Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz agy73p #37715 üzenetére

    "Az ISO-t ez esetben hova telepítem? És hogyan? Ez még elég kusza nekem...."

    Ha a Virtualboxra gondolsz, akkor: Virtualbox gyorstalpaló, illetve van Virtualbox topik is.

    "Mi van még Openbox alternatíva? És ha van, melyik miért jobb vagy más mint a másik?"

    Van jó sok: Comparison of X window managers, de ez még nem az összes, szerintem van még 1x vagy 2x ennyi, ha nem több... :DDD

    A "kinek mi és miért jobb", az egyéni preferencia kérdése. Nekem jobb, hogy sallangmentes, nincs előtelepítve egy csomó nem kellő program (mint egy DE-ben), telepítem/beállítom magamnak, ami kell és kész, továbbá kisebb az erőforrásigénye (ha nem húzunk rá minden szemetet). Ja és jól (jobban) konfigurálható.

    "Ez van a Unix és a DE közt? "

    Fogalomtár Linux kezdőknek

    DE <-> WM nagyon leegyszerűsítve:

    WM: "sima" ablakkezelő, nem tartalmaz mást (azokat magadnak kell telepíteni, beállítani).
    DE: ablakkezelő + panel/dock + előtelepített programok + kész konfigurációk, beállítások (tehát nagyjából készen kapod).

    Például nálam ez volt: Ubuntu minimal cd-ről install, base rendszer fel, a végén kaptam egy konzolt, grafikus felület nélkül. Utána felraktam azokat a programokat, amik nekem kellettek, például:

    sudo apt-get install openbox, tint2, thunar stb. stb. stb. Ez ugyanaz, mint amikor terminálban telepítesz. Utána konzolról be kellett jelentkezni a grafikus felületre (startx) onnantól meg már egyéb dolgok beállítása jött (panel konfig, wifi, jogosultságok stb.)

    Nem annyira bonyolult, de az alap dolgokkal tisztában kell lenni, továbbá szükség lehet a gugli használatára és/vagy wiki oldalak olvasgatására. Ha valaki ezt nem szereti, vagy nincs ideje rá, akkor a manuális openbox telepítés nem ajánlott, de akkor még mindig ott a kész CrunchbangPlusPlus, Manjaro Openbox vagy egyéb disztrók, amik még mindig elég erőforrás kímélők lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák