Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz tordaitibi #79406 üzenetére

    Köszönöm, de mint fentebb írtam, van egy megoldásom már rá. Gyakorlatilag a rendszer backup-nál (win) mentek EFI partíciót is. Aztán uborka install esetén kukázom a win lemez efi partíciót, így csak az ext4 melletti efi marad és oda teszi biztosan. Aztán install után visszateszem a win efi partíciót. 5 perc a törlés+visszarakás, szóval nem komoly gond. De köszönöm, ismerem az átalad vázolt megoldást is. Az persze profibb, de nekem most a backup miatt talán kényelmesebb a saját megoldás.

    Letiltani nem tudom a win lemezt, mivel m.2 pci-e ssd-n van. Ha sata lenne, akkor igen, tudnám tiltani. Alkalmaztam a régebbi gépeken az a megoldást. viszont most desktop és laptop vonalon is pci-e ssd-ket használok.

    #79402 growler:
    Nem ragaszkodom az ubuntu-hoz, egyre kevesebb okom van rá, inkább csak megszokás.
    A Mint distro esetében saját repo-k vannak vagy ubuntu repo-kat használ? Mert azt tudom, hogy a csomagkezelő ugyanaz és nagyon sok a hasonlóság. Másrészt maga a gnome3, mint DE nem tetszik, de a függőleges taskbar/iconbar (vagy mi a pontos neve, nem tudom) az igen. Emiatt szoktam uborkára is feldobni a már halott Unity7 DE-t. Ugyanis azt amennyire utáltam a gnome2 után (amit nagyon szerettem) mikor behozták, végül annyira megszerettem.

    Gyakorlatilag két dologtól függ nekem a linux distro választásom jelenleg:
    - függőleges taskbar használattal DE elérhető legyen, könnyen telepíthetően (mint Unity esetében vagy ubi20.04 gnome3 alapbeállításban) (jelen gépeim esetében az erőforrás igény sem számít)
    - deb csomagkezelő (megszokás és sok innen-onnan package miatt)

    #79408 csixy:
    Igen, a flag is megoldás, de mintha próbáltam volna és azzal volt valami gond régebben. Nem emlékszem, hogy mi. viszont ki fogom próbálni újra, mert a trükk szintén jó lehet és mivel amúgy is Live-ra boot-olok folyton és onnét indítom az installt, a GParted elérhető.

    Utólag is elnézést mindenkitől, hogy ilyen "béna" problémákkal szemeteltem tele a topic-ot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák