- iPad topik
- Computex 2026: cifraságok a Mad Catz háza tájáról
- Milyen TV-t vegyek?
- Apple MacBook
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Melyik tápegységet vegyem?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
tyaty1
tag
Jóval gyengébb.
Kevesebb mint 2048 shadere van, és az egész SoC nme megy 45W fölé. -
cami][us
őstag
Nintendo ds effekt ne legyen, abból nem tudom hány verzió volt már a végére
A 3DS-ből volt sok variáció.
-
hombre[EU]
nagyúr
Hivatalosan nem tudni, de a fejlesztők, akiknél van Switch 2 azt mondják, hogy messze van tőle. Az Xbox One körül van a teljesítménye nagy átlagban. Viszont technikailag többet tud, tehát az Xbox Series S címek butításával jól lehet rá portolni.
#5 b. : Nagyon masszív teljesítménykülönbség van a dokkolt és a kézi mód között. Bő 80%-ot gyorsul a gép dokkolva. Ezt amúgy elég jól meg lehet oldani, kézi módban sokkal kisebb lesz a legtöbb játék számolt felbontása 540p körül, míg dokkolt módban 960p-re ugrik. A felskálázás is más lesz, mert kézben nem fog 4K-ra skálzni. Dokkolva igen. Egyébként az IGP-t és a memória-sávszélességet tartják a leggyengébb részének, akiknek van ilyen gépük. Ezek lesznek a limitek, amikhez igazodni kell. A CPU-ra például egyelőre senki sem panaszkodik.
jó aggresszív LoD kell aztán elkotyog rajta bármi
-
pelgrim_v1
tag
"kíváncsi leszek,l személy szerint rá hogy folytatja e a diadal menetet a nintendo (ők eléggé hullámzóak, egy időszakban megb.sznak mindenkit a piacon aztán haldokolnak pár évet)"
Az új switch erősen biztonsági játéknak tűnik, mint amit anno a GB ––> GBC ––> GBA esetében is csináltak. A visszafelé kompatibilitással és a kialakítás megtartásával nem vállalnak olyan nagy rizikót, mint anno GC vagy a WiiU esetében. De ez azért sem meglepetés, mert ugyan ezt csinálja a Sony és az MS is a saját konzoljaikkal.
Az érem másik oldala az lesz, hogy eladásokban nem lesz olyan meredek emelkedés mint anno a Switch vagy a Wii esetében, mivel akik második konzolnak vették azok nem fognak sietni lecserélni a Switch1-et a Switch2-re. Ehhez kell majd egy olyan játék felhozatal ami ezt 'kikényszeríti'.
Tippre nem lesz olyan diadal menet a Switch2 sales szempontból mint amilyen a Switch1 volt, de nagy valószínűséggel a Nintendo-nak ez nem olyan nagy probléma, mivel a fő bevételi forrás a játék kazetták jutalékán illetve a saját fejlesztésű címeken van. Valószínűleg a saját címek esetében igyekszenek megtartani a kompatibilitást, ezzel pedig el tudják érni, hogy az új címek továbbra is hatalmas user bázisra zúdulnak.
Valószínűleg ez volt az egyik top kritérium az új HW tervezésénél pénzügyi szempontból.Nintendo ds effekt ne legyen, abból nem tudom hány verzió volt már a végére
-
gliskard
senior tag
Lehet hogy a chip maga bírna egy 3050 es teljesítményt de azt vegyül hozzá hogy pl pc-nél van egy nagy adag külön vram-ja a vasnak még konzoloknál egy közös pot-ból dolgozik a rendszer. Érts egy 16gb ramos pc-t emlegetve ott van még hogy a vidi karin rajta virít + 4gb, még egy konzolnál nem feltétlen, ez miatt teljesen máshogy kell számolni még ha ugyan az a chip is.
Már sokaknak a switchen megjelent Nintendo címek is hihetetlenek voltak (egy csomó játéknál pl Zelda tears, a digitál foundry is feltette a kezét előszőr hogy elsőre nem értik hogy ez a game hogy mozdul meg switchen és csak később sikerült rá jönniük hol spórolt a nintendo a teljesítménnyel)
kíváncsi leszek,l személy szerint rá hogy folytatja e a diadal menetet a nintendo (ők eléggé hullámzóak, egy időszakban megb.sznak mindenkit a piacon aztán haldokolnak pár évet)
"kíváncsi leszek,l személy szerint rá hogy folytatja e a diadal menetet a nintendo (ők eléggé hullámzóak, egy időszakban megb.sznak mindenkit a piacon aztán haldokolnak pár évet)"
Az új switch erősen biztonsági játéknak tűnik, mint amit anno a GB ––> GBC ––> GBA esetében is csináltak. A visszafelé kompatibilitással és a kialakítás megtartásával nem vállalnak olyan nagy rizikót, mint anno GC vagy a WiiU esetében. De ez azért sem meglepetés, mert ugyan ezt csinálja a Sony és az MS is a saját konzoljaikkal.
Az érem másik oldala az lesz, hogy eladásokban nem lesz olyan meredek emelkedés mint anno a Switch vagy a Wii esetében, mivel akik második konzolnak vették azok nem fognak sietni lecserélni a Switch1-et a Switch2-re. Ehhez kell majd egy olyan játék felhozatal ami ezt 'kikényszeríti'.
Tippre nem lesz olyan diadal menet a Switch2 sales szempontból mint amilyen a Switch1 volt, de nagy valószínűséggel a Nintendo-nak ez nem olyan nagy probléma, mivel a fő bevételi forrás a játék kazetták jutalékán illetve a saját fejlesztésű címeken van. Valószínűleg a saját címek esetében igyekszenek megtartani a kompatibilitást, ezzel pedig el tudják érni, hogy az új címek továbbra is hatalmas user bázisra zúdulnak.
Valószínűleg ez volt az egyik top kritérium az új HW tervezésénél pénzügyi szempontból. -
gliskard
senior tag
A 30-as sorozatban használt Ampere elég messze van a Switch1 által használt Maxwell architektúrától. Teljesítmény/funkcionalitás szempontjából ez pozitív, arra kiváncsi leszek hogyan oldották meg a kompatibilitást, főleg az új címek esetében amikor már valószínűleg csak kemény optimalizálásokkal tudták hozni az elfogadható FPS-t.
-
direwolf
őstag
Az, hogy a Switch 2 maximuma karcolja a PS4 minimumat pont azt mutatja, hogy nem egy teljesitmeny kategoria. Ahhoz egy eros atfedes kellene.
-
Carlos Padre
veterán
-
Att1la.
őstag
-
pelgrim_v1
tag
Lehet hogy a chip maga bírna egy 3050 es teljesítményt de azt vegyül hozzá hogy pl pc-nél van egy nagy adag külön vram-ja a vasnak még konzoloknál egy közös pot-ból dolgozik a rendszer. Érts egy 16gb ramos pc-t emlegetve ott van még hogy a vidi karin rajta virít + 4gb, még egy konzolnál nem feltétlen, ez miatt teljesen máshogy kell számolni még ha ugyan az a chip is.
Már sokaknak a switchen megjelent Nintendo címek is hihetetlenek voltak (egy csomó játéknál pl Zelda tears, a digitál foundry is feltette a kezét előszőr hogy elsőre nem értik hogy ez a game hogy mozdul meg switchen és csak később sikerült rá jönniük hol spórolt a nintendo a teljesítménnyel)
kíváncsi leszek,l személy szerint rá hogy folytatja e a diadal menetet a nintendo (ők eléggé hullámzóak, egy időszakban megb.sznak mindenkit a piacon aztán haldokolnak pár évet)
-
Felesbandi
senior tag
Uj Mario Kart, regi is megy rajta -> engem megvettek.
Meg bonusz lenne, ha egy 1080/60-at kihajtana, a kesobbi Switch 1 jatekok 30FPS-e mar zavaroan instabil volt (pl. Mario & Rabbids). -
David888
tag
Félreértettél. Én nem ócsárolni akartam, hanem pont azt akartam kihozni, hogy az ARM jön felfele, mint a talajvíz, de még nincs az x86 szintjén.
-
b.
félisten
-
PTM
senior tag
Az lehet udni, hogy a kijelző LCD vagy OLED? Én az utóbbit szeretném, de van olyan sejtésem, hogy a Nintndo ezt majd egy későbbi körben süti el.
-
b.
félisten
Hivatalosan nem tudni, de a fejlesztők, akiknél van Switch 2 azt mondják, hogy messze van tőle. Az Xbox One körül van a teljesítménye nagy átlagban. Viszont technikailag többet tud, tehát az Xbox Series S címek butításával jól lehet rá portolni.
#5 b. : Nagyon masszív teljesítménykülönbség van a dokkolt és a kézi mód között. Bő 80%-ot gyorsul a gép dokkolva. Ezt amúgy elég jól meg lehet oldani, kézi módban sokkal kisebb lesz a legtöbb játék számolt felbontása 540p körül, míg dokkolt módban 960p-re ugrik. A felskálázás is más lesz, mert kézben nem fog 4K-ra skálzni. Dokkolva igen. Egyébként az IGP-t és a memória-sávszélességet tartják a leggyengébb részének, akiknek van ilyen gépük. Ezek lesznek a limitek, amikhez igazodni kell. A CPU-ra például egyelőre senki sem panaszkodik.
Ok ez jó hír. Akkor ez ellenkező infó amit pár napja mutogattak hogy alacsony az órajele a CPu nak kézi módban., igaz ezek nem hivatalos infók.
Kb 3050-3050 Ti GPu sebességet rebesgetnek. Kíváncsi leszek majd a tesztekre. -
Cassi
őstag
Arról esetleg van nem hivatalos infó a fejlesztőktől, hogy mi változik GPU szintjén? Megtartották a Maxwell microarchitektúrát (Tegra X1-ben az volt) a visszafelé kompatibilitás miatt vagy kiegészítő HW-rel oldották meg a kompatibilitást? Nintendo-tól nem lenne idegen ez a módszer, mert anno a GBA estébe a GB kompatibilitás miatt a régi SM83 is része wolt a HW-nak.
A software-es emulálás mind erőforrás, mind fogyasztás szempontjából problémás lenne...
Ampere alapú a GPU, talán az RTX 3050-höz hasonlít leginkább.
Mindezt persze a szivárogtatóktól tudjuk, mert mint látható, a Nintendo kirak egy videót kommentár nélkül, aztán hónapokra le van tudva minden.
-
eszim
csendes tag
A Nintendo oldalán január 16-i hír, a belinkelt hivatalaos video a cikk kirakáshoz képest 17 órával korábban került ki. Hol jelent meg napokkal korábban?
-
Tin
veterán
Hivatalosan nem tudni, de a fejlesztők, akiknél van Switch 2 azt mondják, hogy messze van tőle. Az Xbox One körül van a teljesítménye nagy átlagban. Viszont technikailag többet tud, tehát az Xbox Series S címek butításával jól lehet rá portolni.
#5 b. : Nagyon masszív teljesítménykülönbség van a dokkolt és a kézi mód között. Bő 80%-ot gyorsul a gép dokkolva. Ezt amúgy elég jól meg lehet oldani, kézi módban sokkal kisebb lesz a legtöbb játék számolt felbontása 540p körül, míg dokkolt módban 960p-re ugrik. A felskálázás is más lesz, mert kézben nem fog 4K-ra skálzni. Dokkolva igen. Egyébként az IGP-t és a memória-sávszélességet tartják a leggyengébb részének, akiknek van ilyen gépük. Ezek lesznek a limitek, amikhez igazodni kell. A CPU-ra például egyelőre senki sem panaszkodik.
Köszönöm

Amúgy de jó lett volna ez a cikkbe beleírva

Na de viccen kívül, értem én, hogy meg akarták várni, amíg minden rekordot megdönt eladásban, de már nagyon nagyon nagyon időszerű volt a csere.
-
gliskard
senior tag
Hivatalosan nem tudni, de a fejlesztők, akiknél van Switch 2 azt mondják, hogy messze van tőle. Az Xbox One körül van a teljesítménye nagy átlagban. Viszont technikailag többet tud, tehát az Xbox Series S címek butításával jól lehet rá portolni.
#5 b. : Nagyon masszív teljesítménykülönbség van a dokkolt és a kézi mód között. Bő 80%-ot gyorsul a gép dokkolva. Ezt amúgy elég jól meg lehet oldani, kézi módban sokkal kisebb lesz a legtöbb játék számolt felbontása 540p körül, míg dokkolt módban 960p-re ugrik. A felskálázás is más lesz, mert kézben nem fog 4K-ra skálzni. Dokkolva igen. Egyébként az IGP-t és a memória-sávszélességet tartják a leggyengébb részének, akiknek van ilyen gépük. Ezek lesznek a limitek, amikhez igazodni kell. A CPU-ra például egyelőre senki sem panaszkodik.
Arról esetleg van nem hivatalos infó a fejlesztőktől, hogy mi változik GPU szintjén? Megtartották a Maxwell microarchitektúrát (Tegra X1-ben az volt) a visszafelé kompatibilitás miatt vagy kiegészítő HW-rel oldották meg a kompatibilitást? Nintendo-tól nem lenne idegen ez a módszer, mert anno a GBA estébe a GB kompatibilitás miatt a régi SM83 is része wolt a HW-nak.
A software-es emulálás mind erőforrás, mind fogyasztás szempontjából problémás lenne...
-
direwolf
őstag
Hivatalosan nem tudni, de a fejlesztők, akiknél van Switch 2 azt mondják, hogy messze van tőle. Az Xbox One körül van a teljesítménye nagy átlagban. Viszont technikailag többet tud, tehát az Xbox Series S címek butításával jól lehet rá portolni.
#5 b. : Nagyon masszív teljesítménykülönbség van a dokkolt és a kézi mód között. Bő 80%-ot gyorsul a gép dokkolva. Ezt amúgy elég jól meg lehet oldani, kézi módban sokkal kisebb lesz a legtöbb játék számolt felbontása 540p körül, míg dokkolt módban 960p-re ugrik. A felskálázás is más lesz, mert kézben nem fog 4K-ra skálzni. Dokkolva igen. Egyébként az IGP-t és a memória-sávszélességet tartják a leggyengébb részének, akiknek van ilyen gépük. Ezek lesznek a limitek, amikhez igazodni kell. A CPU-ra például egyelőre senki sem panaszkodik.
540p és 960p tényleg nagyon nem PS4 kategória. De azért ezt lehetett sejteni az eddig megjelent kézikonzolok teljesítményéből is

-
Abu85
HÁZIGAZDA
Hivatalosan nem tudni, de a fejlesztők, akiknél van Switch 2 azt mondják, hogy messze van tőle. Az Xbox One körül van a teljesítménye nagy átlagban. Viszont technikailag többet tud, tehát az Xbox Series S címek butításával jól lehet rá portolni.
#5 b. : Nagyon masszív teljesítménykülönbség van a dokkolt és a kézi mód között. Bő 80%-ot gyorsul a gép dokkolva. Ezt amúgy elég jól meg lehet oldani, kézi módban sokkal kisebb lesz a legtöbb játék számolt felbontása 540p körül, míg dokkolt módban 960p-re ugrik. A felskálázás is más lesz, mert kézben nem fog 4K-ra skálzni. Dokkolva igen. Egyébként az IGP-t és a memória-sávszélességet tartják a leggyengébb részének, akiknek van ilyen gépük. Ezek lesznek a limitek, amikhez igazodni kell. A CPU-ra például egyelőre senki sem panaszkodik.
-
DudeHUN
őstag
Erről a videóról nem nagyon van mit többet írni, lévén a gép kinézetén és a visszafele kompatibilitáson kívül semmi hivatalos nem derült ki.
-
Steven
addikt
A játék kompatibilitási lista érdekes lesz gyereknek van vagy 30db játéka....
-
Egon
nagyúr
Nagy nehezen megjelent a témában a péhán is egy pársoros hír, a konkurencia után napokkal, láthatóan mintha a fogát húznák a szerzőnek, hogy erről írni kellett.
Hiába, ha nem az AMD vagy a Sony dicsőítése a téma, az szemmel láthatóan fájdalmas...
-
b.
félisten
-
Micsurin
nagyúr
Miért is nagy szám az ARM esetén? Azért pl az Apple megoldásait nem igen kell félteni, hiába ARM... ahogy szerver fronton is jönnek fel. Nem szabadna ennyire lebecsülni az ARM architektúrákat...

-
David888
tag
-
Carlos Padre
veterán
-
Tin
veterán
Tényleg PS4-es szinten lesz?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB 2026.10.27-ig Apple Garancia,Akku 100% Gyári 162 Töltés Ciklus
- Raspberry Pi 3 Model B+ csomag: 3 db alaplap
- Üzletből, garanciával, Dell Precision 7560 i7-11850H/64GBRAM/1TBSSD/NVIDIA RTXA4000/15,6" FULLHDIPS
- Eladó egy Honor 200 8GB/12GB okos telefon.
- Eladó egy használt Gigabyte RX5700XT 256bit 8GB DDR6 Ram
- Dell Latitude E6410 i5 M560, Nvidia NVS 3100M 512MB GDDR3, 4Gb RAM, 250GB HDD, jó akku, számla gar
- AKCIÓ! MSI Claw A1M 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- Akció!!! Microsoft Surface Laptop 4 AMD Ryzen 4680U 16GB 256GB 1 év garancia
- ÚJ! Lenovo Yoga PRO 9 Ultra 9 285H 32GB RAM 1TB SSD RTX 5060 8GB 16" QHD+++ OLED 3év Prémium GAR
- Retro PCI-E videókártyák - 9db egyben 5.000 Ft.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest





