Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyula20

    tag

    válasz gyula20 #70376 üzenetére

    Telepítettem a Simple Scan és a Scanlite szkenner programokat, működnek, de egyikkel sem lehet nagyítani, vagy csak én nem tudok ??
    Ha valaki tud olyan szkenner programot ,amivel a számítógépről lehet nagyítani a képet / nem a papírméretet / kérem , hogy jelezze.

    kiss

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz gyula20 #70376 üzenetére

    Tegnap beraktam a mentési ablak linkjét, de azt nem vettem észre, hogy azt csak a /temp-et állítja be, bocsi. Ebben az ablakban tudod beállítani a mentést, próbálgasd. Ha nem akarsz most még a jogosultságokkal is bíbelődni, akkor célszerű a temp-nek és a végleges mentési helynek olyan mappát megadnod, ahová jogosult írni, /home mappa jellemzően ilyen. Ha viszont egy külön meghajtóra/particióra akarsz menteni, azt is meg lehet csinálni szépen nem csak terminalból, hanem ugyanígy jobbgombos menüből, mint a telepítést.

    Nem ez a szakszerű módja, de nálam ez hatékony, mert amúgy külön csoportot is lehet létrehozni, bár ez talán hálózatban lényeges.

    Jogosultság ellenőrzése fájlkezelőből

    Adott mappa üres területén jobbgomb katt, alsó Tulajdonságok opciót kiválasztva (bal kisablak) feljön a beállító ablak:

    Ittt a Jogosultság fülön kell állítgatni az opciókat. Elég ritkán kell a jogosultságokkal bíbelődnöm, így simán lecsekkolok egy olyan ablakot, mondjuk a /home-ban, ahol alapból megfelelőek e célra a jogosultságok, egymás mellé rakom a két ablakot és beállítom az opciókat, bezárom az ablakot és a rendszergazdaként megnyitott fájlkezelőt is és megnézve normál felhasználóként már láthatod is, hogy átállításra kerültek a jogosultságok. Ja igen, nem mondtam, hogy rendszergazdaként kell megnyitni a Nemo fájlkezelőt. Amúgy ezt fogod látni, az ablak alján kiírja, hogy bakfitty:

    Persze amit írtam, akkor segít, ha valóban jogosultsággal kapcsolatos gond van, de szerintem az van.

    [ Szerkesztve ]

    mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki - Látóasszony topikot visszakaphatnám?

Új hozzászólás Aktív témák