Új hozzászólás Aktív témák
-
Sipi
addikt
Na, agyaltam, szerintem a következőt tudod megcsinálni.
Mindenképpen a létező forgalmat kell kukkolnod. Ez Linux alatt nem olyan nagy gond, egyszerűen be kell tenned egy proxy-t, pl. Squid. Úgy kell belőni, hogy semmi más gép ne juthasson ki a netre (ne legyen külső elérésük), a Linux ad IP-t DHCP-n, és NAT-tal oldod meg, hogy kijussanak. Így a Squid-eden keresztül fog menni minden hálózati forgalom.
Itt viszont már rendes file-ok jelennek meg. Két lehetőséged van: vagy belövöd az on-access scant, és mivel a file-ok úgyis megjelennek a Linux vinyóján a Squid miatt, scannelve lesznek, vagy valahogy illeszted a víruskeresőt a Squid-del. Ilyet nem csináltam még, nem is olvastam róla, de szerintem tuti, hogy meg lehet csinálni. Ha nem Squid-del, akkor valami más proxy-val.
Sipi -
Sipi
addikt
Elsősorban workstation munkára való, vagyis azt nézi, amire telepíted.
De ha a kliensek winchesterét is csatolod a Linux alá, azt is nézni fogja.
Ugyanolyan, mint a Windows-os keresők. A Windows-os szerveren van egy on-access és egy email-scanner. Ez nézi a bejövő leveleket és a szerveren lévő file-okat. Ehhez jön még egy scanner, amit integrálnak a levelezőszoftverbe (többnyire Exchange).
A klienseken is ugyanez van, Exchange-scanner nélkül. Így végeredményben minden gép összes helyi file-ja és a bejövő levelek (kétszer is, egyszer a szerveren az Exchange.ben, egyszer a kliens Outlookjában) át lesznek nézve.
A Windows-os sem alkalmas arra, hogy a szerverre telepített kereső a klienseket vadászgatja. Illetve megoldható, de macerás és lassít mindent.
Ugyanígy jársz el, ah Linux a szervered. Egy scanner nézi a szerver file-jait, valamint integrálva van a levelezőbe egy másik kereső.
Jó védelmet csak akkor tudsz elérni, ha a szervereken és a klienseken IS nézel mindent. Egyrészt a fenti okok miatt, másrészt előfordulat, hogy egy-egy vírus átcsúszik valamelyik védvonalon - de ekkor ott lesz a következő, az már szinte biztosan emgfoga.
Sipi -
Sipi
addikt
Persze, azokat, amelyek kizárólag mailscanre készültek, csak így tudod használni. A legtöbb nagy levelezőrendszerhez vannak modulok, melyekkel hozzáillesztheted a víruskeresőt. A Qmail-hez a qmail-scanner, a Postfix-hez nem tudom, de a weboldalán biztosan van.
Legtöbbször egyébként úgy szokták megoldani, hogy a külső routered, ami egyben SMTP/POP3/IMAP szerver is, fogadja a leveleket SMTPn, majd nem közvetlenül a postfix/sendmail/qmail segítségével a felhasználóhoz hajigálja a leveleket, hanem átnyomja a procmail-en. Ez egy általános feldolgozómodul, ebbe belefűzető - többek között - a víruskeresés is.
Tudom ajánlani a Gentoo Linux pár kiváló leírását egyszerűbb, otthoni levelezőszerverekhez: Bővebben: link és Bővebben: link
Ebből sok hsznosat lehet mazsolázni (amire pl. eddig nem is gondoltál, hogy jól jöhet). Főleg az elsőben vannak nagyon jó dolgok.
Sipi -
Sipi
addikt
Egyiket sem próbáltam, a MacAfee-nek tutira van online frissítése. De Linuxon nem nagy gond online frissíteni akkor sem, ha benne nem lenne.
Egész forgalom: Linux alá leginkább mail-szűrők vannak. Ugyanis máshogy nemigen tud a rendszerRE kerülni vírus. Bele meg végképp nem, kivéve pár, főleg Apache webszervert támadót, de az már inkább féreg, az ellen inkább tűzfal kell.
Az első körben felsoroltakat azt hiszem, be lehet úgy lőni, hogy file-okat is nézzen - de ennek kizűrólag akkor lesz valami haszna, ha ezeket Samba-val Windows-os gépeknek osztod meg. (Egy ext3 partíción lévő Windows-os vírus semmiképpen nem tudja megfertőzni a gépet.)
Ha egyik sem áll fenn, a Windows-os gépeid elsősorban emailen fertőződhetnek - ez ellen automatikusan véd.
A Calamv képes on-access scanre, archivált file-okban is keres, automatikus update, email-scan.
Sipi -
Sipi
addikt
Clamav: www.clamav.net
F-Prot: www.f-prot.com
VLNX (McAfee VirusScanner): www.mcafeeb2b.com
Az utóbbi shareware. Ezeken kívül vannak még olyan szoftverek, amelyek a Linuxos boxodon futó email-szoftverbe épülnek be, így kizárólag email-szűrést végeznek:
Amavis: www.amavis.org
Clamassassin (a Clamav-ot használja email-szűréshez): drivel.com/clamassassin
qmail-saccner: a qmail levelezőhöz való email-szkenner: qmail-scanner.sourceforge.net
Sipi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Íme az új Android Auto!
- Linux kezdőknek
- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Milyen routert?
- Ár-érték bajnokot avatott a Poco?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen program, ami...?
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Csere-Beszámítás! AMD Számítógép PC Játékra! R5 5500 / RX 5700XT / 32GB DDR4 / 256SSD+1TB HDD
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H87I-PLUS H87 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest