégis nagyon jó. Ha ennél is maximalistább vagy, akkor Mandrake 10, ha ez se
elég, akkor Suse 9.1
Amit én próbáltam s létezik Mac-re is: BeOS, még le is
lehet tölteni, s még Mac stílusú is, csak az a baj vele, hogy olyan túl sok
programot nem fogsz kapni hozzá...
UHU-Linuxnak még a stílusa is Mac-szerü,
fent van az alkalmazások menü, s jól is néz ki, s nincs is olyan
nemistudommekkora gépigénye.386-ost emulálni Na jó na, annyira nem, de ne feledjük, hogy jobb helyeken
a 450 MHz-s G3-at videót vágni stb. használják, s ki is bírja röhögve
sőtt még egy PI 233MMX is kibírja röhögve, legalábbis tönkre nem megy a videovágásban az biztos. -
T_bee
aktív tag
X-COM-nak: Nem is csoda, hogy lassú, olyan, mintha ZX-Spectrumon próbálnánk
386-ost emulálni
Na jó na, annyira nem, de ne feledjük, hogy jobb helyeken
a 450 MHz-s G3-at videót vágni stb. használják, s ki is bírja röhögve
T-bee: Javaslom az UHU Linuxot, mert magyar s mert jó, s nem 10 CD csak 2, s
mégis nagyon jó. Ha ennél is maximalistább vagy, akkor Mandrake 10, ha ez se
elég, akkor Suse 9.1
Amit én próbáltam s létezik Mac-re is: BeOS, még le is
lehet tölteni, s még Mac stílusú is, csak az a baj vele, hogy olyan túl sok
programot nem fogsz kapni hozzá...
UHU-Linuxnak még a stílusa is Mac-szerü,
fent van az alkalmazások menü, s jól is néz ki, s nincs is olyan
nemistudommekkora gépigénye.igen, én is az uhun és a susen gondolkozom. mi a különbség a letölthető és a megvsárolható verziók közt?
-
eddie303
őstag
X-COM-nak: Nem is csoda, hogy lassú, olyan, mintha ZX-Spectrumon próbálnánk
386-ost emulálni
Na jó na, annyira nem, de ne feledjük, hogy jobb helyeken
a 450 MHz-s G3-at videót vágni stb. használják, s ki is bírja röhögve
T-bee: Javaslom az UHU Linuxot, mert magyar s mert jó, s nem 10 CD csak 2, s
mégis nagyon jó. Ha ennél is maximalistább vagy, akkor Mandrake 10, ha ez se
elég, akkor Suse 9.1
Amit én próbáltam s létezik Mac-re is: BeOS, még le is
lehet tölteni, s még Mac stílusú is, csak az a baj vele, hogy olyan túl sok
programot nem fogsz kapni hozzá...
UHU-Linuxnak még a stílusa is Mac-szerü,
fent van az alkalmazások menü, s jól is néz ki, s nincs is olyan
nemistudommekkora gépigénye. -
T_bee
aktív tag
-
L3zl13
nagyúr
-
Bash
őstag
-
T_bee
aktív tag
-
Bash
őstag
Opera 7.51-el is aprók a betűk, de azért még olvasható 1600x1200-on is.
-
T_bee
aktív tag
hát akkor marad alternatív oprendszernek a linux.
miért van, hogy IE6 ban néhány honlapon, pl.:linux.hu olvashatatlanul aprók a menüsor betűi? a felbontásállítás sajna nem segít. Billy bácsi nem szereti a linuxot?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
X-COM
nagyúr
hát elég lassúnak tűnik, de ez érthető is
PearPC emulates the following hardware:
CPU GENERIC: Sort of G3, no altivec yet. A portable (but unported
CPU. Using this CPU, the client will run about 500 times slower than the host. It features a modest command-line debugger.
CPU JITC-X86: Sort of G3, no altivec yet. A very fast CPU for x86 systems that translates PowerPC instructions into x86 instructions on-demand. By caching these translations, a lot of speed is gained. Using this CPU, the client will run about 40 times slower than the host. Only works on x86 hosts. -
X-COM
nagyúr
-
T_bee
aktív tag
-
T_bee
aktív tag
Az OS X alatt levő BSD Linuxszal semmi gond, abból van PC-re is (legfeljebb az Apple által belerakott bugok és herélések hiányoznak belőle
). Arról viszont nem tudok, hogy magából az OS X-ből és a rajta futó programokból készülne PC-s verzió. Ugyanis más proci van egy Mac-ben és egy PC-ben, tehát újra kellene fordítani mindent. Így csak az emuláció maradna, de az meg íííí...lyeeen....lasss....súúúú.kár

akkor megpróbálok vmilyen linuxot beszerezni majd. sajna a netem lassú(isdn) de előbb utóbb lesz ADSL is
-
joghurt
addikt
Az OS X alatt levő BSD Linuxszal semmi gond, abból van PC-re is (legfeljebb az Apple által belerakott bugok és herélések hiányoznak belőle
). Arról viszont nem tudok, hogy magából az OS X-ből és a rajta futó programokból készülne PC-s verzió. Ugyanis más proci van egy Mac-ben és egy PC-ben, tehát újra kellene fordítani mindent. Így csak az emuláció maradna, de az meg íííí...lyeeen....lasss....súúúú. -
T_bee
aktív tag
-
T_bee
aktív tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
38144 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- macOS PC-re
- (kiemelt téma)
- Torrent meghívó kunyeráló
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Apple asztali gépek
- Windows 10
- Linux kezdőknek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Projektor topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- PC Game Pass előfizetés
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
UHU-Linuxnak még a stílusa is Mac-szerü,


