Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz BoB #28146 üzenetére

    Tévedés, mert a matricával nem veszed meg a letöltési jogot. Ha jogvédők látókörébe kerülsz, és szépen feljelentenek, büntetőeljárás indul szerzői jogok megsértése miatt, akkor a hajadra kenheted az Artisjus-matricát, nem fog mentesíteni. Steames játékom nekem is van egy pár, főleg ilyen ingyenes hétvégékről, promónapokról, viszont én néha tolok régebbieket is, meg persze játszok ingyenessel is: Urban Terror, World of Padman, Wolfenstein Enemy Territory, ilyesmikkel.

    A titkosítással be vagyok biztosítva. Jó, ennek ellenére nem örülnék, ha valaki meghurcolna, meg egyszer csak megjelennének az ajtóban paranccsal, és vinnék a gépet, de ha mégis, akkor a nagy bajszú fakabát vakarhatja a fejét a tányérsapkája alatt, az igazságügyi szakértőjük meg az FBI, Interpol sem fog tudni mit kezdeni a HDD-kkel (már csak a régi CD/DVD-imet kell eltüntetnem, de abból nincs sok, egy dobozban elpasszolom egy közeli rokonnal, ismerősnek megőrzésre). Azonosítja maximum a partíciók elejére a LUKS fejlécet, ebből visszakövetkeztet, hogy linuxos dm-crpyttel titkosítottam (meg hogy nem kulcsfájl kell hozzá, hanem jelszó), de azt nem fogja tudni, hogy pontosan milyen titkosítási algoritmus használ, milyen hasht, milyen erősségben, hány jelszót. A 250MB-os boot és egy darab linuxos boot pendrive-on kívül minden partícióm titkosított, a root és a swap LVM volume is, nem csak a /home, meg ez, meg az. A jelszó is jó erős, jó hosszú, nem szótárazható. Ráadásul mivel a dmcrypt és a linux kernel nyílt forráskódú, azért backdoortól sem kell tartanom, mint a windowsos BitLockernél, hogy esetleg a MS benne hagyott valami disznóságot, aminek a segítségével a hatóság egy pillanat alatt visszanyeri a kulcsot, meg a dm-crypt nem is SSL alapú barmolmány, hogy bármelyik orosz cracker csak úgy megtöri.

Új hozzászólás Aktív témák