Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz meggymagos21 #73981 üzenetére

    Juj, ez az egerészős dolog kemény volt! Sose jöttem volna rá, hogy ott a bibi. ;]

    A) 1 kb-nyi frissítés kijelölve: "linux kernel"
    B) felette / szeretne-e váltani egy helyi tükörkiszolgálóra?
    C) legfelül / Állítsa be a rsz pillanatképeket. (Ha vmi elromlik, így visszaállítható stb)

    A B) az fontos a gyors letöltés miatt! A pillanatkép az egyéni preferencia kérdése, Az A) ha valóban kernel, akkor az nem 1 kb. Ja látom a kép alján tényleg 1kb-ot ír, nincs kijelölve semmi, azért nem ad rendes infót, de persze telepíteni fogja így is. Mivel nemrég frissítettél, nem lesz soha túl nagy méret a frissítés, ha nem vársz hónapokig vele persze.

    Biztos, ami biztos, még egyszer most lefuttatom, hogy
    sudo apt update && sudo apt upgrade -y
    Most már csak alig 1 percbe telt, míg végigfutott. (Gondolom 1-2 nap alatt nem sok új frissítenivaló akadt.)

    Ezt láttad az előbbi Frissítéskezelő ablakban.

    ez a jó sorrend: (nálam a 19.x-en csak sudo-val ment a második is)
    sudo apt install torbrowser-launcher
    sudo torbrowser-launcher

    Ha megnézed, az első parancs telepíti fel a launcher-t, szóval csak az lehet az első. Elég sok módszer van a Tor felrakására, de ez a két parancsos a legjobb, mivel ezek fenn vannak saját tárolóban.

    Mint 20? Látod, milyen régi gépem van, nem lesz ebből gond? Még sose frissítettem magasabb verzióra. Fogalmam sincs, hogyan kezdenék hozzá, már ha megkockáztatnám. Szépen működik a 19.2, nem lesz ebből baj? Régi gép, kb 6 GB szabad hely a gyökérpartíción.

    Ha a 19.2 fut a gépen, akkor az újabb verziók is fognak. ;] Amúgy a 19.3-ra frissítést simán megejthetnéd, de ha minden működik most, az se fontos, ugyanaddig kapja mindkettő a frissítéseket.

    Frissítéskezelő, azt tettem, amit írtál, kulcs betesz, majd OK, és cache frissítést végzett, hibátlan. "X" ablakzáróval kikapcsoltam az ablakot.

    Akkor simán ment ez is, szerintem most már nem fog leállni a Tor.

    Ez a dw elég érdekes lehet, bár nekem már hétköznapi hírek, írások, blogok is elég megdöbbenést tudnak okozni, amúgy nem a kábszer miatt foglalkoznak vele az NSA tipusú cégek, hanem a destruktív témák miatt.

    Nincs folytatás. Ezek szerint nincs mit pucolni?

    :N Viszont neked frissítések után célszerű pucoválni és az autoremove-ot is futtatni, ha kernelt is rak fel a frissítéskezelő, mert kevés helyed van a root partición.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák