Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz billencs #76410 üzenetére

    Szia!

    Matrox, Sis, meg Via hardverek voltak ilyenek, de azok mára már kihaltak. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • válasz billencs #76410 üzenetére

    Nem hinném, hogy bármi gondod lesz...

    Mi ez a Manjaro őrület?.....

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • májkimiki

    őstag

    válasz billencs #76421 üzenetére

    Arch-on is elérhető minden grafikusan is. Csak Manjaro-n már ott van. Arch-ra meg fel kell pakolni.
    A frissesség és csomagválaszték meg magáért beszél, nem véletlen ekkora az érdeklődés a Manjaro iránt.

  • májkimiki

    őstag

    válasz billencs #76423 üzenetére

    MagyArchLinux, ArchLabs is grafikus összekattintós telepítőt ad. Viszont vanilla rendszert kapsz.
    Nem kell feltétlen a konzolos telepítést megugrani.
    Bár az egy jó érzés, mikor egyszer már onnan is fel tudod rakni az Arch-odat.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz billencs #76421 üzenetére

    Rolling rendszer és grafikusan minden elérhető,ezért kezdőknek is bátran ajánlható, a saját tárolója bőséges. Korábban Linux Mintet használtam, de annál nem kicsivel jobb a Manjaro, szerintem.

    Ezt írtad és ha valaki ismeretlenül fog bele, kapásból azt hiheti, hogy a Mint-nél nem érhető el minden grafikusan, így a megfogalmazás nem korrekt. Az, hogy kezdőknek mi ajánlható, megint nem kérdés, mert igazán kezdőknek alapból mindenki Mint-et ajánl. A csomagok felrakásánál kb annyi kérdés volt Mint-re, mint Manjarora. Szóval ez konkrétan marhaság: A Linux Mintnél szegényes a programválaszték, gyakran kell elavult flatpakokkból vagy innen onnan összeollózva programokat telepíteni.

    Érvek mentén szívesen beszélgetek vagy vitázom, másképp nincs is sok értelme.

    Jó is lenne, de jelenleg olyanokat állítottál eddig, amik vagy nem igazak vagy félrevezetően fogalmaztál. Nem az a baj, ha véleményed van, de az baj, ha félrevezető azok számára, akik nem ismerik az általad említett rendszereket!

    Ubuntu alapú rendszerekhez sok csomag PPA-ban van, de van sok, aminek minden változata nem érhető el GUI-san, de az sem igaz, hogy a Manjaro telepítése után nem kéne használni az AUR-t. Semmivel sem könnyebb vagy jobb egyik rendszer a másiknál, hibák viszont jóval gyakoribbak a Manjaronál.

    Egyébként célzol rá, hogy én csak belevauzom, nem is ismerem/használom a rendszert. Nem lenne rossza, ha az ilyen rutinos Manjarosok előkerülnének akkor is, mikor másoknak gondja van és nem nekem kéne leírnom a megoldást Mint-esként. ;) Szóval meglepő, ha valaki egyszer nem írt még, ha segíteni kellett volna, de amúgy jobban össze tud hasonlítani rendszereket azoknál, akik már próbáltak itt párszor segíteni is. Így kb annyit számít a véleményed, amennyit letettél az asztalra. Szerinted? :K

    eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz billencs #76428 üzenetére

    Tehát ekkor az Archhoz hasonlítottam és nem a Minthez.

    Én csak a Mint-tel való összehasonlításodra reagáltam, de be is idéztem hozzá az általad írt mondatot.

    ezt is tőled idézem most:
    Én a Linux Minttel hasonlítottam össze

    Az Arch és Manjaro összehasonlításához nem tudok hozzászólni, nem értek ilyen szinten hozzá, bár ez alapján Te sem igazán:

    Nekem például az Arch nem akart települni eleinte az asztali gépemre

    Hát ja, az Arch az már csak ilyen, hogy nem akar települni eleinte. ;]

    De ne bánkódj, amúgy meg nevettem persze, jó, hogy írtál! :Y

    eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

  • válasz billencs #76460 üzenetére

    "Az eléggé problémás a kommunikációban, ha egyesek csal írni szeretnek olvasni és értelmezni
    nem. "
    Ez bizony így van! :K
    Talán elkerülte a figyelmedet, hogy én általánosságban beszéltem a Mint-ről nem pedig neked címezve. Így nem tartom magamra nézve kötelező érvényűnek, hogy az általad képviselt véleményt figyelembe vegyem, saját tapasztalataim említésekor! A hőbörgésed okát meg végképp nem értem, szeretett manjarodat nem is említettem, így az összevetésük válaszodban nem logikus!

    "Szerintem nagyon sokat ártanak a Linux elterjedésének akik tájékozatlanul ajánlgatnak bugos, rosszul felépített rendszereket."
    Erre talán válaszolnom sem kéne de mégis. A Mint egy roppant stabil, jól összerakott rendszer. Amiket említesz azok egyszerűen nem felelnek meg a valóságnak!

    "Aligha kezdőbarát az a rendszer
    amiben a programokat úgy kell összeollózni, terminálból és mindenféle egyéb helyekről, valamint cinnamon alatt a panelen lévő ikonok nem vagy alig mozgathatóak és még sorolhatnám."
    Semmiféle hasonlót nem tapasztaltam. Te utoljára mikor? Terminálra szinte egyáltalán nincs szükség a programválasztékkal kapcsolatban pedig töredelmesen be kell vallanom, hogy a számítógépeseknek abba a koca 90%-ba tartozok akik jó ha két tucat programot használnak. Ezek telepítése a legkisebb problémát sem okozta.

    "Jó lenne, ha akik másod, harmadkézből, hallomás alapján terjesztik a hazugságokat, kizárólag olyasmit irkálnának amit biztosan tudnak."
    Nos, had kérdezzelek meg téged mint a Manjaro felkent lovagját, hogy mikor használtál utoljára Mint-et? Ha tényleg annyira negatív a véleményed róla mint írod akkor logikusan úgy vélem nem mostanában! Márpedig ebben az esetben a fenti sorok éppen rád érvényesek! Én egy héttel ezelőttig használtam teljes megelégedéssel -és mielőtt még megfordulna a fejedben- nem, nem probléma miatt váltottam, hanem azért mert egy megrögzött és gyógyíthatatlan distro hopper vagyok.

    Végezetül, szeretnélek megkérni arra, hogy képességeidhez mérten, olyan stílusban próbálj kommunikálni velem, ahogy ezt tőlem tapasztalod. Nick-ed alapján erős kötődésed lehet az építőiparhoz. Ha így van akkor részben megértelek. Abban a közegben a kultúrált emberi érintkezésnek és kapcsolattartásnak az elsajátítása és használata nem egyszerű, mégis arra ösztönözlek, hogy próbáld meg!
    Amennyiben nem megy, akkor ezentúl ignorálni foglak. Köszönöm!

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • válasz billencs #76462 üzenetére

    Nem az volt a kérdés, hogy használtál e valaha Mintet, hanem, hogy MIKOR?
    Lehetséges, hogy egy régi verzióval szerzett tapasztalataidból általánosítasz!
    Talán most meglepődsz de ismerem a magyar közösség Mint oldalát, sőt regisztrált tag is vagyok. Az ott felmerülő problémákkal kapcsolatban pedig csak annyit tudok mondani, hogy vagy direkt sározod a rendszert, vagy eléggé tapasztalatlan vagy a közösségi életben. MINDEN rendszerrel kapcsolatban vannak problémák. Ha nem lennél szemellenzős, képzeld itt is van olyan is aki pl. a Manjaróval nem boldogul! Ez nem minősíti az adott OS-t! Tökéletes rendszer nincs és nem is lesz soha. Olyan személyes preferenciák fordulhatnak elő amikre a fejlesztők nem is gondoltak. Ráadásul az egész borzasztóan szubjektív is, kinek ez tetszik, kinek az. Megfigyelhetted azt is, hogy ugyan kezdőknek a Linux Mint-et ajánlom, soha nem neveztem a legjobb disztrónak, mert ilyen nem létezik. Ja és képzeld úgy is tudok beszélni egy rendszerről, hogy közben nem sározok egy másikat! Érdekes mi?

    Hozzászólásom vége nem a felhasználói szokásaidra vonatkozik (honnan a fenéből ismerném a felhasználói szokásaidat? :F ) hanem a minősíthetetlen stílusodra és szóhasználatodra. Ismeretlenül is laikusnak (" másod, harmadkézből, hallomás
    alapján terjesztik...") sőt hazugnak nevezel valakit/valakiket csak azért mert egy általad nem preferált rendszerről nyilatkoznak pozitívan! Ez nem stílus, legalább is nálam nem!

    Nem szeretnék (és nem is fogok) egy értelmetlen és végtelen vitába beleállni. Ha értelmes kérdésben nem tudsz megkeresni akkor kérlek hagyd el a nekem címzett üzenteket. A mocskolódás és a trágárság nem érint de nem is érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Új hozzászólás Aktív témák